Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Sekti fetar ngjallte panik për fundin botës, policia prangos 93 persona!

prej Mon 17 Dec 2012 - 21:28
Sekti fetar ngjallte panik për fundin botës, policia prangos 93 persona! Kine-sekjti-300x225

Autoritet policore nëm kinë kanë mundur të prangosin 93 persona të gjithë amtar të një sekti fetar, nën akuzën e ngjalljes së panikut rreth fundit të botës.
Gjithashtu, u bë i mundur arrestimi i një personi, i cili dhunoi fizikisht 23 fëmijë në një shkollë fillore nën depresion natyral të parashikimeve të fundit të botës. Kështu bëri të ditur agjencia e lajmeve Kina e Re.

Ndërkohë theksohet se të 93 personat e arrestuar nga autoritete kinezes, që i përkisnin qyteteve të ndryshme, ishin anëtar të sektit fetar “Zoti është i Plotfuqishëm” dhe se: “shpërndanin fletushka për Apokalipsin dhe për fundin e botës”, gjë kjo e cila ngjalli panik të madh në popull dhe detyroj të reagojnë autoritete policore menjëherë, thekson agjencia Kina e Re.
Mësohet gjithashtu se autoritete policor në të gjithë kinën janë vënë në lëvize dhe në një fushatë të fuqishme për të luftuar dhe shfarosur doktrinën “Zoti është i Plotfuqishëm” që është shtrirë rrezikshëm në të gjithë vendin. Madje kjo doktrinë i ka shpallur luftë “Dragoit të Kuq”, të KKK.
Kështu dhe arrestimi i personit i cili rrahu 23 nxënës të shkollës fillore, u krye në këtë kuadër./alb-observer.com/Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi