Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Drejt mbylljes Windows Live Messenger

prej Tue 6 Nov 2012 - 18:55
Drejt mbylljes Windows Live Messenger Wlm

Lëvizje surprizë e Microsoft. Gjigandi i produkteve dhe shërbimeve kompjuterike do të tërheqë nga tregu Windows Live Messenger, shërbimi historik i komunikimit të drejpërdrejtë, për të favorizuar Skype.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga vetë kompania, por mediat amerikane dhe forumet në internet flasin për një vendim që pritet të merret brenda pak muajsh.

Përdoruesit e Windows Live Messenger do të udhëzohen automatikisht drejt përdorimit të Skype. Për këtë lëvizje, sipas specialistëve, Microsoft ka kohë që po punon nisur dhe nga rënia e përdoruesve të produktit të tij, megjithëse 80 përqind e mesazheve të drejtpërdrejtë të përdoruesve të Skype, menaxhohen nga Messenger.

“The Verge”, agjencia e informacioneve teknologjike online shkruan se vendimi për të shkrirë Windows Live Messenger brenda Skype lindi si një domosdoshmëri e Microsoft për t’i bërë ballë edhe konkurrencës së rrjeteve sociale, sidomos Facebook, edhe ky i pajisur me një shërbim të mesazheve të drejtpërdrejtë.

Skype ndodhet nën pronësinë e Bill Gates që e bleu atë për 8.5 miliard dollarë. Shkrirja e Windows Live Messenger me të do t’i jepte fund shërbimit të komunikimit online të krijuar më 22 korrik të 1999-ës. Versioni i tij i fundit (Windows Live Messenger 16.4) u hodh në treg vetëm një muaj më parë.
*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Drejt mbylljes Windows Live Messenger N
iceboy
iceboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 105
<b>Hobi</b> Hobi : M kqyr filma!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Wien
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/03/2012
http://instagram.com/vaaldr1n

default Re: Drejt mbylljes Windows Live Messenger

prej Tue 15 Jan 2013 - 3:12
Prej qe ka dal Windows 8, WLM o' kon en plane e siper m'u mbyll! Qe me update-n e fundit, keni mujt me vrejt qe WLM 2011 me WLM 2012 nuk e kishin as1 dallim/ndryshim! Mu kjo levizje e Microsoft po m`pelqen per faktin qe Skype o' shum ma i mir se msn! Ok na jena rrit me msn, po tash teknologjia dita-dites po perparon e me skype po munesh me fol me kamer edhe n'tel shum mir pa probleme! Un en 2012, qat'her ka Tetori - Nentori thom e kom fshi msn pej PC-s e kom dal en skype! Saksisht msn ka m'u mshel me 15 Mars (:


Always be yourself, express yourself, have faith in yourself, don't go around looking to duplicate a successful personality!
Poeti
Poeti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 825
<b>Hobi</b> Hobi : Dashuria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : usa
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/09/2011

default Re: Drejt mbylljes Windows Live Messenger

prej Sat 13 Jul 2013 - 16:26
mos na fiku deren lol


'-Eshte e Sigurt,Se Me 'Anijen Tende Te Hipokrizis' Mund Te lundrosh Gjate Ne 'Detin e Sinqeritetit',Por Mos e Ve Ne Dyshim Se nje Dite Ke Per Tu Ankoruar Ne 'Portin e Zhgenjimit...!
Sponsored content

default Re: Drejt mbylljes Windows Live Messenger

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi