Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë Empty Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë

Mon 17 Dec 2012 - 14:59
Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë F444b1474b_maya-calendar-2012-not-end-of-the-world-0-210x210
E premtja, sipas profecisë së Maya, duhet të jetë dita e fundit e jetës në tokë. 21 dhjetori vazhdon të sjellë nga e gjithë bota lajme të trishta.

23 fëmijë të një shkolle fillore janë masakruar nën ndikimin e thashethemeve rreth përfundimit të botës në lidhje me profeci Maya. Policia lokale deklaroi se fëmijët ishin të moshës midis gjashtë dhe 12 vjeç dhe kanë pësuar dëmtime në fytyrë dhe duart. Menjëherë ato janë dërguar në spital dhe asnjë nuk është në rrezik për jetën.

Ngjarja ndodhi në fshatin Chenpeng në Henan.

Min Yongjun, 36 vjeç, ka shkuar fillimisht me një thikë në dorë në shtëpinë e një gruaje të moshuar dhe pastaj është drejtuar në një shkollë fillore aty afër.

Këtu ai ka filluar të godasë me thikë fëmijët.

“Unë dëshiroja të parashikoja fundin e atyre fëmijëve të pafajshëm”, i ka thënë policisë autori i ngjarjes.



Frika e mbarimit të botës ka bërë që në Napoli të lëshohet “Corno show”, një projekt që përfshin instalimin e 36 skulpturave fatsjellëse me brirë.

Një person në Kinë ka ndërtuar me kursimet e tij një arkës të madhe.

Gjithashtu në web për ditë flitet për fundin e botës.

Pas ditës pas ditës fatale shpresojmë se nuk do të ketë më psikoza specifike.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë Empty Re: Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë

Mon 17 Dec 2012 - 15:01
profeci qe kane futur friken dhe hutine ne popull
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë Empty Re: Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë

Mon 17 Dec 2012 - 15:08
Bobo vetem une se kam marr seriozisht fundin e botes mo kshu shokim ne fakt ne fillim te vitit kisha marr pak frike e pyesja kudo ndersa tani sa vjen e afrohen ditet me sakte edhe 4 dite kane mbetur qe pritet te ndodh ajo jam bere burrneshe per zotin.s'me trembet syni me Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë 2316097227 Shocked
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë Empty Re: Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë

Mon 17 Dec 2012 - 15:12
Message reputation : 100% (1 vote)
hehe,ketu tregohet qendrushmeria,edhe sikur te ndodhe dicka e tille,frika nuk ndihmon njeri,perkundrazi.Prandaj te e pritim burrerisht,le te vije cka te vije.
Sponsored content

Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë Empty Re: Frika nga fundi i botës, në Kinë masakrohen 23 fëmijë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi