Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Rivarrosen eshtrat e Arafatit me ceremoni ushtarake

prej Wed 28 Nov 2012 - 16:25
Rivarrosen eshtrat e Arafatit me ceremoni ushtarake Jasar%20arafat

BREGU PERËNDIMOR-Eshtrat e udhëheqësit palestinez, Jaser Arafat, u rivarrosën në Ramallah pasi u kryen analizat për të gjetur nëse ishte vrarë apo jo. Një ceremoni ushtarake u zhvillua përpara mausoleumit tek selia e autoriteteve palestineze, në praninë e kryeministrit dhe të presidentit Mahmud Abas. Asnjë analizë nuk u krye pas vdekjes së Arafitit në vitin 2004, në Francë. Sipas kartelave mjekësore, Arafati vdiq nga një atak. Por në sendet e tij vetjake u zbuluan gjurmë të mëdha poloniumi. Kampione të eshtrave të udhëheqësit palestinez janë marrë për t’u analizuar nga ekspertë francezë, zviceranë dhe rusë. Shumë palestinezë besojnë se ai u vra nga agjentë izraelitë.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Rivarrosen eshtrat e Arafatit me ceremoni ushtarake N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi