Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Trupat amerikane vendosen në Turqi

prej Fri 4 Jan 2013 - 21:00
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print
More Sharing Services
0
Trupat amerikane vendosen në Turqi Largea_trupat-amerikan041357325083Në Turqi ka arritur një numër i trupave amerikane për të menaxhuar me raketat Patriot, të vendosura pranë kufirit më Sirinë.
Më herët, Siria ka hedhur disa raketa Scud në territorin turk, në një përpjekje të dështuar për të zgjeruar konfliktin e saj.

përgjigje, Shtetet e Bashkuara, Gjermania dhe Holanda kanë vendosur
sistemin raketor Patriot në rajonin kufitar, për të ndërprerë çdo raketë
balistike nga Siria.
Brenda Sirisë, forcat qeveritare dhe kryengritësit rebelë kanë vazhduar sot luftimet intensive në lagjet përreth Damaskut.
Pak
ditë më parë, Kombet e Bashkuara kanë bërë të ditur për më shumë se
60,000 njerëz të vrarë që nga shpërthimi i protestave qeveritare në
Siri, në mars të vitit 2011
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi