Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Më në fund Putin foli! –Nuk do shkatërrohet bota në 21/12/2012

prej Tue 4 Dec 2012 - 17:14
Më në fund Putin foli! –Nuk do shkatërrohet bota në 21/12/2012 Putin-300x225“Sipas matjeve dhe studimeve të deritanishme që ka bërë qeverie ruse për gjendjen e plantit, bota nuk do të shkatërrohet në dhjetor!”.
Kjo është deklarata zyrtare e bërë nga Presidenti Rus Vladimir Putin, me qëllim që t’i jap fund histerisë që mbizotëron, pasi 21 dhjetori 2012 konsiderohet nga shumë njerëz si shumë me “re të zeza” për fusnin e botës!

A mos ishte e teprua kjo deklaratë nga presidenti rus,
apo ishte një lëvizje e zgjuar?
Analistët besojnë të dytë, pasi në Rusi mbizotëron një histeri e madhe që ka kaptuar masën e gjerë si pasoj e kalendarit Maya. Ndërkohë, rusët në masë kanë zbrazur raftet e supermarketeve, ndërsa paketa shpëtimi me konserva, litar, maska gundragazi etj, janë zhdukur nga tregu si pasoj e kërkesës së madhe nga popullata e tmerruar.
Ndërkohë, vlen të theksojmë se dhe vetë NASA para pak ditësh ka avancuar në një deklaratë të tillë, të cilën alb-observer.com, jua paraqiti e para ndër mediat shqiptare, me anë të cilit Agjencia më e madhe e Hapësirës në Botë, deklaroi se nuk do të vij fusni i botës në dhjetor.
Madje NASA u kërkon të rinjve, ku një pjesë e madhe prej të cilëve kanë rënë në depresion si pasoj e histerisë së frikës së fundit të botës, të jenë të kujdesshëm dhe të mos besojnë aq lehtë, pasi në raste të tilla janë shënuar dhe numër i madh vetëvrasjesh./alb-observer.com/


Më në fund Putin foli! –Nuk do shkatërrohet bota në 21/12/2012 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi