Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO)

prej Wed 26 Dec 2012 - 20:21
Pas vrasjes shokuese të 20 fëmijëve në shkollën fillore Sandy Hook në SHBA, debati në lidhje me ligjet për kontrollin e armëve në SHBA është ndezur.

Këtë javë presidenti Obama premtoi se do të ketë reforma në fushën e kontrollit të armëve, por një grup lobistësh të fuqishëm të armëve thanë se përgjigja është që të armatosen rojet e sigurisë nëpër shkolla.

Por një seri fotosh më poshtë tregon familje të armatosura gjer në dhëmbë me një arsenal vdekjeprurës, që shpjegojnë se përse mbajnë armë.

“Armët na bëjnë më të sigurt,” thotë Jennifer në Uashington.

Kurse Danielle në Pensilvani shprehet se “bota është një vend i rrezikshëm”.

Michael në Florida thotë se si amerikan beson se është e drejtë natyrale që të mbajë një armë zjarri.

Kurse Theresa në Arizona thotë se mori armë pasi pa një hajdut duke u rrëfyer në TV. Ai tha se frika më e madhe e tij është një pronar shtëpie me një armë në dorë.

Kevin nga Kentaki thekson: “Si një hebre i Amerikës, e di se gjashtë milion nga njerëzit e mi u bënë hi shekullin e shkuar. Unë e di që fjalët nuk mjaftojnë kur dikush të shkallmon derën”/Tema
Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 181

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 263

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 363

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 459

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 550

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 639

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 725

Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) 817


Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Familje të lumtura: të armatosur gjer në dhëmbë dhe gati për të vrarë (FOTO)

prej Wed 26 Dec 2012 - 20:27
me pas me i que te barikadat ne Mitrovice
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi