Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Greqi: Prostitutat greke skllave të mafies shqiptare!

prej Tue 18 Dec 2012 - 21:44
Greqi: Prostitutat greke skllave të mafies shqiptare! Greqi-300x199Greqi: Edhe tregu i dashurisë së blerë, tashmë nën duart e mafies shqiptare në Greqi.
Mediat greke i referohen këtij fenomeni duke e përshkruar atë me mënyrën më të egër të mundshme!
Kështu, gazeta “Espresso”, një media e cila merret kryesisht me thashetheme dhe me life style në Greqi, thekson se mafia shqiptare që kooperon aty, duke shfrytëzuar metodat e njohura, si dhunë fizike, vrasje, shantazhe, qëllime me armë etj, ndaj të githë atyre që u del përpara apo u prish tregun!


Ndërkohë, rëndësi më të madhe kjo media i jep faktit se tashmë viktimat e mafies janë femrat greke që “punësohen” në tregun e dashurisë së blerë, të cilat kthehen në skllave të vërteta, ose dëbohen prej aty, por pas “një trajnimi” të “mirë” në rast se nuk pranojnë padronët e rinj.
Denoncimet e kohëve të fundit janë të shumta kur një numër i madh prej tyre kanë denoncuar pranë autoriteteve policore se kanë rënë viktima të dhunës së pamëshirshme fizike nga grupe mafioze shqiptarësh të cilët për të kontrolluar këtë treg nuk kursej as jetën. Shokuese janë dy raste ku njëra prej tyre u desh të qëndronte për një prridh të gjatë në spital për tu shëruar, ndërsa një tjetër, u dhuna kaq egjërishtë saqë e coptuar me thikë deri në atë pikë saqë edhe pasi të shërohet të mos jetë e disponueshme apo joshëse për klientët.
Fenomeni po merë përmasa të mëdha në këtë fushë, duke u alarmuar dhe policia, pasi shumë femra pohojnë se policia është në dijeni të këtij problemi por heshtë!
Por, sipas burimeve policore, bëhet e ditur se për problemin në fjalë është njoftuar dhe prokuroria e Athinës dhe pritet së shpejti të ketë kryen veprimet e duhura./alb-observer.com/


Greqi: Prostitutat greke skllave të mafies shqiptare! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi