Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Itali, Napoletano “shtyn” krizën

prej Sat 8 Dec 2012 - 10:38
Itali, Napoletano “shtyn” krizën Monti-napoletano

Presidenti italian, Giorgio Napoletano ia doli mbanë të mbajë në këmbë qeverinë Monti, të paktën deri në muajin janar.

Presidenti italian, Giorgio Napoletano ia doli mbanë të mbajë në këmbë qeverinë Monti, të paktën deri në muajin janar.

Kreu i shtetit italian u përfshi ditën e premte në bisedime të ethshme për përfaqësues të forcave politike parlamentare, që pasoi vendimin e partisë së Silvio Berlusconi-t, PDL për të mos mbështetur më qeverinë e Mario Montit.

Mësohet se në takime është folur edhe për hartimin e një rregulloreje të përhershme mbi masat anti-krizë të qeverisë Monti. Sipas mediave italiane, po diskutohet mundësia që disa prej këtyre masave që cilësohen si thelbësore për të nxjerrë vendin nga kriza financiare, të marrin statusin e paprekshmërisë për një periudhë të caktuar kohore për të mos rrezikuar që qeveria e ardhshme, kushdo qoftë ajo, të mos i hedhë poshtë.

Kjo kërkesë mësohet të jetë shtruar në dyert e Presidentit nga vetë kryeministri Monti me arsyetimin për të mos çuar dëm punën dhe mundin e arritur deri më tani nga qeveria e tij. Italia është në rrugë të mbarë, tha ai, ndaj duhet të vazhdojmë.

Italia është përfshirë në krizë politike, pak muaj nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare. Kjo pas deklaratës së ish-kryeministrit Silvio Berlusconi për rikandidimin e tij. Deklarata u pasua me një abstenim të deputetëve të partisë së tij në parlament kur në lojë ishte votëbesimi i qeverisë aktuale.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Itali, Napoletano “shtyn” krizën N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi