Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dorëzo një armë dhe merr lekë ose kompjuter!

prej Fri 28 Dec 2012 - 21:04
Dorëzo një armë dhe merr lekë ose kompjuter! Armet-239x300Vrasja e një djaloshi vetëm 10- vjeç I cili u godit nga një plumb qorr ndërsa ishte duke ndjekur një film në kinema, ka bërë që në Meksiko Siti, të nisë një fushatë për mbledhjen e armëve. Kështu, programi që synon vullnetar të armëve në këmbim të parave dhe kompjuterëve, ka nisur fillimisht në lagjen Iztapalapa dhe quhet: “Për familjen tuaj, çarmatosje vullnetare”.

Lagjja e ka një problem të thellë krimin e dhunshëm. Njerëzit qëllojnë me armë gjatë festimeve ose edhe në koncerte. Jesus Valencia, drejtuesi vendor i kësaj lagje sqaron se deri më tani janë dorëzuar 27 pushkë dhe 65 pistoleta dhe në ditët në vijim pritet që numri të jetë akoma më I madh./alb-observer.com/


Dorëzo një armë dhe merr lekë ose kompjuter! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi