Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Komplotistët e kombit shqiptar: Bajraktarët e farës ruse...

prej Fri 4 Jan 2013 - 18:49
Komplotistët e kombit shqiptar: Bajraktarët e farës ruse... Largea__2013-01-04-um-11-111357294948Zotëri Lajqi, duhet të meditojë dhe të reflektojë seriozisht se kush e ka informuar, faktikisht kush e ka dezinformuar, për rrjedhën e bisedimeve. Shpresoj se me sqarimet që i bëra, zotëri Lajqi është bindur se unë nuk e kam informuar asnjëherë me rrjedhat e bisedimit për takimin që e ka organizuar ai. Unë e shoh mundësinë që zotëri Lajqit ju kanë përzier ëndrrat me zhgjëndrra. Me siguri ka parë ndonjë ëndërr që unë e kam informuar me rrjedhat e bisedave të takimit, dhe pastaj ëndrra ju ka përzier me zhgjëndërr, dhe kështu është bindur se unë e kam informuar për takimin. Por, duhet ta përgëzoj zotëri Lajqin, i cili e bëri të pa vlefshme një pjesë të dëshmisë së tij kur pat deklaruar se Ahmet Krasniqi i ka thënë plakut 70 vjeçar se “dua të jem ushtar i thjesht nën komandën tuaj”. Këtë radhë në reagimin e tij ia hoqi Ahmetit atë “barrë” nga shpina dhe ma “gjuajti” mua, pasi që i pasna thënë zotëri Lajqit, e jo plakut 70 vjeçar, se “veç të bashkohemi, t’i bashkojmë armët kundër armikut. Pranojmë edhe nën komandën e tyre.” Shtrohet pyetja çfarë faktori isha unë në Ministrinë e Mbrojtjes, dhe çfarë faktori ishte Besnik Lajqi në Shtabin e Xhavit Halitit, që unë të bëjë një deklaratë që nuk kisha kurrfarë mundësie ta realizoj. Po shpresoj se në reagimin tjetër, Besnik Lajqi do të ma heqë atë “barrë” që ma gjuajti në shpinë, e do t’ia “gjuaj” tjetërkujt në qafë.
(Tekstin e plotë mund ta lexoni të premten në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)
Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi