Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Foshnja që shpëtoi falë një palë gërshërëve

prej Thu 20 Dec 2012 - 18:12
Foshnja që shpëtoi falë një palë gërshërëve 142-218x300Çdo fëmijë që arrin të mbijetojë pas një lindjeje të përkohshme konsiderohet si një mrekulli e Zotit nga çdo prind.

Por për çiftin Kate dhe Renato Douse lindja e vogëlushes së tyre ishte super e veçantë.

Maddalena e vogël është një nga fëmijët më të vegjël të lindur para kohë që ka arritur ndonjëherë që të mbijetojë, dhe kjo falë një palë gërshërëve.

E lindur vetëm 23 javëshe, doktorët ishin të pasigurt nëse ajo do të arrinte të mbijetonte apo nëse duhet të përpiqeshin ta shpëtonin.

Zakonisht për foshnja të lindura kaq herët është shumë e vështirë mbijetesa, por kur mjekët e vunë në peshore ajo tregoi se beja ishte 450 gramë, e cila megjithëse peshë minimale, konsiderohet si e vlefshme për t’u përpjekur për mbijetesë.

Vetëm teksa vajza qëndronte e sigurt tashmë në inkubator, mjekët zbuluan një palë gërshërë të lëna aksidentalisht në peshore, pasi në fakt ajo peshonte vetëm 382 gramë

Tani që Maddalena ka 6 muaj që është lindur, ka dalë nga spitali Royal Sussex ku mbahej, pasi gëzon shëndet të plotë


Foshnja që shpëtoi falë një palë gërshërëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi