Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

prej Mon 25 Jan 2010 - 20:32
First topic message reminder :

sinqeriteti hemmm esht cilesi per ata qe din te kuptojn te mendojn,jo per te gjith,se shpesh here ta marin per dobesi,dhe te shfrytezojn

JU SI MENDONI :?:

Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Mon 9 May 2011 - 0:26
Per mua..........jo nuk eshte gabimn qe te jesh gjithmon i sinqert
ndoshta kaq gjin qe e keqperdorin por e verteta sa qe eshte e hidhur gjithmon del.........
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Mon 9 May 2011 - 19:19
Mvaret se me kend tregohesh i sinqert, tek shumica eshte gabim te tregohemi i sinqert
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Mon 9 May 2011 - 20:30
Jo asnjehere nuk eshte gabim te jesh i sinqert
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Mon 9 May 2011 - 22:07
sinqeriteti i tepert esht budallek per mua


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Mon 9 May 2011 - 22:10
une per vete jam ,,,,,,,,,tani kush e merr per budallek ,,,,,,puna e tyre
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Mon 16 May 2011 - 14:33
krejt mvaret se me ken je tuj nejt

jo gjdohereAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Fri 10 Jun 2011 - 16:53
Gabim eshte te jesh i sinqert me njerz te gabuar apo me sakt me njerz qe ju pelqejne lojrat e ndryshme, por gjithsesi sinqeriteti nuk eshte kurr i gabuar sepse thjehst je ti vetvetja dhe jo dikush tjeter sa do qe te zhgenjehesh nga te tjeret kur kan luajtur me sinqeritetin e jot thjehst ai/ajo trego veten dhe ti ngelesh i fituari para humbsit sot ose neser cdo gje merret vesh.!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Fri 10 Jun 2011 - 16:56
jo nuk eshte
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Fri 10 Jun 2011 - 17:51
ne te shumtat e rasteve po sepse sinqeriteti yt meret per dobesi e shfrytezohesh


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Fri 10 Jun 2011 - 19:26
jo une per vete jam i sinqerte A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 322547Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Fri 10 Jun 2011 - 20:53
jo nuk ishteAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 10:23
"A eshte gabim te tregohesh gjithmon i/e sinqert/?"
me
"A eshte gabim te jesh i sinqerte" keto dy tema bashkohen

Gjeja me mencur qe mund ta servoj njeriu eshte sinqeriteti,ndoshta disa ta marrin si dobesi dhe disa si budadallek por per mua eshte vlera e njeriut, kultura e njeriut vyrtyti me i madhe i njeriut si dhe ndjeshmeria e njeriut,un them qe nuk eshte Gabim asnjeher dhe po te jet me njerz te gabuar thjesht i sinqerti e ka ftyren e bardh gjithmon .
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:10
Te jesh i sinqert esht me e mira qe mund te kesh edhe pse ta marin si dobsi por prap vazhdon te jesh i till per mua ka shum rendsi sinqeriteti dhe nuk kam pse shtirem thjesht theml ate qe mendoj ate qe dua te shpre me sinqeritet


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:15
Sigurisht qe eshte, sepse nje njeri i sinqerte, mendoj une, vetem i tille qe nuk quhet, nga pas do ta ndjekin gjithmone targa te tilla si: naiv, i parritur dhe i papjekur.


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:25
Agnesa shkruajti:Sigurisht qe eshte, sepse nje njeri i sinqerte, mendoj une, vetem i tille qe nuk quhet, nga pas do ta ndjekin gjithmone targa te tilla si: naiv, i parritur dhe i papjekur.

Sipas ksaj teroris tende E dashur agnesa i bije qe ne te kemi frik te tergojem sinqeritetin ton dhe vetem te shtiremi per faktin se po te tregohemi te sinqert do te na ven targa te tilla ??

Nuk me intereson se ca do thot tjetri mbas krave te mi, une ndihem mir me veten ndihem mir me ate qe them shpreh ate qe une mendoj jo ate qe une e degjoj nga tjetri ose te genjej e shum gjera budalleqesh nejse ç'do njeri e koncepton ashtu sic e mendon Very Happy Very Happy


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:29
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:
Agnesa shkruajti:Sigurisht qe eshte, sepse nje njeri i sinqerte, mendoj une, vetem i tille qe nuk quhet, nga pas do ta ndjekin gjithmone targa te tilla si: naiv, i parritur dhe i papjekur.

Sipas ksaj teroris tende E dashur agnesa i bije qe ne te kemi frik te tergojem sinqeritetin ton dhe vetem te shtiremi per faktin se po te tregohemi te sinqert do te na ven targa te tilla ??


Kam pershtypjen se edhe ju vete do besdiseshit nga nje njeri qe u thote cdo gje, tregohet i sinqerte me ju, duke ju treguar absulutisht cdo gje, deri ne detajin me te parendesishem.
Per te mos permendur me pas faktin me te thejshte, kam pershtypjen se nuk quheni interisti apo jo?!
Pse nuk e keni treguar emrin tuaj te vertete, pse nuk keni dhene te dhena per veten?!
Pse nuk tregoni se ku jetoni?!
Ky eshte sinqeriteti apo jo, pak rendesi ka fakti qe ndodhemi ne bote virtuale.
Nese do e benit, nese do jepnit cdo te dhene per veten, cfare do ju priste?!
Mendoj se do ti trembeshit faktit se ndoshta dikush cdo te dhene per ju do ta perdorte kunder jush, per kete arsye, kudo edhe ne jeten e perditshme eshte me mire te mbash rezerva per veten.


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:40
Agnesa shkruajti:
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:
Agnesa shkruajti:Sigurisht qe eshte, sepse nje njeri i sinqerte, mendoj une, vetem i tille qe nuk quhet, nga pas do ta ndjekin gjithmone targa te tilla si: naiv, i parritur dhe i papjekur.

Sipas ksaj teroris tende E dashur agnesa i bije qe ne te kemi frik te tergojem sinqeritetin ton dhe vetem te shtiremi per faktin se po te tregohemi te sinqert do te na ven targa te tilla ??


Kam pershtypjen se edhe ju vete do besdiseshit nga nje njeri qe u thote cdo gje, tregohet i sinqerte me ju, duke ju treguar absulutisht cdo gje, deri ne detajin me te parendesishem.
Per te mos permendur me pas faktin me te thejshte, kam pershtypjen se nuk quheni interisti apo jo?!
Pse nuk e keni treguar emrin tuaj te vertete, pse nuk keni dhene te dhena per veten?!
Pse nuk tregoni se ku jetoni?!
Ky eshte sinqeriteti apo jo, pak rendesi ka fakti qe ndodhemi ne bote virtuale.
Nese do e benit, nese do jepnit cdo te dhene per veten, cfare do ju priste?!
Mendoj se do ti trembeshit faktit se ndoshta dikush cdo te dhene per ju do ta perdorte kunder jush, per kete arsye, kudo edhe ne jeten e perditshme eshte me mire te mbash rezerva per veten.

Diku ktej verdall i kam dhen disa te dhena veten nse sperotn mund ti shofesh Very Happy

Te te pyes si e ke me kollaj esht me mir per ty te te gnjej nje person apo te te tregohet i sinqert ?


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:42
Te dhenat tuaja, apo te cdokujt tjeter, nuk kam ndonje interes ti dij, por cdo pyetje ishte per te argumentuar mendimin qe une mbeshtes.

Kush tha qe te mos jesh i sinqerte do te thote te genjesh, njeriu di edhe te shmanget apo jo?!
Une jo cdokujt i pergjigjem, por kjo sdo te thote qe e genjej, ashtu sikurse nuk pres qe te me pergjigjet cdokush.


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:50
Agnesa shkruajti:Te dhenat tuaja, apo te cdokujt tjeter, nuk kam ndonje interes ti dij, por cdo pyetje ishte per te argumentuar mendimin qe une mbeshtes.

Kush tha qe te mos jesh i sinqerte do te thote te genjesh, njeriu di edhe te shmanget apo jo?!
Une jo cdokujt i pergjigjem, por kjo sdo te thote qe e genjej, ashtu sikurse nuk pres qe te me pergjigjet cdokush.

Nuk mendova te te pergjigjesha se ti ke interes ti dish thjesht ju pergjigja pyetjes qe me bere mua Very Happy

Nuk^po flisim per shmangejen sepse kte mund ta ebsh shum mir por flas ne lidhje me debatin qe mund te besh me te te bije me e leht ta genjesh apo te tregohesh e sinqert.

Mos harr e dashur Shmangeja , Sinqeriteti , dhe Genjeshtra , jan tre gjera shum te ndryshme qe nuk ia frohen njera tjetres Very Happy


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 11:54
E kam theksuar edhe pak me lart se te mos jesh e sinqerte, per mua aspak nuk do te thote te genjesh, thjesht dikujt i tregoj aq gjera sa dua, pjesen tjeter e mbaj per vete dhe per mendimin tim, kjo nuk do te thote se e genjej.
per mua, shmangia dhe sinqeriteti nese nuk kane lidhje me njera tjetren, te pakten hyjne ne mardhenie me njera tjetren, gjithesesi, vazhdoj te mbeshtes idene qe jo me cdokend duhet sinqeriteti dhe sidomos jo sinqeritet pa rezerva, sepse asgje nuk me siguron se nje dite ky sinqeriteti im nuk do te perdoren kunder meje.
Kush tha se te mos jesh i sinqerte do te thote te mohosh vetveten?
Kush tha se te mos jesh i sinqerte do te thote te kesh frike te japesh mendimin tend?
I njoh te tjeret me mendimet e mia, por nuk lejoj qe te arrijne te me njohin mire mua, u tregoj aq gjera dhe jam aq e sinqerte sa e shoh te arsyeshme, aq sa ai sinqeritet nuk me cenon mua, sepse nese ndodh ndyshe, kuj i vlen me ai sinqeriteti im?.
Cfare te siguron ty se nese ti tregohesh i sinqerte me dike edhe ai/ajo do jete i/e sinqerte me ty?
Nese di menyren se si ta thuash, mbase edhe mund ta besh, por sidoqofte jam me shume pro mbajtjes se rezervave, heret apo vone do te te duhen, mendoj.


Edituar për herë të fundit nga Agnesa në Sat 11 Jun 2011 - 12:02, edituar 1 herë gjithsej


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 12:00
te jesh i sinqert por deri diku se ndryshe te tjeret ta marin per dopsi


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 12:23
varet se ne cilen aspekt te synit e shikon tjetri sinqeritetin.....ka njerez qe e meritojne te jsh i sinqerte dhe qe e admirojne at sinqeritet , por ka dhe njerz qe nuk e merotijne dhe pse ti je i sinqerte drejt ti dhe e merr per dobesi ose per injorance .....por Gete ka than" te jesh i sinqerte sdo thot qe cdo njeri te beson"


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 12:30
Agnesa shkruajti:E kam theksuar edhe pak me lart se te mos jesh e sinqerte, per mua aspak nuk do te thote te genjesh, thjesht dikujt i tregoj aq gjera sa dua, pjesen tjeter e mbaj per vete dhe per mendimin tim, kjo nuk do te thote se e genjej.
per mua, shmangia dhe sinqeriteti nese nuk kane lidhje me njera tjetren, te pakten hyjne ne mardhenie me njera tjetren, gjithesesi, vazhdoj te mbeshtes idene qe jo me cdokend duhet sinqeriteti dhe sidomos jo sinqeritet pa rezerva, sepse asgje nuk me siguron se nje dite ky sinqeriteti im nuk do te perdoren kunder meje.
Kush tha se te mos jesh i sinqerte do te thote te mohosh vetveten?
Kush tha se te mos jesh i sinqerte do te thote te kesh frike te japesh mendimin tend?
I njoh te tjeret me mendimet e mia, por nuk lejoj qe te arrijne te me njohin mire mua, u tregoj aq gjera dhe jam aq e sinqerte sa e shoh te arsyeshme, aq sa ai sinqeritet nuk me cenon mua, sepse nese ndodh ndyshe, kuj i vlen me ai sinqeriteti im?.
Cfare te siguron ty se nese ti tregohesh i sinqerte me dike edhe ai/ajo do jete i/e sinqerte me ty?
Nese di menyren se si ta thuash, mbase edhe mund ta besh, por sidoqofte jam me shume pro mbajtjes se rezervave, heret apo vone do te te duhen, mendoj.


Cdo kush e paraqet veten e vet si ti pelqej sinqeriteti ne radh te par tregeon veten paçka se nga te tjeret smund te marsh ate sinqeritet qe ti kerkon por duke u treguar i sinqert me veten ndihesh dhe me mir sepse fundja ske gje per te fshehur , jam dakort me ty qe duhet mbajtur rezervae normale sepse nqs se nje peron qe ti e ke per zemer dhe i tregon gjithcka qe ke ka disa gjera qe dhe ktij personi ja fshe sepse paraplqen ti mbash per vete mos ti ndahs me njeri

Por une jam i mendimit sinqeriteti esht gjithcak...


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 12:39
sinqeriteti i tepruar gjithmon esht gabim kjo nga pervoja dhe ajo cfare une kam kuptuar gjate kesaj jete


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 19:57
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:


Cdo kush e paraqet veten e vet si ti pelqej sinqeriteti ne radh te par tregeon veten paçka se nga te tjeret smund te marsh ate sinqeritet qe ti kerkon por duke u treguar i sinqert me veten ndihesh dhe me mir sepse fundja ske gje per te fshehur , jam dakort me ty qe duhet mbajtur rezervae normale sepse nqs se nje peron qe ti e ke per zemer dhe i tregon gjithcka qe ke ka disa gjera qe dhe ktij personi ja fshe sepse paraplqen ti mbash per vete mos ti ndahs me njeri

Por une jam i mendimit sinqeriteti esht gjithcak...

Jo gjithmone sinqeriteti paraqet veten, ne shume raste, sinqeriteti merr trajtat e papergjegjshmerise, dhe te qenit e tille, e papergjegjshme, kjo per mua do te thote te dal jashte vetes, nuk them se nuk ndodh, por nuk them as qe me ndodh shpesh, ka dy gjera qe me vijne ne mendje, tani qe po lexoj shkrimin tuaj:-e para, te jesh i sinqerte do te thote te paguash nje cmim, i cili shpesh here eshte i shtrenjte, mos ndoshta juve flisni ne kete menyre, sepse nuk ju ka ndodhur ndonjehere te paguani cmimin e te qenit i sinqerte, ketu kam parasysh se kur nje nje njeri tregohet i sinqerte eshte gjithmone dikush qe perfiton dhe eshte gjithmone dikush qe humbet, mos ndoshta juve nuk keni vuajtur asnjehere cmimin e te qenit i sinqerte?!
-alternativa e dyte, ose ndoshta jeni pak i sinqerte ndaj edhe flisni ne kete menyre, ose keni ditur me ke te jeni i sinqerte, por eshte pothuajse e pamundur qe njeriu gjithmone te jete kaq i afte ne seleksionim dhe kaq i afte per ti treguar sinqeriteti njeriu te duhur.
Se cila nga keto alternativa eshte e sakte dini ta thoni vetem juve, kjo eshte thjesht nje hipoteze e imja dhe gjeja e pare qe me vjen ne mendje kur lexoj shkrimin tuaj.


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:23
Agnesa shkruajti:
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:


Cdo kush e paraqet veten e vet si ti pelqej sinqeriteti ne radh te par tregeon veten paçka se nga te tjeret smund te marsh ate sinqeritet qe ti kerkon por duke u treguar i sinqert me veten ndihesh dhe me mir sepse fundja ske gje per te fshehur , jam dakort me ty qe duhet mbajtur rezervae normale sepse nqs se nje peron qe ti e ke per zemer dhe i tregon gjithcka qe ke ka disa gjera qe dhe ktij personi ja fshe sepse paraplqen ti mbash per vete mos ti ndahs me njeri

Por une jam i mendimit sinqeriteti esht gjithcak...

Jo gjithmone sinqeriteti paraqet veten, ne shume raste, sinqeriteti merr trajtat e papergjegjshmerise, dhe te qenit e tille, e papergjegjshme, kjo per mua do te thote te dal jashte vetes, nuk them se nuk ndodh, por nuk them as qe me ndodh shpesh, ka dy gjera qe me vijne ne mendje, tani qe po lexoj shkrimin tuaj:-e para, te jesh i sinqerte do te thote te paguash nje cmim, i cili shpesh here eshte i shtrenjte, mos ndoshta juve flisni ne kete menyre, sepse nuk ju ka ndodhur ndonjehere te paguani cmimin e te qenit i sinqerte, ketu kam parasysh se kur nje nje njeri tregohet i sinqerte eshte gjithmone dikush qe perfiton dhe eshte gjithmone dikush qe humbet, mos ndoshta juve nuk keni vuajtur asnjehere cmimin e te qenit i sinqerte?!
-alternativa e dyte, ose ndoshta jeni pak i sinqerte ndaj edhe flisni ne kete menyre, ose keni ditur me ke te jeni i sinqerte, por eshte pothuajse e pamundur qe njeriu gjithmone te jete kaq i afte ne seleksionim dhe kaq i afte per ti treguar sinqeriteti njeriu te duhur.
Se cila nga keto alternativa eshte e sakte dini ta thoni vetem juve, kjo eshte thjesht nje hipoteze e imja dhe gjeja e pare qe me vjen ne mendje kur lexoj shkrimin tuaj.

E kam paguar cemimin e sinqeritetit dhe e kam paguar nje çik shtrenjt por prap nuk dal dot nga vetia ime vazhdoj po me te njeten duke qen ai qe kam qen perher:)

e dyta , jam me i sinqert nga nje her me shum seç duhet dhe gjithmon mundohem te zgjedh personin por jo gjithmon ja dalim mban ne kte pik Very Happy


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:26
E cuditshme se si ende vazhdoni dhe perkrahni idene se duhet te vazhdosh te jesh serisht i sinqerte, pavaresisht te gjithave, sepse thuhet se njeriu meson nga gabimet, nese jeni treguar i sinqerte me dike, ose me te gjithe, dhe e keni pesuar, mos ndoshta kjo do te thote se nuk keni nxjere mesim nga gabimi, qe keni bere?!
Mos harroni po diskutohet nese eshte apo jo gabim te jesh i sinqerte dhe jo nese jeni apo jo i sinqerte.
Mos harroni edhe kete se bota eshte e etur per sinqeritet, por ne momentin qe ti e jep te peshtyn dhe te perbuz pa pike meshire.


Edituar për herë të fundit nga Agnesa në Sat 11 Jun 2011 - 20:33, edituar 1 herë gjithsej


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:28
Te jesh i sinqert nuk humb kurr
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:29
thone qe sinqeriteti eshte virtyt i budallait :

gjithsesi sinqeritetin e ka ai qe eshte i ndershem ... dhe ndershmeria shperblehet gjithmone, keshtu qe mendoj se ja vlen barra qerane te jesh i sinqerte, por per ta bere duhet mbi te gjitha te jemi njehere te sinqerte me veten...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:36
Agnesa shkruajti:E cuditshme se si ende vazhdoni dhe perkrahni idene se duhet te vazhdosh te jesh serisht i sinqerte, pavaresisht te gjithave, sepse thuhet se njeriu meson nga gabimet, nese jeni treguar i sinqerte me dike, ose me te gjithe, dhe e keni pesuar, mos ndoshta kjo do te thote se nuk keni nxjere mesim nga gabimi, qe keni bere?!
Mos harroni po diskutohet nese eshte apo jo gabim te jesh i sinqerte dhe jo nese jeni apo jo i sinqerte.
Mos harroni edhe kete se bota eshte e etur per sinqeritet, por ne momentin qe ti e jep te peshtyn dhe te perbuz pa pike meshire.

Nuk i harroj kto frazat qe citove ne fund jo por thjet kam mesuar qe te di se me ke te sillem i sinqeert
ndoshta te duket paksa e cuditshme por ne realitet ky jam


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:38
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:
Nuk i harroj kto frazat qe citove ne fund jo por thjet kam mesuar qe te di se me ke te sillem i sinqeert
ndoshta te duket paksa e cuditshme por ne realitet ky jam

Shpresoj dhe besoj se te pakten pjeserisht tashme jeni dakord qe njeriu nuk duhet te jete plotesisht i sinqerte aq me teper kurdo dhe me kedo, pavaresisht se sa te sinqerte jemi.


Edituar për herë të fundit nga Agnesa në Sat 11 Jun 2011 - 21:02, edituar 1 herë gjithsej


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 11 Jun 2011 - 20:41
HMMMM sinqeriteti duhet te jemi apo jo...sinqeriteti eshte favor per personalitetin te rrit moralin po jo me te gjith ama.
se ka njeres qe sinqeritetin e respektin e shperdojne ta kthejn ne te kundert do sygjeroja jo 100% sinqeritet edhe pak djallezi do ishte mire do na ndihmonte te ecnim perpara me kohen
se nuk jane te gjithe te llojt tone...
(te gjithe shikojme njelloj po mendimet i kemi te ndrryshme) besoj se e kompletova

avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:31
jo nuk duhet te jesh i sinqert as me miqt as me armiqt, armiqt e kan me te leht te te mundin ndersa miqt ka shum mundesi qe nje dit te te kthehen ne armiq sepse te jesh 100% i/e sigurt qe dhe te njerezit qe ke me shum besim ata te kan genjyer, vazhdojn te genjejn ose do te genjejn per dicka.


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:33
jo sduhet te jesh i sinqerte sidomos me femrat A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 322547avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:48
sic thoshte ajo shpreja "Sinqeriteti eshte virtyt i budallaiti" qekam treguar budalla per kto 4-5 muaj hahahahaha sepse sinqeriteti gjithmon shperblehet dhe une e mora shperblimin te papam fare gahahaha po qendrova ne forum ska me sinqeritet po vetem gallata. Wink


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:50
ak degjo keshilat e mija mos u merzit behu hakres edhe ti A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 45550 A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 322547

prishu forumin futu viruse A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 1698836746 :drunken:Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:50
Varet se sa njerez e kuptojn ate qe kam then pak me lart
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:53
xhono do bej namin po ndejta ktu hahahaha


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 11:56
pse ke vendosur te ikesh A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 45550 me bej nje ze edhe mua ok A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 2 322547Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:06
Sa te sinqert jeni qe te dy
Sponsored content

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi