Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Tragjedi në Greqi, flakët përpijnë 3 fëmijë

prej Sat 8 Dec 2012 - 13:42
Tragjedi në Greqi, flakët përpijnë 3 fëmijë Zjarrfikes

Tre fëmijë të një familjeje të moshës 5, 7 dhe 15 vjeç kanë humbur jetën pasi ka marrë zjarr shtëpia ku ata banonin.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në fshatin Mesohori të Kavales, 160 km në lindje të Selanikut. Nga informacionet e para sipas dëshmitarëve okularë, shtëpia ka marrë zjarr rreth orës 4 e 40 minuta të mëngjesit dhe prindërit së bashku me gjyshen që jetonte me ta, kanë mundur të dalin jashte duke kërkuar ndihmë të dëshpëruar nga fqinjët.

Por zjarri ka përpirë gjithë shtëpinë dhe pasi kanë mbërritur zjarrfikësit, janë gjetur tre vëllezerit e vdekur në një prej dhomave të saj.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e rëniës së zjarrit që thuhet se ka filluar nga soba e ngohjes, ndërsa brigadat e zjarrfikësve, po përpiqen të kontrollojnë zjarrin të mos përhapet në shtëpitë përreth.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Tragjedi në Greqi, flakët përpijnë 3 fëmijë N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi