Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor

Fri 21 Dec 2012 - 3:10
Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor  06667874_1000-681x320TIRANË - Nxënësit e arsimit parauniversitar, nisin pushimet dimërore më 21 dhjetor dhe do t’i vijojnë deri pas ditëve festive të Vitit të Ri 2013. Mësimi në shkolla do të rinisë të hënën e 7 janarit 2013.

Ministria e Arsimit, më parë kishte përcaktuar që pushimet e fundvitit të fillonin më 24 dhjetor, por kjo zhvendosje nga plani, lidhet me faktin, se data 21 shënon ditën e premte, dhe fillimin e fundjavës (22 dhe 23 dhjetor), ndërkohë që pas të hënës do të festohen Krishtlindjet.

Nxënësit padyshim, shprehen të kënaqur për këtë zhvendosje, pasi ka dhe nga ata që i besojnë kalendarit maja se e premtja e 21 dhjetorit do të jetë fundi i botës. Madje disa nga gjimnazet në Tiranë kanë kërkuar që në këtë datë të shumëpërfolur të mos zhvillohet mësim.

Ky vit shkollor nisi në shtator. Semestri i parë i shkollave të arsimit bazë përfundon më datë 23 janar 2013 dhe semestri i dytë fillon më datë 28 janar 2013.

Për të gjithë sistemin e arsimit parauniversitar do të ketë pushim në periudhën 27 – 31 mars 2013. Në udhëzimin e ministrisë përcaktohet se arsimi bazë e mbyll vitin shkollor më 7 qershor 2013.

Periudha e Provimeve të Lirimit do të jetë në datat 10 – 23 qershor 2013. “Arsimi i mesëm (pa Maturën) do të përfundojë më 14 qershor 2013. Për maturantët viti shkollor do të mbyllet më 24 maj 2013. Periudha e provimeve të Maturës Shtetërore do të jetë në datat 24 maj – 30 qershor 2013./BalkanWeb


Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor

Fri 21 Dec 2012 - 3:12
Te gjithe besimtareve nga zemra iu uroj festat e krishtlindjeve dhe vitit te ri
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor

Fri 21 Dec 2012 - 22:03
Po shyqyr me erdhi edhe per ne pushimi.... Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor

Thu 27 Dec 2012 - 15:31
te kalosh sa me bukur Besaa,pushim te kendshem
Sponsored content

default Re: Festat, pushimet dimërore nisin më 21 dhjetor

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi