Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO)

prej Thu 13 Dec 2012 - 22:49
Ky djalosh i zakonshëm tetëvjeçar është në një pozicion unik. Ai është i vetmi nxënës në shkollën e tij në provincën Fuijan në Kinë.

Godina me tre kate është ndërtuar në vitin 2005 dhe ka 24 klasa, të cilat janë bosh përveç klasës ku Hu Yang merr mësimet.

Ai ka dy mësues që i plotësojnë çdo nevojë për edukim.

Dy vite më parë shkolla kishte 80 nxënës. Vjet kishte 17 nxënës dhe tani ka vetëm një.

Mësuesi Zheng Zhixiong thotë se edhe pse kanë një fëmijë, e mësojnë në mënyrë strikte sipas planit mësimor. Ai shton se ai është një nxënës i mirë.

Zheng shpjegon se nxënësit ose e kanë lënë shkollën, ose kanë ikur në qytet për të kërkuar për punë.

E fundit nxënëse që u largua ishte motra 13 vjeçare e Yang.
Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO) 1dc39d2966_150
Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO) 1dc39d2966_234
Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO) 1dc39d2966_335
Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO) 1dc39d2966_433
Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO) 1dc39d2966_526Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi