Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Përse mendohet që patkonjtë e kalit sjellin Fat !

prej Fri 21 Dec 2012 - 1:44
Përse mendohet që patkonjtë e kalit sjellin Fat ! Lucky-brass-horse-shoe-547-p-370x290Në vitin 1970, Henri Misson, një francez që nuk kishte ardhur në Angli si vizitor, pyeti disa fshatarë përse ata kishin vendosur patkonj mbi dyert e tyre. Fshatarët u përgjigjën se ata e bënin këtë për t’i mbajtur larg shtrigat.
Ata janë prej hekuri dhe mendohej se fuqia e tyre mund t’i mbronte nga e keqja. Akoma edhe sot ata përdoren për të sjellë fat të mirë dhe shumë nuse mbajnë patkonj të artë në dasmat e tyre. Por vendosja e tyre ka shumë rëndësi. Ata duhet të drejtohen lart, si një filxhan në mënyrë që fati të mos bjerë prej tyre


Përse mendohet që patkonjtë e kalit sjellin Fat ! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Përse mendohet që patkonjtë e kalit sjellin Fat !

prej Fri 21 Dec 2012 - 1:49
OGUREVE NUK ESHTE MIRE TE U BESOHET
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi