Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë

prej Sat 22 Dec 2012 - 13:53
Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë Kuran-300x166Për muslimanët KLurani është libri hyjnor I cili është I paprekshëm. Kështu një burrë, i cili dyshohej se kishte djegur një kopje të tij, është ekzekutuar duke u djegur i gjallë nga një grup njerëzish në Pakistan.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një fshat të vogël të quajtur Seeta, në provincën Sindh ku mësohet se burri, identiteti I të cilit nuk bëhet I ditur, kishte kaluar natën në një xhami. Të nesërmen, besimtarët kanë gjetur disa faqe të djegura të Kuranit dhe ai është arrestuar nga policia. Por besimtarët nuk janë mjaftuar me kaq. Një grup i zemëruar personash ka hyrë në komisariat, duke e rrëmbyer atë dhe më pas e kanë djegur të gjallë duke thirrur se Zoti është I Madh./alb-observer.com/


Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë

prej Sat 22 Dec 2012 - 13:54
mire ja kane bere,te shenjetat nuk digjen
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë

prej Sat 22 Dec 2012 - 14:48
Eshte thjeshte nje liber si bibla e kurani te shkruar nga dora e njeriut dhe jo e zotit e si e tille duhet trajtuar...Sic djegim librat e gjuhes,romane etj i grisim,i hedhim,i keqperdorim,i perdorim e per wc (sory) ato keshtu e puna e kesaj per mos arritur njerezia ne te tilla gjera ekstreme duke marr jeten e njeriu vetem per nje liber...Pastaj behet fjale se personi kishte djegur nje kopje e jo kuranin...


Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë

prej Sat 22 Dec 2012 - 15:18
ashtu mendoni ju,por librat e shejte i kane shkruar 40 vete me diktim nga lart,keshtu thuhet ne liber,dhe shenjeteria eshte bere ligj,per te cilin mund te pergjigjemi
Sponsored content

default Re: Djeg Kuranin, besimtarët e djegin të gjallë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi