Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite

prej Wed 19 Dec 2012 - 14:48
“21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite 16Ata që nuk besojnë në një fund bote më 21 dhjetor kanë nisur të besojnë “risinë” më të fundit, sipas të cilës më 21 dhejtor na presin tre ditë errësirë. Flitet saktësisht për “rrip fotonik”, një farë membrane plazme të magnetizuar, që duhet të përshkohet nga Toka, pikërisht në ditën që konsiderohet si e fundit nga kalendari i fisit të famshëm Maya. Duke kaluar një membranë të tillë, planeti dhe të gjithë gjallesat mund të përfundojnë të karbonizuar, si pasojë e temperaturave të larta.
Po a ka një të vërtetë në të gjithë këtë, apo është thjesht sajesa e panumërt? NASA, natyrisht, ka reaguar me një komunikatë për të sqaruar situatën: “Asnjë shkencëtar i entit hapësinor, apo i ndonjë agjencie tjetër shkencore, s’ka konfirmuar mungesën e korrentit elektrik me afrimin e një date të tillë. Të premten nuk do të ketë asnjë “black-out” botëror, si pasojë e përvijëzimit planetar që në fakt s’ka për të ndodhur. As Toka nuk do të përfshihet nga ndonjë rrip fotonik. Kjo është një gënjeshtër e çmendur. Plotësisht budallallëk!”. Nuk mbetet veçse të pritet se çfarë do të ndodhë realisht, pas 3 ditësh më 21 dhjetor merakliu.com


“21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: “21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite

prej Wed 19 Dec 2012 - 14:56
Kjo ka te beje me realitetin.Ajo cka me pelqen te ju mike Ariana,eshte se ju lexoni shume,jeni e shkathet dhe arrini shpejt te kapni dhe shperndani informaten.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: “21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite

prej Wed 19 Dec 2012 - 15:08
Per dicka jam e sigurt vetem se NASA na fshen shume gjera,ndoshta me mire per mos sjell panik por nga ana tjeter kjo sdo te thote se duhet te fleme te qete por te kemi syte e mendje te hapur...!!!


“21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: “21 dhjetori”, zbulohet e vërteta mbi erresiren qe do zgjase 3 dite

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi