Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Greqi: Shqiptarja rreh egërsisht greken për çështje nacionale!

prej Sat 8 Dec 2012 - 1:51
Greqi: Shqiptarja rreh egërsisht greken për çështje nacionale! DuNjë incident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në një gjimnazin në Thesproti, kur një nxënëse nga Shqipëria u përlesh egër me një nxënëse tjetër greke, për çështje nacionale!

Fillimisht, diskutimi filloi rreth partisë neonaziste “Agimi i Artë”, partë për të cilën nxënësja shqiptare nuk ka dhe mendimin e më të mirë, por ky mendim shqetësoi nxënësen greke e cila iu kundërvu keq, duke e kaluar diskutimin në nivel nacional dhe personal.

Nxënësja greke, citon webi katoci.com, filloi të ofendonte nxënësen shqiptare dhe ti tregonte asaj fukarallëkun, pabukësin dhe historinë e madhe greke etj, por shqiptarja nuk duroi kështu që mori hov dhe ia nisi me historinë e Shqipërisë, madje i tha se shteti grekë ekziston falë shqiptarëve, pasi po të mos ishin ata në 1821-in, Greqia nuk do të ekzistonte sot.
Mirëpo, debati degjeneroj në dhunë fizike, ku nxënësja shqiptare e rrëmbeu prej flokësh dhe e goditi keq, u desh ndërhyrja e disa shoqeve të tyre që situata të qetësohej./alb-observer.com/


Greqi: Shqiptarja rreh egërsisht greken për çështje nacionale! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Greqi: Shqiptarja rreh egërsisht greken për çështje nacionale!

prej Sat 8 Dec 2012 - 2:11
Kjo eshte e vertete qe krijimi i shtetit grek u krijua fale vendosmerise se shqiptareve per te luftuar kunder turqve e cila me pas solli pavarsine...dhe heronjte kryesore te asaj periudhe pra komandatet e tyre shumica ishin shqiptare...ne kembim te saj,qeveria e atehershme e greqise i shperbleu shqiptaret me toka rreth e qark Athines...ku dhe sot ka fshatra me shqiptar qe qarkojne Athinen.


Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi