Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Irani kap një avion amerikan

prej Tue 4 Dec 2012 - 9:41
Irani kap një avion amerikan Iran-harta

Ushtria iraniane deklaron se ka kapur një avion amerikan pa pilot në hapësirën e saj ajrore, mbi ujërat e Gjirit Persik.

Garda Revolucionare deklaroi se kanë ulur në tokë një avion të tipit “ScanEagle”, një nga dronët më të vegjël dhe më pak të sofistikuar që përdoret nga amerikanët.

Admirali Ali Fadavi, i cituar nga agjencia e lajmeve “FARS”, tha se avioni kishte kryer një seri fluturimesh mbikëqyrëse mbi Gjirin Persik në ditët e fundit, para se të kapej.

Për momentin nga ana e Shteteve të Bashkuara nuk ka pasur një koment. Droni “Scan Eagle” është një variant “low cost”, i ndërtuar nga “Insitu”, një degë vartëse e gjigandit “Boeing”.

Admirali Fadavi tha gjithashtu se avionë të tillë zakonisht lëshohen nga anije të mëdha luftarake. Garda Revolucionare është një njësi elitë e ushtrisë iraniane që vepron me forcat e saj detare.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Irani kap një avion amerikan N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi