Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default NASA i bindet Kuranit: Fundin e Botës e di vetëm Zoti

prej Tue 18 Dec 2012 - 15:27
Të gjithë e prisni një përgjigje për këto fjalë që po thuhen nëpër botë për një përmbysje botë a për një çudi që do të ketë për 3 ditë, net errësirë pa dritë.

Por më në fund NASA raporton lajmin e fundit dhe përgjigjen përfundimtare për sa i përket fundit të botës 21 Dhjetor 2012.

Drejtori i madh i shkencës së NASA-s ka thënë: "I gjithë rruzulli tokësor ta dijë, të gjithë njerëzit që hapin panik me njëri tjetrin për datën 21 dhjetor për një përmbysje të botës, asgjë nuk do të ndodhë, do të jetë një ditë si të gjitha ditët tjera.

Nuk do të ketë asgjë të keqe, as errësirë 24/24 as tërmete që mund të priten dhe asgjë që është folur nga të tjerët. Këtë gjë e di vetëm Zoti" – ka thënë drejtori i NASA-s/Gjuhashqipe.com/


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 NASA i bindet Kuranit: Fundin e Botës e di vetëm Zoti  J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: NASA i bindet Kuranit: Fundin e Botës e di vetëm Zoti

prej Tue 18 Dec 2012 - 16:32
Mesa kam lexuar edhe bibla te njejten gje thote ne fund,qe fundin e botes e di vetem perendia e askush tjeter...Cka te beje me kuranin kjo?


 NASA i bindet Kuranit: Fundin e Botës e di vetëm Zoti  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: NASA i bindet Kuranit: Fundin e Botës e di vetëm Zoti

prej Tue 18 Dec 2012 - 17:06
shkrimet e shejta jane te ngjajshme,pas qe ka vetem nje Zot
Sponsored content

default Re: NASA i bindet Kuranit: Fundin e Botës e di vetëm Zoti

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi