Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Sat 23 Jan 2010 - 0:26
A mban mend kur t'putha shkova
pike ma se pari une o mjeri
ne Kosov ushtar qellova
s'pate bes e me trathetove

Fli e qete moj vash e re
sepse hana spo perendon
mos besofsh moj te baj be
sa t'jam gjalle une ste harroj
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Sat 9 Apr 2011 - 0:26
Ne erresiren e nates,
kengen tende po kendoj,
po kendoj per ty e dashur, aha,
si s'arrin te me kuptosh,
po kendoj per ty e dashur, aha,
si s'arrin te me kuptosh.

Prane dritares le t' afrohem aha,
fushe e nates me rrethon,
ku ke shkuar ti moj e dashur, aha,
si s' arrin te me degjosh,
ku ke shkuar ti moj e dashur, aha,
si s' arrin te me degjosh.

Por un kengen e vazhdova,
ah jo se prisja kte nga ty,
me gjith shpirt po te kendoj e dashur, aha,
mori fund kjo dashuri,
o me gjith shpirt po te kendoj e dashur, aha,
mori fund kjo dashuri.

Po sa vite kane kaluar, aha,
zemra ime neper shi
sa shum letra, un te kam shkruar, aha,
qe t'me kthehesh perseri,
sa shum letra, un te kam shkruar, aha,
qe t'me kthehesh perseri.

Por un kengen e vazhdova,
ah jo se prisja kte nga ty,
me gjith shpirt po te kendoj e dashur, aha,
mori fund kjo dashuri
o me gjith shpirt po te kendoj e dashur, aha,
mori fund kjo dashuri.

Nuk mbaj mend si iken ditet, aha,
me nje lot te humba ty,
per se valle ti nuk me prite, aha,
si te huaj ne te dy,
per se valle ti nuk me prite, aha,
si te huaj ne te dy.

Por un kengen e vazhdova,
ah jo se prisja kte nga ty,
me gjith shpirt po te kendoj e dashur, aha,
mori fund kjo dashuri,
o me gjith shpirt po te kendoj e dashur, aha,
mori fund kjo dashuri.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Sat 9 Apr 2011 - 0:32


Moj bjondine lajkatare
ti s'ma varre fare
jam i varfer ndaj s'me do
se une nuk kam pare x2

Por nje zemer qe te do
Vlen me shum se nje milion
Kam shtepin moj pa ηati
ka per qiell kjo dashuri

Per ty zemra m'eshte thare
Kam nje vite moj pa te pare
Pare po te kisha pare
do me vije si dele manare x2

Moj bjondine lajkatare
ti s'ma varre fare
jam i varfer ndaj s'me do
se une nuk kam pare

Por nje zemer qe te do
vlen me shume se nje milion
Kam shtepin moj pa ηati
ka per qiell kjo dashuri

Per ty zemra m'eshte thare
Kam nje vite moj pa te pare
Pare po te kisha pare
do me vije si dele manare x3
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Sat 9 Apr 2011 - 0:35Rruges kur me shkon, me shkon me nxitim
qapkenja ime e vogel, mbushur plot gezim
thelle ne shpirtin tim, ndjej une kenaqesi
kur me buzeqesh ajo plot embelsi.

(refreni)(2x)
Qapkene moj, qapkene moj
ti me mbush plot dashuri,
falmi syte ti, ti shikoj
falma zemren qe dashuroj.

Kur me shikon me largon me ata sy
ah kjo zemra ime, vuan veq per ty
kur te kam prane, kam emocione
nuk e di q ndjen per mua, ah moj qapkene.

(refreni)(4x)
Qapkene moj, qapkene moj
ti me mbush plot dashuri,
falmi syte ti, ti shikoj
falma zemren qe dashuroj.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Sat 9 Apr 2011 - 0:44

Lapsin ne dore e mora
Dhe fleten e bardhe si bora
Dhe me shkronja te medha
Emrin e Rudines une shkrova
O dhe me shkronja te medha
Emrin e Rudines une shkrova

(refren)
O Rudina ti pse me le?
Pse me fute te gjalle ne dhe?
Pse me le ti ne vetmi?
Te dashurova si cdo njeri

(2 here)
Debora e bardhe
Sapo kish filluar
Lapsin e lashe
Rudinen per ta takuar

(refreni)

(2 here)
Debora e bardhe
Qerpiet e saj mbuloi
A kjo zemra ime e vogel
Sot filloj te dashuroje

(refreni)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Sat 9 Apr 2011 - 0:47


Ja nje lot me ra ne faqe
mu kujtove e dashur ti
ne qetesin e asaj nate
kur me the me embelsi
jo nuk jetoj un dot pa ty
(jo nuk jetoj,jo nuk jetoj)
jo nuk jetoj un dot pa ty

ref(A)
por tani jeton e lumtur,
ne nje tjeter dashuri
me kthej prap jeten e humbur
dhe me duaj perseri
jo nuk jetoj un dot pa ty
(jo nuk jetoj,jo nuk jetoj)
jo nuk jetoj un dot pa ty

ref(B)
jo mos shko,mos shko
larg meje mos jeto
do pendohesh un e di
eja me kerko, pran meje
ti qendro dhe me duaj perseri
jo nuk jetoj un dot pa ty
(jo nuk jetoj,jo nuk jetoj)
jo nuk jetoj un dot pa ty

jo nuk jetoj, jo nuk jetoj

mos me merr te fundit enderr
le te shuhet ne vetmi
edhe vdekja ish e embel
atehere kur me thonje ti
jo nuk jetoj un dot pa ty
(jo nuk jetoj,jo nuk jetoj)
jo nuk jetoj un dot pa ty

ref(A)

ref(B)
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

prej Thu 1 Dec 2011 - 14:01
Bartet tek Kategoria Tekste Kengesh.
Sponsored content

default Re: TEKSTE KENGESH NGA ANDI SHKOZA

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi