Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:19
Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

______________.s$$_____________s$______ sa shum që të don
_____________s$$$?______s_____s$³ ______nga malli për ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$³_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$³______.s$___.$$³
_____,____$$$$$.______s$³____³$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$³_____³,______ _kërkon dashuri prej teje?
____s$___³$$$$$$$s___$$$,______..____ _të lutem kthehu përsëri
____$$____³$$$$$$s.__³$$s_____,,_______dhe rri përgjithmon pran meje!
_____³$.____³$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____³$$$$$$$_$$$$___s³_
_____³$$s____³$$$$$$s$$$³__s$³_________Te dashurova une ty
______³$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa të njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$³_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$³_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$³__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$s§§§§§§§§§s$$$$s§§§§§§§§§$$________kurre nuk me shkoj mendja
³§§§§§§§§§§§§§s$s§§§§§§§§§§§§§³________po talleshe me zemren time
§§§§§§§§§§§§§§§s§§§§§§§§§§§§§§_
³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_ _________E shikoj hënën
_³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________që bën drit në maje të qiellit,
__³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³___________besom o vajz te lutem
___³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________ti mi more edhe rrezet e diellit.
_____³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_
_______³§§§§§§§§§§§§§§§³______________I kujtoj fjalet ne chat
_________³§§§§§§§§§§§³_______________që ti mi shkrove
____________³§§§§§³_________________e pyes vetveten
______________³§³_____________________pse më harrove?


Edituar për herë të fundit nga Karamelica në Thu 18 Nov 2010 - 18:20, edituar 1 herë gjithsej


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:19
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja e Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty e dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:20
________ $$$$$$$$$$______$ $$$$$$________Sa zemra i kalova
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$ $$$$$$$$_______asnje se pranova
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______kur ti mu me shkrove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______magji me leshove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$_______u munova me ik
________$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$_________ti dole mem prite
___________$$$$$$$$$$$$ $$$$$____________spata ka me shku
_____________$$$$$$$$$$ $$$______________vetem me u dashuruar
________________$$$$$$$ _________________
___$$$___$$$______$$$__ ____$$$___$$$_____Eja po te lutem
__$$$$$_$$$$$__________ ___$$$$$_$$$$$____ mos me le ne vetmi
__$$$$$$$$$$$__________ ___$$$$$$$$$$$____ Se Zemra nuk don
____$$$$$$$____________ _____$$$$$$$______tjeter por vetem TY..
______$$$______________ _______$$$________
_______$_______________ ________$_________ Me thuaj te dua ti
_______________________ __________________ qe te vdes me ate Dashuri


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:21
E Pyes Zemren
Qka Don Tash
Ajo Pergjigjet !

________$$$$$$$$______$$$$$$$$$_________
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______
_____$$$$$$$$DUA$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$ME$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$$$PLAS$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_______
________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_________
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$______________
________________$$$$$$$_________________
_________________$$$$$__________________
__________________$$$___________________
___________________$____________________
Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je nje djell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afer nuk te kam!


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:21
-.....shqiponjë edashur.
_(_`.``)-.....më kryej nji porosi
_( `.`.`_`.)_ ...hapi krahët etua
_`._`-. .___`)._....fluturo për .......
__\`--.___,'_`....)
____`--.____`.___.`)-...nisu pra të lutem
_____`--.---_`. `_`.-).....dhe mos undal askund
________`.--___`;___.`._)..........tëfala idërgon vajzes
___________:-___:___;._`.__,.,_._.......që e... dua shum
____________`\___:_______,-(_____';o`>.
_______________`-.:`___,'___`.__.:___(,-`,...bëri shum të fala
________________\_____;____J___;.___,:...-..........përqafoje për mua
_____________,"`-._>-:_________;,'___`---).,---....thuaj se aj që të.d0
_____________`>'"___"-`_______,'___"":::::".._)`--......kurr ska për të harrua
_______________`;"'_,___(\`\ __`:::::::::::'"____)_`---....
______________`-(_,' -'),)\`._______________.::::"' )`--"")..kur të krysh porosin
___________________\_,':_`.-'_`-----'_`--;-.___`.___``.)`--.___)........këtheu dhe shiqoje mir
_____________________`-^--'_________________\(-.___`.``-.`-=:-.__)............e thuj për fund tung
____________________________________________`___(` . `.`._`.-._`-----.)..................e përgjithmon do shijosh lumturin


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:22
_________$$____$s_______$_____$______________$____ _________
________$$$___$$______$$___$$____$________$$____s_ ___Me dorë desha të ndal diellin
_$$_____$$$$___$$$___$$$__$$$____$_______$$$___$$_ ___kur ne agim ditë e re filloj
__$$$____$$$$$__$$$_$$$$_$$$$$__$$__$___$$$___$$__ ___$°___rrezja e parë si flak me djegu
___$$$$___$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$$_$$$___ _$$$.__fjala e parë zemrën me shpoi.
____$$$$$__$$$$$$$$______________$$$$$$$$$_$$$___$ $$$.___Me fjalë desha të lus zotin
ss$$$$$$$$$$$$$______________________$$$$$$$$$$$$$ $.___në rrezen e parë jetën ta filloj
______s$$$$$$__________________________$$$$$$$$$__ __me Hanë desha të kërkoj Fatin
_s$$$$$$$$$_______s$$s________s$$s_______$$$$$$$$s ss.___ku je ,ku je , ku je..........
_____°$$$$_______$°__°$______$°__°$_______$$$$$$__ ____Me kohë, pa kohë
,ss$$$$$$$_________________________________$$$$$$$ $$ss,____sa e mirë ,sa e dlirë me je ....
____$$$$$________________L________________$$$$$$$$ $$$$$sss
__ss$$$$$$________________________________$$$$$ss_ ___sa e ëmbël, sa e hidhur jetë më jep
ss$__$$$$$$_________s__________s_________$$$$$__$s s.____jetë më merr vetem ti .... e dashur
___s$$$$$$$$________$$_______$$_________$$$$$$$___ _ss_.___ Buzëqershi s' më thua një fjal
____$$$$$$$$$$_______°$$$$$$$°________$$$$$$__$$__ _____gjithë Zemrën ta kam falë
__$$$$__$$$$$$$$____________________$$$$$__$$$___$ $_______
_$$$___$$$__$$$$$$$$___________$$$$$$$$$$$___$$$__ _____Të dua ,të dua mori vakjz
$$___$$$___$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___$$$$___$$s ______nuk beson sa kam per ty mall.
___$$_____$$$°__$$$_$$$$_$$$$$°__$$_$$$___$$$$___$ s_____prandaj eja tek une te lutem
_s$______$$°____$$___$$___$$$$___°$__°$$_____$$s__ _°_____e me shuaj kete mall.
_________$______$____$____°$$_________$°______°$__ _________


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:22
këto buzët emija
që digjen si prush
shpresoja se përveq teje
sdoti puthën askush
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶¶øø
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶øøø¶¶¶¶¶¶¶øøøø¶¶
´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶¶ø¶øøøøøøøøøøøøøø¶¶¶¶¶¶¶º
´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶øø¶¶¶¶¶ø¶øøøøøøøøøøøøøøøøøø¶º
´´´´´´´´´´¶¶¶ø¶¶¶¶¶ø¶¶¶øøøøøøøø¶¶¶¶¶¶øøøøø¶¶
´´´´´´´´¶¶øøø¶¶¶¶¶¶¶øøøøøøøøø¶¶¶¶øºººøøøøøø¶
´´´´´´¶¶øøøøøøøøø¶¶øøøøøøøø¶¶¶´´´ø¶¶¶øøøøø¶
´´´´¶¶¶øøøøø¶¶¶¶¶¶øøøøøøø¶¶¶´´´¶¶¶øøøøøøø¶
´´¶¶¶øøø¶¶øøø¶¶¶øº´´´´´´ºøøº´´´´¶¶¶øøøøø¶¶º
¶¶¶¶¶¶øøøøøøøøº´´´´´``´´´´´´ø¶¶¶øøøø¶¶ø¶ø
´´º¶¶¶¶øøøøøøø¶¶¶¶¶øøøøøøøøøøøøøøøø¶ø¶¶¶
´´´´´´´ø¶¶øøø¶øøøøøøøøøøøøøøøøøø¶¶¶¶¶
´´´´´´´´´¶¶¶ø¶¶¶ø¶ø¶øø¶øøø¶¶¶¶¶¶øøº
´´´´´´´´´´´´ºøøø¶¶¶¶øøøøº.. Wink

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´mirpo qfar njeriu
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´po mendojka nëjet
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´jo sa eshof unë
`´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´së qenka realitet


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:22
_______t______.kët fjalën Të Dua
______t_______.shum let ësht me e thën
_____t________.Por besnik të kësaj fjale
____t_t_______.Vështir ësht të gjan
___t___t______.
__t_____t_____.aj apo ajo
_t_______t____.kët fjal kur ta thojn
__________t___.deri ne fund te jetës
___________t__.besnik ti qëndrojn
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
______e_______.Ja un po të them
____e_________.kët ae ke dit
__e___________.jo me shkronja
___e__________.po me gjith shpirt
____e_e_______
_____e________.nuk po të them
______e_____e_.veq ashtu me fjal
_______e__e___.po pota thot zemra
________e_____.se për ty ka mall
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

___d_d_d_______dashurin që kam
_d_______d_____ja po të tregoj
__d_______d____se më të vërtet
___d_______d___shum të dashuroj
____d_______d__
_____d______d__ndoshta nuk kam forc
______d_____d__sa të du të tregoj
_______d___d___po me aq forc sa kam
________d_d____dua tët përqafoj
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

_u________u______un dua të them
__u_________u____se vërtet të dashuroj
___u_________u___dhe asnjier nga mendja
____u_________u__nuk dua tët largoj
_____u_________u_
______u________u_un zemër qka pata
_______u_______u_të gjitha ti thash
________u_____u__ta dhash edhe zemrën
__________u__u___ja mere mbaje tash
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__a_a_a____ani merre edhe shpirtin
__a______a___që brënda thell të ka
___a________a___ja merre edhe Jetën
____a__________a___se paty smë duhet asgja
_____a_a_a_a_a_a_a___
______a____________a___nuk të thash të dua
_______a_____________a___ashtu fjal të kota
________a______________a___potë thash të dua
_________a_______________a___leta dij tër bota


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:23
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++...Kete lule te bukur ...........,..-.-,_,. .................+++
+++.. me lote e kam ujit , ........ )`-. ’`.( ...................+++
+++ per ty o ... e dashur ........ /.....`...| ...................+++
+++...sa shum jam merzite ...... ...../../ .....................+++
+++....... .............. ................. =(../.=`. ..................+++
+++.sa po me dhemb zemra...... .`-;`.-’ ...................+++
+++ sonte ne kete nate te erret ... `)| .......................+++
+++.....per ty o ... e dashur...........-||...-’|. ...............+++
+++-.....zemra po me plase......... ,_||.._,/ .................+++
+++........................... ...........,..... ||..’. ...................+++
+++..sa dote doja sonte............||..,||/ .......................+++
+++..te vdes edhe une............_`.|/||_, .....................+++
+++...se ti o ... e ime ............ ’-.’._||/ ......................+++
+++...se po me mungon shum.......-»||/.`..................+++
+++............................................... ..................... +++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:23
____*TE*DUAA*__________*TE*DUAA*_____Të du zemër me gjith shpirt.
.____*DUA*____*TEE*_____*DUA*____*TEE*_____Se pa ty nuk shof drit
.__*TEE*_______*DUA*_*TEE*_________*DUA*____S' shof asgjë me të vërtet
._*DUAA*___________*DUA*___________*TEE*____Pa ty jeta nuk është jet
._*TEE*_____Ty___PËR__GJITHMONË ____*DUA*____Të don zemra të thërret
.__*DUA*________DO_TE_JESH________*TEE*____
.___*TEE*______NE_ZEMRËN________ *DUA*____Paty jeta më ndryshon
._____*DUA*_____TIME___________*TEE*____Paty zemra nuk jeton
._______*TEE*_______________*DUA*____Patu dita më bëhet terr.
._________*DUA*___________*TEE*____Paty jeta nuk ka vler
.___________*TEE*________*DUA*____
._____________*DUA*____*TEE*____Se paty jet nuk kam
._______________*TE**DUA*____E mety të gjitha i'kam
._________________*DUA*_____ Je i imi të kam gjan
._________________.:Loqk..____Brenda nzëmër ty të kam


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:25
. . . . . . . . . . øooooooooøøoooøøoooooøø
. . . . . . . . . . øoooooooooøøooøoooooooooø ø . . . . øøøøø
. . . . . øøøøøøøøooooooooooøøooooo oooooøøoooøøøooøø
. . . . øoooooooooooøøoooooooøøoo oooooøøooooooooøø
. . . . . øoooooooooooooøøoooøøøooo ooøøooooooooooøø
. . . . . . øooooooooooooøøøoooooøøoø øooooooooooooøø
. . . . . . . øoooooooooooooøøooooøøooo ooooooooooooøø
. . . . . . . .øøooooooooooøøoooooøøoooo omommooooooøø
. . . . . . . . øøoooooooooøøoooooøøooooo ooooooooooooøø
. . . . . . . . øøooooooooøøooooooøøooooo ooooooooooooøø
. . . . . . . . .øøoooooooøøooooooøøooooo ooooooooooooøø
. . . . . . . . . .øøoooooøøooooooøøooooooo ooooooooooøø
. . . . . . . . . . .øøoooooøøooooooøøooooooo ooooooooøø
. . . . . . . . . . . øøooooøøøooooooøøoooooooo oooooøø
. . . . . . . . . . . . øøøøøøoooooøøoøøøøøoooooo oooøø
. . . . . . . . . . . .øø. . . . øøøøøoooooooøøøøoooooøø
. . . . . . . . . . øø. . . . . øøøø.øøoooooooøoooooøøø
. . . . . . . . . .øø . . . øøøøø . . .øø ooøoooooooøø
. . . . . . . . . øø . øøø . .øøø . .oooøøøooooooøø
. . . . . . . . .øø .øø. . . . .øøøøøøøøø. . . . .øø
. . . . . . . . ø . . . . . . . . . . . . øøøø . . øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . .øøøøøøøøøøøøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø . . .øøøøøøøø
. . . . . . . . . . . . . . . . .øøøøøøøøøøø. . . øø . ./. . ø ø
. . . . . . . . . . . . . ,øøøøø’ . . . .øøø . . . .øø . . . .ø,ø ø
. . . . . . . . . . . . .øøøø . . / . .øø . øø . .øø. . øø . . øø
. . . . . . . . . . . .øø . . . / . . . øøøøøø . øøøø . . øøø
. . . . . . . . . . .øø. . . / . . . øø. . . øøø øøø . . . . . . . øøø
. . . . . . . . . .øø . . ./ . . . .øø . . . øøøøøøø. . . . . . øøøøø
. . . . . . . . . . øø . . / . . .øø. . . . . . øøøøøøø . øø øøø .øøø
. . . . . . . . . . øø . . / . . øø. . . . . . . . øøøøøøøøøø .øø . .øø
. . . . . . . . . . .øø. / . øø. . . . . . . . . . øøøøøøøø .øø ./. .øø
. . . . . . . . . . . øø. / øø. . . . . . . . . . . . øøøøø øø . . / . .øø
. . . . . . . . . . . . .øøøø”. . . . . . . . . . . . . øøø øø . ./. . øø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø. øø . . øø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . øøø
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .øøø


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:25
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
•♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
♥*.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:26
Për ty O i Dashur Jetës i dhash Fund

[♥]..Sot të gjithë janë mbledhur
-[♥]..Por nuk është ditë gëzimi
--[♥]..T’gjithë janë të përlotur
---[♥].. Për t’më quar tek Varri..
----[♥]..
-----[♥]..Sikur t’kisha mundesin
------[♥]..Edhe t’ju tregoja
------[♥]..Se pa të Dashurin Tim
------[♥]..Nuk munda të jetoja.
-----[♥]..
----[♥]..Mjaft më o Babi
---[♥]..Mos ma laj trupin me lot
--[♥]..Me dëshir time vendosa
-[♥]..T’ja jap fundin jetës së kot.
[♥]..
[♥]..Me një cop letër ta sqarova
[♥]..Dhe një Amanet Babi ta kërkova
-[♥]..të Dashurin tim ju të e lajmron
--[♥]..Dhe për vdekjën time të i tregoni.
---[♥]..
----[♥]..Ju lutem Babi atë mos mallkoni
-----[♥]..Nuk është ai që jetën time morri
------[♥]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
------[♥]..Vdekjën ja kerkova, se jetën sun e ballafaqoja.
------[♥].. [/color
] -----[♥]..Tash dalngadal më mbuloni me dheh të zi
----[♥]..Dhe e di se më kthim mbrapa s’ka me gjet
---[♥]..O Babi im të lutem mos më qaj
--[♥]..Se në tjetrën botë lumturin do ta gjaj.
-[♥]..
[♥]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[♥]..Dhe ja fali këtë pikëllim
[♥]..Zemra ime nuk mund më të rrah
-[♥]..Dhe ndjehem më mirë sepse dhimbje më s’ka
--[♥]..
---[♥]..O Babi të lutme falma këtë gabim
----[♥]..por vetvrasja ma dha Lirinë
-----[♥]..Ajo ishte gjëja që frymën ma ndali
------[♥]..Sepse Jeta vetëm pikëllim më fali.
------[♥]..
------[♥]..Kam arritur në këtë vend me lule
-----[♥]..Dhe gjithmonë do ta pres të Dashurin Tim.
----[♥]..Ai do të martohet dhe do ta harron emrin tim
---[♥]..Mirepo unë do ta pres që ta takoj në qiellin tim.
--[♥]..
-[♥]..Atëher do t’i them: " Për ty O i Dashur Jetës i dhash Fund ''
[♥]..Isha shumë e re dhe të doja shumë
[♥]..Nuk pendohem aspak që këtë jetë për ty e dhurova
[♥]..Sepse shumë të kërkova dhe më në fund ne parajsë të takova"


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:26
_______________________________________________$$$ $$$$$$
____________________________________________$$$$$$ $$$___$$$
________________________________________$$$$$$$$__ ___(&)_$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$____ ________$$$$
.._________________________________$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§_____$
_______________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§_____$
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
__________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$_ __§§§__§_$
________________________$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$__ ______§
_______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$
_____________________$$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$
___________________$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$---Ky bilbil i bukur
_________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$$§§$_$$$---shum netë po këndon
________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§$$§§$$§§$_$$$----dashurin e humbur
_______________$$$$$_$§§§$$$$§§§$$$§§§§§$$_$$$$$----me lot po e vajton
______________$$$$$_§§§§§§$$§§§$$§§§§§§§_$$$$$$-----
_____________$$$$_§§0§§§§|§§§§§§§§§|§§§_$$$$$$$------ky bilbil i bukur
____________$$$_000§§§00§§§§§000§00§_$$$$$$----------me ze qe po qanë
____________$$_0000§§0000§§§00§0§_$$$$$$--------------ndarjen e te dashurit tim
___________$_0000§§00000§0000_$$$$$$$............. .......me lot po e lan
________§§_00000§000§0000_$$$$$$$$...........këtë bilbil të gjor
______§_00000§0000000_$$$$$$$$$$...............ska më kush qe e ngroh
______000§00000§_§§§§$$$$$$$$$$$$$___......plaget e tij ne zemer
___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§......... ska kush ja shëron
_000§0_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000 000000000000
00________§§§§§$$$$$$$_§§00000_$§§§_00000000000000 000000000000
__________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__’’
_________§§§$$$$$$$.................
________§§$$$$$$$$.................vajto bilbil vajto
________$$$$$$$$$.................për fatin tend te zi
_______$$$$$$$$$.................se edhe mua më ngjau
______$$$$$$$$$..................e njejta " Tradhëti "
_____$$$$$$$$$
____$$$$$$$$............Iku ai diku larg
___$$$$$$$$...............me të veten deshir
__$$$$$$$$..................me harroj mua
_$$$$$$$.................me tha Lamtumirë
$$$$$$$
$$$$$$..............................


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:27
..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
..._...|..____________________, ,
....../ `---___________----_____|] = = = ´´´´´´´Plumbin E Pranoj
...../_==o;;;;;;;;_______.:/´´´´´´´´´´´´´´´Por Të Ndahem Prej Teje
.....), ---.(_(__) /´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Kurr Nuk E Mendoj !
....// (..) ), ----"´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
...//___//´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Prandaj Te Lutem Kthehu
..//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
.//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

prej Thu 18 Nov 2010 - 18:27

░இஇஇ█▓░ __░இஇ█▓░♥
_░இஇ█▓░_____░░இ█▓░♥
__░இ█▓░____░இஇ█▓░♥
__░இ█▓░░இஇஇ█▓░♥
__░இஇஇஇஇ█▓░♥
__░இஇஇஇ█▓░♥
__░இ█▓░இஇஇ█▓░♥
__░இ█▓░_░இஇஇ█▓░♥
_░இ█▓░___░இஇஇ█▓░♥
░இஇஇ█▓░___░இஇ█▓░♥
_░இஇஇ█▓░____░இ█▓░♥
___░இஇஇ█▓░___░இ█▓░♥

__░இஇஇ█▓░♥
_░இஇஇஇ█▓░♥
___░இஇ█▓░♥
_____░இ█▓░♥
_____░இ█▓░♥
_____░இ█▓░♥
_____░இ█▓░♥
_____░இ█▓░♥
_____░இ█▓░♥
___░இஇ█▓░♥
_░இஇஇஇ█▓░♥
__░இஇஇ█▓░♥


_______░இஇஇ█▓░♥
_____░இஇஇஇஇஇ█▓░♥
___░இஇஇஇஇஇஇஇ█▓░♥
__░இஇஇ█▓░_░இஇ█▓░♥
___░இஇஇ█▓░♥
_______░இஇ█▓░♥
_________░இஇ█▓░♥
_░இ█▓░__░இஇஇ█▓░♥
░இஇ█▓░___░இஇஇ█▓░♥
░இஇஇ█▓░░இஇஇஇ█▓░♥
_░இஇஇஇஇஇஇஇஇ█▓░♥
____░இஇஇஇஇஇஇ█▓░♥
_______░இஇஇஇஇ█▓░♥


_______░இஇஇ█▓░♥
_____░இஇஇஇஇஇ█▓░♥
___░இஇஇஇஇஇஇஇ█▓░♥
__░இஇஇ█▓░_░இஇ█▓░♥
___░இஇஇ█▓░♥♥
_______░இஇ█▓░♥♥
_________░இஇ█▓░♥♥
_░இ█▓░__░இஇஇ█▓░♥♥
░இஇ█▓░__░இஇஇ█▓░♥_♥
░இஇஇ█▓░░இஇஇஇ█▓░♥_♥
_░இஇஇஇஇஇஇஇஇ█▓░♥_♥_♥
___░இஇஇஇஇஇஇ█▓░♥__♥__♥
______░இஇஇஇஇ█♥_____♥__♥ Per TY


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Sponsored content

default Re: Poezi dashurije me zbukurime,dhe simbole

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi