Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Pakistani teston raketën nukleare

prej Wed 28 Nov 2012 - 16:15
Pakistani teston raketën nukleare War_pakistan-nukes


Ushtria e Pakistanit thotë se ka kryer me sukses testin për lëshimin e raketave me rreze të mesme, e aftë për të mbajtur kokë me mbushje nukleare.

Në një komunikatë të ushtrisë thuhet se raketa Hatf V ose Ghauri u lëshua të mërkurën në një vend të pa përcaktuar.

Thuhet se raketa mund të mbajë përbërje nukleare dhe ka një distancë goditës prej 1 300 kilometra.

Pakistani ka kryer edhe teste të mëparshme për këtë raketë. Vendi është bërë vendi i deklaruar me fuqi nukleare që prej vitit 1998, kohë kur realizoi një test në përgjigjet të armikut dhe fqinjit të saj, Indisë.

Të dy këto vende kanë zhvilluar tre luftëra të mëdha që prej se kanë fituar pavarësinë nga Britania e Madhe në vitin 1947.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Pakistani teston raketën nukleare N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi