Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan

prej Wed 12 Dec 2012 - 16:28
Dëbora e madhe dhe akulli kanë bllokuar rrugë dhe fshatra në shumicën e Ballkanit ku bora vazhdon të bjerë sot për të katërtën ditë me radhë.
Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan 2dr9m2q
Dëbora në Gjermani ka detyruar anulimin e fluturimve dhe udhëtarët janë bllokuar në aeroporte.

Vdekje janë raportuar në disa vende të rajonit.

Në Serbi, autoritetet kanë pezulluar trafikun rrugor për të parandaluar aksidentet. Kafshët në kopshtin zoologjik të Beogradit janë vendosur në mjedise të ngrohta.

Të moshuarit në Kroaci janë paralajmëruar për të qëndruar në shtëpi për shkak të temperaturave jashtëzakonisht të ulëta.

Në Bosnjë-Hercegovinë disa njerëz janë ankuar se i ftohti ka rënduar gjendjen e tyre të zemrës. Ahmed Sakiç, një banor i Sarajevës tha se i ishte dashur të udhëtonte dy orë nëpër dëborë për të arritur tek nëna e tij 90-vjeçare, sepse transporti publik është ndaluar.

Orteqe dëbore u raportuan edhe në disa zona malore në Mal të Zi.

/d.bNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan 1t7y1w
avatar
ai cuni
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 349
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/12/2012
http://cuni@info.al

default Re: Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan

prej Wed 12 Dec 2012 - 21:16
vdiqem FARE PREJ TE FTOHTIT,,,,,,,,, Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan 909535


Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan 452229 Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan 452229 Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan 452229
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan

prej Wed 12 Dec 2012 - 21:29
Ca mjergulle ka qene sot ne Tirane,pale i ftohti, cdo gje e ngrire ,ska ngrohese qe na merr persiper haahahahah


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Sponsored content

default Re: Vështirësi të motit në Europë, dëborë e akull në Ballkan

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi