Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Anomalit e natyrës! Atmosfera -51 °C, ndërsa vullkani bënë spektakël…!

prej Thu 20 Dec 2012 - 15:38
Anomalit e natyrës! Atmosfera -51 °C, ndërsa vullkani bënë spektakël…! Vullkani-300x162Ditët e fundit Rusia është përfshirë nga një klimë atmosferike shumë të rëndë, me temperaturat të lëvrinë nga -23°C dhe arrijnë deri në -51 °C.
Por, çudia vjen nga një vullkan, i cili këto ditë ka shtuar së tepërmi aktivitetin e tij. Vullkani ndodhet në Lindjen e Largët të Rusisë dhe që nga fusni i muajit të kaluar, vullkani vijon të nxjerrë gjithnjë e më shumë llavë, pluhur dhe tym në ajër.


Aktiviteti i tij ka thithur një numër të madh turistësh, edhe pse temperaturat arrijnë në -31°C.
Ndërkohë, si banorët po ashtu dhe autoritetet policore kanë paralajmëruar turistët për rrezikun që u kanoset nga llava, pluhuri dhe tymrat toksike të vullkanit, i cili në disa momente është i paparashikueshëm dhe përbën rrezik./alb-observer.com/
Ndiqni pamje nga ky vullkan, edhe pse rreth tij dëbora zardhë gjithçka:


Anomalit e natyrës! Atmosfera -51 °C, ndërsa vullkani bënë spektakël…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi