Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Industria e fitimeve të çmendura në lidhje me “qametin”

prej Sun 9 Dec 2012 - 12:04
Industria e fitimeve të çmendura në lidhje me “qametin” 33EF929D1A51CED2DEA02289CB5F283A-300x187
Njerëzit e lashtë Mayan, të cilët jetonin në Amerikën Qendrore, u zhdukën në mënyrë misterioze. Enigmatike ishte në të njëjtën kohë edhe shfaqja e tyre në një zonë në jug të Meksikës dhe Guatemalës.
Mirëpo përpara se të zhdukeshin në thellësinë e xhunglës tropikale Mayans-at lanë trshëgiminë e tyre tek njerëzimi, arritjet e pazakonta në fushën e astronomisë, matematikës dhe kalendarët e tyre kompleks, me të cilët llogarisnin kohën nëpërmjet ciklit të periudhave të mëdha ciklike.Bashkë me këto ata trashëguan tek njerëzimi, dhe një mister i cili u interpretua si fundi i ciklit të periudhës së madhe por edhe si “profeci” në lidhje me fundin e botës.


Periudha në fjalë filloi në 11 gusht të 3144-para krishtit, dhe se plotësohet në 21 dhjetor 2012, një periudhë kohe për të cilën u shkruajtën mjaft parashikime pesimiste.
Për shkencëtarët, astrofizikanët, historianët dhe gjeologët konkretisht kjo datë në dhjetor nuk është asgjë më shumë se sa thjesht plotësimi i një cikli të madh, me të cilin Mayans-at llogarisnin kohën.
Duke supozuar se fundi i botës nuk do të vijë në 21 dhjetor 2012, shumë njerëz pyesin se për çfarë ka kaq rëndësi kjo datë.
Rëndësia nuk qëndron vetëm tek mbyllja e ciklit Mayan, por në ngjarjet qiellore që janë konfirmuar nga astronomët dhe që do të ndodhin rreth kësaj date.
Industria e fitimeve të çmendura në lidhje me “qametin”
Filma dokumenatrë,seri televizive,libra që besojnë apo që mohojnë ardhjen e Armagedonit,janë vetëm disa nga fushat ku kjo “industri korr”fitime të mëda.
Sigurisht nga këto miliarda nuk mund të humbasin vendet e Europës Qendrore amerikane,kështu në Meksikë deri në fund të vitit pritet që të ketë 52 milion turistë.
Zyrat turistike ofrojnë një udhëtim si “shans i fundit”në hapësirat fizike të Mayan,ndërsa autoritetet sigurojnë se asgjë nuk do të ndodhë…/alb-observer.com/


Industria e fitimeve të çmendura në lidhje me “qametin” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi