Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 24 Nov 2012 - 12:12
First topic message reminder :

A është e mundur miqësia mashkull – femër?   - Faqe 2 Miqesia-300x250

A është e mundur miqësia në mes një burri dhe grauje, pa kaluar lidhja në dashuri apo në raporte seksuale.
Kjo pyetje zgjat prej vitesh dhe kjo çështja ka hasur gjithënjë në debate. Por së fundmi zbulohet se besimi në raportin e miqësisë së pastër mes personave të sekseve të ndryshme është një çështje moshe.
Me kalimin e viteve krijohet bindja se heret a vonë “miqtë” do përfundojnë të lidhur, por nuk ndodh gjithmonë kështu.
Rezultatet e një sondazhi japonez të mbledhura, ku janë përfshirë ne studimin mbi 3 mije burra e gra të pamartuara nga mosha 20 deri 50 vjeçare, rezultoi se 44.6 % e meshkujve dhe 57.9 % e femrave shprehin bindjen se mes miqësisë se një femre me një mashkull ka synime te dyfishta.
Femrat janë më të gatshme për të besuar për një raport miqësorë me meshkujt duke lënë menjanë instinktet seksuale.
Skeptikët të cilët mendojnë se raporti i miqësisë mes një femre dhe një mashkulli është e pamundur janë 21.7 % në radhët e meshkujve dhe 16.6 % ne radhët e femrave.
Ne vijim duke u shyrtuar mosha e te intervistuarave, rezultoi se fitohet një lloj besimi me kalimin e viteve dhe besushmëria në miqësi rritet me 52.9 6 kur arrihet mosha 40 vjeçare.


Jepni dhe ju mendimin tuaj*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A është e mundur miqësia mashkull – femër?   - Faqe 2 N

Adda
Adda
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 9
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/02/2014

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Wed 12 Feb 2014 - 23:41
Jo, Do vi nje moment qe edhe nje got vere shkakton shkendia...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Thu 13 Feb 2014 - 15:21
E mundur eshte 100%...
...e deshirueshme, sa % eshte?!


A është e mundur miqësia mashkull – femër?   - Faqe 2 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Apr 2014 - 0:36
Ekziston por nuk duron... Njeri nga te dy (zakonisht mashkulli  kyyyy ) do insistoje per dicka me shume se miqesore!


A është e mundur miqësia mashkull – femër?   - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

prej Sat 12 Apr 2014 - 0:39
Ehe diten dhe naten.
Sponsored content

default Re: A është e mundur miqësia mashkull – femër?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi