Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Francë, 1193 makina në flakë gjatë Vitit të Ri

prej Wed 2 Jan 2013 - 16:03
Autoritetet e Francës thonë se 1193 vetura të parkuara ishin përfshirë nga zjarri gjatë natës së Vitit të Ri 2013, në gjithë Francën. Ministri i brendshëm, Manuel Valls, tha se vandalët ishin ata që duhet fajësuar për djegien e makinave. Sipas tij, ka pasur përleshje të policisë me personat që shkaktonin probleme në qytetet Strasburg dhe Mulhuz dhe se janë arrestuar 339 vetë. Kjo ishte hera e parë në tri vitet e fundit që numri i makinave të djegura është rritur. Raportohet se qeveria e ish presidentit Nicolas Sarkozy, e kishte ndalur publikimin e numrit të makinave të dëmtuara, me qëllim që ta reduktoj kujdesin e mediave ndaj vandalëve. Alsat-MFrancë, 1193 makina në flakë gjatë Vitit të Ri Thumbnail.php?file=Makina_Flake_141621522


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Francë, 1193 makina në flakë gjatë Vitit të Ri J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi