Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ndodh dhe kështu! Veshën me pulovër plotë 32.000 pinguin…!

prej Fri 21 Dec 2012 - 1:55
Ndodh dhe kështu! Veshën me pulovër plotë 32.000 pinguin…! PinguinEdhe pse duket e pabesueshme dhe jashtë fantazisë, është vërtet besojeni!
Ndodhi në ishullin Phillip në Australi, ku ia arritën të veshin plotë 32.000 pinguin me pulovër.

Nisma u përket disa gjermanëve miqve të kafshëve, të cilët organizuan një kampanjë paneuropiane për të grumbulluar sa më shumë rroba për këta shpendë, me lartësi sapo... vetëm 40 cm!

Pinguinët kanë nevojë për pulovrat e leshta, përveç se u duhen për t’u ngrohur, po ashtu dhe për të mos rrjepur me sqepin e tyre pushin e pupultë të trupit të tyre e aq më shumë krahët, si dhe të mos infektohen me mbetje toksike, pasi rajoni ku ata jetojnë është i ndotur me naftë.
Përfaqësuesi i Fondacionit për pinguinët në ishullin Phillip, Angela Seitzli, deklaroi se kutitë me 40.000 pulovra tashmë ndodhen në portin e Melburnit./alb-observer.com/


Ndodh dhe kështu! Veshën me pulovër plotë 32.000 pinguin…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Ndodh dhe kështu! Veshën me pulovër plotë 32.000 pinguin…!

prej Fri 21 Dec 2012 - 1:56
kete e kam pa vet
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi