Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default NASA jep udhëzime për fundin e botës

prej Sat 8 Dec 2012 - 20:56
NASA jep udhëzime për fundin e botës Nasasi_8209723531-300x167Sipas NASA-s,e cila është duke u përpjekur për të informuar dhe paralajmëruar familjet kudo në botë,shumë fëmijë janë tmerruar nga frika e fundit të botës.Shumë adoleshentë janë të dëshpëruar që nuk do të jetojnë pjesën tjetër të jetës së tyre dhe nuk hanë,nuk flenë dhe arrijnë të mendojnë dhe vetëvrasjen…!

Ndërsa disa pregatiten për tu argëtuar duke krijuar pika strehimi për 21 dhjetorin, datë që sipas kalendarit Mayan supozohet se do shkatërrohet bota, të tjerë vuajnë …pasi e kanë marë shumë seriozisht këtë perspektivë.

Disa të tjerë madje organizojnë “party”duke filluar të numërojnë mbrapash për ditët që u kanë mbetur dhe argëtohen pa limit,prandaj NASA paralajmëron se këto thashetheme janë një kërcënim për jetën e njeriut.
David Morrison,astrobiologist në NASA thotë se cdo ditë merr qindra e-mail nga qytetarë të shqetësuar që pyesin se cfarë di agjensia në lidhje me “fundin e botës”dhe shumica prej tyre janë të rinj.
“Për disa kjo është një mister,për një pjesë tjetër quhet dhe meret si shaka,por ka dhe të tjerë që rrezikojnë jetën e tyre”tha Morrison.
NASA hapi kohët e fundit një faqe të re interneti ku informon qytetarët se nuk duhet të kenë frikë dhe as shqetësohen pasi bota nuk mer fund në 21 Dhjetor.Prandaj relaksohuni, rrini të qetë !!!/alb-onserver.com/


NASA jep udhëzime për fundin e botës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi