Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Mali i Zi, në ankth nga cikloni në mbërritje

prej Sat 8 Dec 2012 - 10:42
Mali i Zi, në ankth nga cikloni në mbërritje  Montenegro

Policia malazeze dhe metereologët paralajmëruan të premten për të ashtuquajturin “ciklon malazez”, i cili do të sjellë rreshje të dendura dëbore dhe shiu në pothuajse të gjithë territorin e fqinjit tonë verior.

Lajmi u raportua të premten nga e përditshmja malazeze “Vijesti”.Autoritetet kanë paralajmëruar se duke nisur nga dita e sotme, gjatë të gjithë fundjavës, mund të ketë probleme në qarkullimin rrugor dhe bllokime të zonave të ndryshme të vendit.

Dëbora do të jetë e mirëpritur në disa prej destinacioneve malore, si Kolashin dhe Zabljak, që përgatiten për të pritur turistët dimërorë, por pritet me ankth nga shumica e banorëve të vendit me 650 mijë banorë, të cilët kujtojnë ende pasojat e dimrit të ashpër të një viti më parë.

Si rrjedhojë e temperaturave nën mesataren historike dhe rreshjeve të dendura, shumë zona në Malin e Zi mbetën të bllokuar për disa javë në fillim të 2012-s, duke detyruar autoritetet që të furnizonin banorët nga ajri nëpërmjet helikopterëve ushtarakë.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mali i Zi, në ankth nga cikloni në mbërritje  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi