Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 19:19
Message reputation : 100% (3 votes)
First topic message reminder :

FORUMI http://www.engjujtshqiptare.com
me mira anetare
ca te martum
e ca beqar
me minator
e me shofer
me hidraulik
e inxhinier
ky eshte FORUMI http://www.engjujtshqiptare.com
me shume profesione
rrofsh http://www.engjujtshqiptare.com
qe na jep leksione
kemi Alena
si gangstere
te na rrnoj oj sheqere
vjen Shkodrania gjith tangerllik
ndrron avatrin
10 here ne dit
na thot Valbona
jalla mi gra
sa koh kishim pa u pa
kemi Sumejen sa per emer
kemi Ariana, 2 meter femer
kemi Lulebora
labe te bukur
kemi dhe Mbresa
qe eshte si kukull
eshte dhe Legjenda
qe na jep shpulla
kemi dhe cunat si herkula
Silvana cupke greke
na e beri MAXIN per vete
kemi FALKO qe pi duhan
kemi Ariana qe e kam xhan
kemi Rrushjaa frikacake
sa per simpatike
forumi ka nje
ajo eshte Ariana
qe se di nga u be
ezmer te forumit
kemi Legjenda
desh e shpallem mister
po se di pse i vun fshesen
kemi PRINCON
kokon e forumit
kemi Abdulgafuri
te bukur si llokumit
te na rroc o FORUMI http://www.engjujtshqiptare.com/
sa malet e vendit tone
kush hyn ketu
eshte zor me na lon.

P.S
Forumist ket e pershtata pak,me falni per kon e kum harru,jum bazu ne antaret qe jan ON per momentin


Edituar për herë të fundit nga Dasa në Wed 20 Feb 2013 - 19:52, edituar 1 herë gjithsej


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...

Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 21:21
Message reputation : 100% (1 vote)
FALKO shkruajti:hahahah te lumshin duart Dasa
FLM Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 2585209286


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 21:46
Message reputation : 100% (1 vote)
Ne mengjes ora tet
Me vrap futem ne internet
Hap FORUMIN ENGJUJTSHQIPTAR me shpejtesi
Paskam do ankesa per poezi
Qenka Gjilanasi top-model
Dhe Belaa kacurrele
Njera foton e kushuririt
Tjetra foton e Shakires
Tironci vjen me shpejtsi
nervat disave mja nxi.
Vjen shabani tuj fluturu,
qokolada mena pru.
Epikade qik burnore,
pik te dimrit lyp akullore

kkk kkk


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 21:52
Po per vete pse spo shkru
ti mor DASA a je tranu grrrr grrrr
skam per ty vec fjale te mira
a je Dasa a je SHakira grrrr
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 21:54
Message reputation : 100% (1 vote)
Tironci shkruajti:Po per vete pse spo shkru
ti mor DASA a je tranu grrrr grrrr
skam per ty vec fjale te mira
a je Dasa a je SHakira grrrr
Cna shkrive more Tironc po hajt......
Brinjet me dore ngelem tu mbajt.....


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 21:56
Valbona shkruajti:
Tironci shkruajti:Po per vete pse spo shkru
ti mor DASA a je tranu grrrr grrrr
skam per ty vec fjale te mira
a je Dasa a je SHakira grrrr
Cna shkrive more Tironc po hajt......
Brinjet me dore ngelem tu mbajt.....
Ti mban brinje
une i gjo tjeter
nuk ta them
se histori e vjeter grrrr grrrr grrrr
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 21:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Rri gjithe diten ne pc
dhe s mesova asnji gje
edhe durimi mua mu sos
hyra shul e dola llos

qe kur hyra ne forum
them se dicka e mesum
bera shoqe e shoke plot
ke du me shume nuk po zgjedh dot

do hap nje teme si konkurs
me te miret aty do fus
nga perzgjedhja qe do bej un
do shikoj kush me do me shume

them ti jap edhe nje cmim
do e mbys me puthje e perqafim
ishallah sme qellon cun
vec respekt asgje me shume

po qelloi ajo qe un dua
jap fjalen se e marr per grua
jo per gje po jam beqar
ne vend tjeter skam ku e mare

ishallah ska balotazh
se ndryshe me bete tranazh
jam cdo nate ketu me ju
mos me lini te vuaj keshtu
L: L:


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Tironci shkruajti:
Valbona shkruajti:
Tironci shkruajti:Po per vete pse spo shkru
ti mor DASA a je tranu grrrr grrrr
skam per ty vec fjale te mira
a je Dasa a je SHakira grrrr
Cna shkrive more Tironc po hajt......
Brinjet me dore ngelem tu mbajt.....
Ti mban brinje
une i gjo tjeter
nuk ta them
se histori e vjeter grrrr grrrr grrrr
Hahahh c'na ke shkri
Kur je ti gjithe dita hihihihihih grrrr grrrr grrrr grrrr


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:07
grrrr grrrr grrrr grrrr
meqe ktu na qenka puna
kush gjen goca e kush gjen cuna

una po kerkoj nje goc
qe ta kete shpirtin si moce

te jet si uji pri kristali
te jet e zbritme nga mali

kush ploteson nja ca gjona
te vij tek une pa e pare nona grrrr
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Me e pa nona e piu e zeza
Kercet grushti kercet fshesa
Po ket goc qe kerko ti
rrall e gjen ne Shqiperi.....


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:12
Dasa

..........

Ky Dasa pak si shum mu paska lazdru
per krejt te forumit na paska shkru
per mua kishte then se jom frigacake
a se din ky qe jam e fort e guracake
nuk ma nin , syrin se trembi me më gjujt top
se nuk luj prej vendi
hajt mor Dasa se kom met shiku
qysh po silles ti ketu , e tani poezi ty met shkru
nuk po di ka me ja nis , ku mu ndal e ku me bitis
se kur ja nisi une me shkru per ty
disa vargje me ti rendu e nuk kam mu kry
tuj te sha e tuj te livdu ,,pse ti bash te Engjujt paske shku grrrr


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:15
Valbona shkruajti:Me e pa nona e piu e zeza
Kercet grushti kercet fshesa
Po ket goc qe kerko ti
rrall e gjen ne Shqiperi.....
ne SHqipni ka goca yje
sikur te leme neper pyje

neper pyje e bregore
e ckam me ngel une pa dashnore
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Tironci shkruajti:
Valbona shkruajti:Me e pa nona e piu e zeza
Kercet grushti kercet fshesa
Po ket goc qe kerko ti
rrall e gjen ne Shqiperi.....
ne SHqipni ka goca yje
sikur te leme neper pyje

neper pyje e bregore
e ckam me ngel une pa dashnore
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
Sa keq per ty more i shkret
ngele beqar ti perjet
Shko e gjej ndonje amore
qe t'ju shohim dore per dore........ grrrr grrrr grrrr Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:20
Message reputation : 100% (1 vote)
rrushja me pretendime

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush i kishte ardh'
I kishte refuzuar.

Jo per gje
Po kishte pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kishte ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te cojne
Ne Xhami e Kisha,
Ishte 18,
Magji than qe kishte.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'e cojne
Ne Tiran te.........

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa e cuar,
Por me ne fund u martua
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

grrrr grrrr


Edituar për herë të fundit nga Dasa në Mon 7 Jan 2013 - 22:49, edituar 1 herë gjithsej


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:22
grrrr grrrr grrrr sa mir e ke ujdisur ki me pa ti tasht dasoo


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:22
Valbona shkruajti:
Tironci shkruajti:
Valbona shkruajti:Me e pa nona e piu e zeza
Kercet grushti kercet fshesa
Po ket goc qe kerko ti
rrall e gjen ne Shqiperi.....
ne SHqipni ka goca yje
sikur te leme neper pyje

neper pyje e bregore
e ckam me ngel une pa dashnore
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
Sa keq per ty more i shkret
ngele beqar ti perjet
Shko e gjej ndonje amore
qe t'ju shohim dore per dore........ grrrr grrrr grrrr Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
mos me hec mbrapa
ti mi dreq
se mendoj dynjoja ,,
per ty keq ..
stern stern stern
cdo postim nga pas mje vu
a thu se jemi
burre e gru Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Dasa shkruajti:rrushja me pretendime

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush i kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kishte pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa e cuar,
Por me ne fund u martua
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

grrrr grrrr
Tani ta marrim vesh per vete e kishe ket ti??? grrrr grrrr grrrr Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:33
eh per te keq pretendimi per Rrushja,per ndryshe kjo poeme humoristike eshte shume e vjeter
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:36
Message reputation : 100% (1 vote)
shaban cakoli shkruajti:eh per te keq pretendimi per Rrushja,per ndryshe kjo poeme humoristike eshte shume e vjeter
Edhe rrushja ika bo 60 vjet grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:36
Message reputation : 100% (1 vote)
Valbona shkruajti:
Dasa shkruajti:rrushja me pretendime

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush i kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kishte pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa e cuar,
Por me ne fund u martua
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

grrrr grrrr
Tani ta marrim vesh per vete e kishe ket ti??? grrrr grrrr grrrr Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746

Jo moj rrushja kur ka qen e re krt


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:38
Dasa shkruajti:
Valbona shkruajti:
Dasa shkruajti:rrushja me pretendime

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush i kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kishte pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa e cuar,
Por me ne fund u martua
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

grrrr grrrr
Tani ta marrim vesh per vete e kishe ket ti??? grrrr grrrr grrrr Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746

Jo moj rrushja kur ka qen e re krt
E ke shkruajtur sikur po thua per veten hahah Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:39
Valbona shkruajti:
Dasa shkruajti:
Valbona shkruajti:
Dasa shkruajti:rrushja me pretendime

Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush i kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kishte pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa e cuar,
Por me ne fund u martua
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

grrrr grrrr
Tani ta marrim vesh per vete e kishe ket ti??? grrrr grrrr grrrr Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746

Jo moj rrushja kur ka qen e re krt
E ke shkruajtur sikur po thua per veten hahah Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
Ka qen ni kombinim,por nuk u pershtatshin fjalet ndryshe grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:46
Dasa qka je ka mendon per mu
mere lapsin e diqka me shkru
por mos ja fut qashtu pa lidhje
se mua si antare te re me bere hile

a nuk bone njo dy fjal te mira
per mu mi shkru
bile sonte me pas disponu
me me mar pak me te mir
qe te vij ktu me deshir

ishalla neserproma te ndrohet mendja
mi shkruan poezi veq dy rena
mos um qo naper haxhilerka
se ato pot bojn edhe kullerka

per Shqiperi as mos um nis
se atje ska burra qe vejne plis Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 22:53
mendjen RRUSHE mos e vra
se shkru Tironci qe e qa :sad26:

vjen ti ketu ne forum
je e qeshur e loz shume
por me shume ti je gutu gutu
hape deren brenda futu grrrr

do vazhdoj do shkruj per ty
se ne zemer me ke hy
aty ke hy e te kam shume xhan
kur vjen naten me ben hatan :O
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:01
Rrushjaa shkruajti:Dasa qka je ka mendon per mu
mere lapsin e diqka me shkru
por mos ja fut qashtu pa lidhje
se mua si antare te re me bere hile

a nuk bone njo dy fjal te mira
per mu mi shkru
bile sonte me pas disponu
me me mar pak me te mir
qe te vij ktu me deshir

ishalla neserproma te ndrohet mendja
mi shkruan poezi veq dy rena
mos um qo naper haxhilerka
se ato pot bojn edhe kullerka

per Shqiperi as mos um nis
se atje ska burra qe vejne plis Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
Sod eshte fundi nuk e di
fund per mu apo fund per ty
ndoshta nuk dot ket fund per asnje
ndoshta fillimi dot lind tani


Eh moj rrushe moj bukuri
mos u merr ti me magji
se ke nis mu tash mem pelqy Merzitur


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:06
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa qka je ka mendon per mu
mere lapsin e diqka me shkru
por mos ja fut qashtu pa lidhje
se mua si antare te re me bere hile

a nuk bone njo dy fjal te mira
per mu mi shkru
bile sonte me pas disponu
me me mar pak me te mir
qe te vij ktu me deshir

ishalla neserproma te ndrohet mendja
mi shkruan poezi veq dy rena
mos um qo naper haxhilerka
se ato pot bojn edhe kullerka

per Shqiperi as mos um nis
se atje ska burra qe vejne plis Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
Sod eshte fundi nuk e di
fund per mu apo fund per ty
ndoshta nuk dot ket fund per asnje
ndoshta fillimi dot lind tani


Eh moj rrushe moj bukuri
mos u merr ti me magji
se ke nis mu tash mem pelqy Merzitur

e mor Dasa ti vet me ke thon
se maxhit shum um kan nxon Merzitur
po merzitna po du me u trenu
qe ne Shquiperi don mem qu grrrr

te lutem prit edhe sivjet
se maxhit ajo haxhilerka
po thot kom me ti hjek Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 723485774


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:06
Tironci shkruajti:mendjen RRUSHE mos e vra
se shkru Tironci qe e qa :sad26:

vjen ti ketu ne forum
je e qeshur e loz shume
por me shume ti je gutu gutu
hape deren brenda futu grrrr

do vazhdoj do shkruj per ty
se ne zemer me ke hy
aty ke hy e te kam shume xhan
kur vjen naten me ben hatan :O

heee Tironci ti ku je
gutu gutu se ktu me ke
eja eja futu mbrenda
se shum po te do ty zemra

pse spo gutesh more cun
sa koh duhena met prit un
xhan per ty gjithmon kam qen
tasht nuk gutesh edhe s'vjen

pot te vish vec nje sahat
ka met zon hataja prap


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:08
Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1540093706


Nuk më vjen keq për njerëzit që kam humbur me kalimin e kohës, por për kohën që kam humbur me disa njerëz..!!


Faleminderit atyre qe me urrejne
-Me bete nje njeri me te forte ! ...
Faleminderit atyre qe me kan zili !
-Me bete te ndjehem i vecante ! ...
Faleminderit atyre qe me kan ne zemer ! -
-Me bete te ndihem i rendesishem ! ...
Faleminderit atyre qe iken !
-Me mesuat qe asgje nuk zgjat pergjithmone ! ...
Faleminderit atyre qe qendruan me mua !
-Me mesuat kush jane miqte e vertete !!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:10
Rrushjaa shkruajti:
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa qka je ka mendon per mu
mere lapsin e diqka me shkru
por mos ja fut qashtu pa lidhje
se mua si antare te re me bere hile

a nuk bone njo dy fjal te mira
per mu mi shkru
bile sonte me pas disponu
me me mar pak me te mir
qe te vij ktu me deshir

ishalla neserproma te ndrohet mendja
mi shkruan poezi veq dy rena
mos um qo naper haxhilerka
se ato pot bojn edhe kullerka

per Shqiperi as mos um nis
se atje ska burra qe vejne plis Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
Sod eshte fundi nuk e di
fund per mu apo fund per ty
ndoshta nuk dot ket fund per asnje
ndoshta fillimi dot lind tani


Eh moj rrushe moj bukuri
mos u merr ti me magji
se ke nis mu tash mem pelqy Merzitur

e mor Dasa ti vet me ke thon
se maxhit shum um kan nxon Merzitur
po merzitna po du me u trenu
qe ne Shquiperi don mem qu grrrr

te lutem prit edhe sivjet
se maxhit ajo haxhilerka
po thot kom me ti hjek Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 723485774
Eh moj rrushe moj bukuri
tash me ty kam ra ne dashni,
sitja boj hiq nuk edi
mos mendo ma per shqipri
sivjet dasa te qon ne shpi Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 2585209286


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:13
Message reputation : 100% (1 vote)
sa ka deti pika uji
sa ka bregu kokrra zalli
sa ka toka fije bari
sa ka loti ofshama malli
sa ka dielli xixa zjarri
kam dashuri
po kujt t'ia fali? grrrr grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:15
Gjilanisi qka po qudetesh Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 723485774
mos shiko ashtu se po habitesh Merzitur
a s`ke ndegju per kujshiken tone Very Happy
e mir e madhe ska asnje behone grrrr


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:16
Rrushjaa shkruajti:Gjilanisi qka po quditesh Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 723485774
mos shiko ashtu se po habitesh Merzitur
a s`ke ndegju per kujshiken tone Very Happy
e mir e madhe ska asnje behone grrrr


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:19
Rrushjaa shkruajti:
Tironci shkruajti:mendjen RRUSHE mos e vra
se shkru Tironci qe e qa :sad26:

vjen ti ketu ne forum
je e qeshur e loz shume
por me shume ti je gutu gutu
hape deren brenda futu grrrr

do vazhdoj do shkruj per ty
se ne zemer me ke hy
aty ke hy e te kam shume xhan
kur vjen naten me ben hatan :O

heee Tironci ti ku je
gutu gutu se ktu me ke
eja eja futu mbrenda
se shum po te do ty zemra

pse spo gutesh more cun
sa koh duhena met prit un
xhan per ty gjithmon kam qen
tasht nuk gutesh edhe s'vjen

pot te vish vec nje sahat
ka met zon hataja prap
une po vij gutu gut me bo
por pm ti se ke mo
a po futesh ne msn
aty bojm dhe qefin tem

une aty sec kam kuptu
me cik GJilani zor me perballu
por po u puqe me cun Tirone
do rrish gjithe noten neper akshihone
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:20
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa qka je ka mendon per mu
mere lapsin e diqka me shkru
por mos ja fut qashtu pa lidhje
se mua si antare te re me bere hile

a nuk bone njo dy fjal te mira
per mu mi shkru
bile sonte me pas disponu
me me mar pak me te mir
qe te vij ktu me deshir

ishalla neserproma te ndrohet mendja
mi shkruan poezi veq dy rena
mos um qo naper haxhilerka
se ato pot bojn edhe kullerka

per Shqiperi as mos um nis
se atje ska burra qe vejne plis Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746 Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746
Sod eshte fundi nuk e di
fund per mu apo fund per ty
ndoshta nuk dot ket fund per asnje
ndoshta fillimi dot lind tani


Eh moj rrushe moj bukuri
mos u merr ti me magji
se ke nis mu tash mem pelqy Merzitur

e mor Dasa ti vet me ke thon
se maxhit shum um kan nxon Merzitur
po merzitna po du me u trenu
qe ne Shquiperi don mem qu grrrr

te lutem prit edhe sivjet
se maxhit ajo haxhilerka
po thot kom me ti hjek Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 723485774
Eh moj rrushe moj bukuri
tash me ty kam ra ne dashni,
sitja boj hiq nuk edi
mos mendo ma per shqipri
sivjet dasa te qon ne shpi Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 2585209286


e mor Dasa mor djal i ri
pse pishmon i rave ti
ti ke ra me mu ne dashni krt
por un jam hidheruar pak me ty eee
a e din ku deshte ti mem qu Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 482245
me ni plak mem martu :Trendafilaa:


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:25
Tironci shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:
Tironci shkruajti:mendjen RRUSHE mos e vra
se shkru Tironci qe e qa :sad26:

vjen ti ketu ne forum
je e qeshur e loz shume
por me shume ti je gutu gutu
hape deren brenda futu grrrr

do vazhdoj do shkruj per ty
se ne zemer me ke hy
aty ke hy e te kam shume xhan
kur vjen naten me ben hatan :O

heee Tironci ti ku je
gutu gutu se ktu me ke
eja eja futu mbrenda
se shum po te do ty zemra

pse spo gutesh more cun
sa koh duhena met prit un
xhan per ty gjithmon kam qen
tasht nuk gutesh edhe s'vjen

pot te vish vec nje sahat
ka met zon hataja prap
une po vij gutu gut me bo
por pm ti se ke mo
a po futesh ne msn
aty bojm dhe qefin tem

une aty sec kam kuptu
me cik GJilani zor me perballu
por po u puqe me cun Tirone
do rrish gjithe noten neper akshihone
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr

jo MP nuk kom mo
nuk edi se qka u bo
po ti gutu atje te veni
dalim bashk ka MSN-eni

kur te vish ti andej
guut gugu ne MSN futu
te tregon ty Gjilanasja dcka
veq hata sonte skem me ba Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com - Faqe 2 1698836746

te kam tregu qysh at nat
kena me nejten sotne rahat grrrr


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:34
p[se mos valle ti je semur
mos ti ke temperatyre
po ti yll mos u merzit
se temormetrin une kam me ta qit

e ta fus e ta mas pak
a e ke te ulet ,a e ke te lart
se ne doktorr ti sec ke ra
futu ne msn ti pra grrrr
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:35
sa mir meson njeriu tem ne tem tjeter


Nuk më vjen keq për njerëzit që kam humbur me kalimin e kohës, por për kohën që kam humbur me disa njerëz..!!


Faleminderit atyre qe me urrejne
-Me bete nje njeri me te forte ! ...
Faleminderit atyre qe me kan zili !
-Me bete te ndjehem i vecante ! ...
Faleminderit atyre qe me kan ne zemer ! -
-Me bete te ndihem i rendesishem ! ...
Faleminderit atyre qe iken !
-Me mesuat qe asgje nuk zgjat pergjithmone ! ...
Faleminderit atyre qe qendruan me mua !
-Me mesuat kush jane miqte e vertete !!
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:41
Tironci shkruajti:p[se mos valle ti je semur
mos ti ke temperatyre
po ti yll mos u merzit
se temormetrin une kam me ta qit

e ta fus e ta mas pak
a e ke te ulet ,a e ke te lart
se ne doktorr ti sec ke ra
futu ne msn ti pra grrrr

jo mor jo nuk jom une e smut
po ti edin qe un gjith jom per gut
mos mendo se kom un temperatur
as nje here skom qen e smur
as te mjeku kur nuk kesh
me dit si matet temperatura ne vesh grrrr


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Mon 7 Jan 2013 - 23:59
Rrushjaa shkruajti:
Tironci shkruajti:p[se mos valle ti je semur
mos ti ke temperatyre
po ti yll mos u merzit
se temormetrin une kam me ta qit

e ta fus e ta mas pak
a e ke te ulet ,a e ke te lart
se ne doktorr ti sec ke ra
futu ne msn ti pra grrrr

jo mor jo nuk jom une e smut
po ti edin qe un gjith jom per gut
mos mendo se kom un temperatur
as nje here skom qen e smur
as te mjeku kur nuk kesh
me dit si matet temperatura ne vesh grrrr
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
pse cdo temometri ne vesh
po sikur te kete zone lesh
une mendoj ty me te sheru
pak ke balli me ta ferku

pak me poshte spo zbrez une
se e di se boj zullum grrrr
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Tue 8 Jan 2013 - 0:04
Tironci shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:
Tironci shkruajti:p[se mos valle ti je semur
mos ti ke temperatyre
po ti yll mos u merzit
se temormetrin une kam me ta qit

e ta fus e ta mas pak
a e ke te ulet ,a e ke te lart
se ne doktorr ti sec ke ra
futu ne msn ti pra grrrr

jo mor jo nuk jom une e smut
po ti edin qe un gjith jom per gut
mos mendo se kom un temperatur
as nje here skom qen e smur
as te mjeku kur nuk kesh
me dit si matet temperatura ne vesh grrrr
grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
pse cdo temometri ne vesh
po sikur te kete zone lesh
une mendoj ty me te sheru
pak ke balli me ta ferku

pak me poshte spo zbrez une
se e di se boj zullum grrrr

per zollum mos hajde hiq
mundesh mem sheru pa me ferku hiq
vetem ballin te ma lemojsh
e shef ti sa dot me disponojsh grrrr

Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

prej Tue 8 Jan 2013 - 0:23
Ariana e zoja shpise
i hap deren gjithe njerezis.
Luna shendrit si hena
vajz te tille nuk bene nena..
Epikda si flori
kur vjen ne forum na sjell dashuri..
Mbresa na ka lene fare
a thua eshte martuar e po i vjen mbarre...
Valbona goce me vlere
gjithkujt i bene ndere...
Lulebora goc me vlera
por na humbet nga Pranvera.
Kjo Rrushja shpejt u adaptua
duhet te jete rrushe apo me duket mua ?
Belaa flet pak por nuk gabon
gjithsecilin e respekton..


Te me falin ato qe i kam harruar
jo per gje por nuk mu kujtuan...

Ti le gocat me nje ane
te shkruaj pak per cunat ne forumin tone..... Very Happy

Tironci cun me respekt
edhe gallat i ka me vend..
I panjohuri na mbet i panjohur
gjithmone flet ne kohen e duhur..
Falko eshte mik qe nuk gjindet lehet
kur behet me nerva te vret ..
Aldo eshte cun qe nena me se bene
behet mik me gjithkend..
Kushtrimi nuk eshte cun i keq
por gabon e pastaj dihet keq..
Dasa e Abduli dy cuna bujar
qe na kane treguar qe jane fetare..
Ariani123 vine shpesh e tani pak me rralle
mik i mire qe te bjen malle..
Legjenda administrator
per nje grad te bene hor..
Sa keq qe tani mu kujtua Shabani
edhe pse anetari i ri,me respekt fitoj shume shoqeri...

Kerkoj ndjese ata qe i kam harru por u be vone e me duhet me shku Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Sponsored content

default Re: Antaret e Forumit Engjujtshqiptare.com

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi