Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tronditi mbarë opinionin mësuesja! “Ju dua shumë”- u thërriste ajo nxënësve…!

prej Sun 16 Dec 2012 - 14:03
Tronditi mbarë opinionin mësuesja! “Ju dua shumë”- u thërriste ajo nxënësve…! Mesuesja-300x168Momente tronditëse, u zhvilluan në shkollën e “tmerrit” në Sandy Hook, ku tragjedia mposhti gjithkënd!

Mësuesja heroinë, sapo dëgjoi që plumbat të bien “breshëri” nga duart e vrasësit 20-vjeçar, arriti të mbyllte derën dhe fshehu 20 nxënësit e saj brenda në një dollap!

Fëmijët, të gjithë të moshës 9-10-vjeçare, ishin kaq të tmerruar saqë vetëm qanin.
Kështu, mësuesja Maryrose Kristopik, për t’i qetësuar nisi t’ju thoshte “Ju dua shumë”.
Nga jashtë, vrasësi 20-vjeçar Adam Lanza, thërriste i tërbuar: “Lërmë të hyjë! Lërmë të hyjë!”.
Mësuesja, siç ajo thotë, mundohej të mos u ngallte edhe më panik fëmijëve, që po qanin me të madhe nën dëgjimin e breshërisë së armës: “U thash se është një njeri i keq atje jashtë dhe se duhej të mbanin qetësi që të mos hynte brenda. Shtrëngova fortë dorezën e dollapit dhe mundohesha të isha sa më e fortë që të mundesha!”./alb-observer.com/


Tronditi mbarë opinionin mësuesja! “Ju dua shumë”- u thërriste ajo nxënësve…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi