Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:44
Message reputation : 100% (1 vote)
Gruaja e vërtetë diferencohet nga masa sepse është e pastër,sepse para se të dojë dikë ka mësuar të dojë veten.Gruaja e vërtetë trasmenton ëmbëlsi , brishtësi...por brënda është e fortë me personalitet.Gruaja e vërtetë nuk do të cudisë publikun,por burrin që dashuron...është e rezervuar dhe e vendosur..nuk pret fatin, por e tërheq nga vetja.Gruaja e vërtetë nuk jepet..por dhurohet pa humbje!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:45
gruaja e vertete nuk ka çmim,është thesar,përtej thesaresh
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:49
Te tregosh per vete duket sikur mekaton...''Nese ka vdekur shpirti,mosha s'ka me rendesi''....''Sa shume dhemb te duash''....''A nuk eshte krim qe femra te vetmohohet per burrin, per familjen,femijet vetem per hir te tradites''....''Grate nuk mund te rrefejne''...Sikur ta dinim sa force kemi brenda qenies tone do te kishim marre vendimet e duhura ne castin e volitshem...Familje nuk do te thote vetem te banosh nen nje cati me nje burre..''Pse ne femrat falim kaq shume ...te rralle jane burrat qe e vlersojne sic duhet gruan''...A ka te drejte shoqeria te nderhyj brenda nje familjeje qe qendron ne kembe formalisht.''Pse ne qindra e mijra familje problemet familjare nuk dalin ne rruge''A duhet te pajtohemi me kete fshehtesi qe shkaterron qysh heret frytet e dashurise se poshteruar qe zhurit zemra.....Nuk eshte vetem shpirti i dalldisur i nje gruaje tragjike......por pjese e realitetit te sotem ,qe ky realitet duhet te ndryshoje sepse nuk jeton dy jete.Sepse realiteti nuk eshte ai qe imagjinojme,por ai qe jetojme....Gjarje te tilla perjetojne shume familje...Kjo u kushtohet shume zonjave dhe zonjushave te dhunuara psikofizikisht...Gruaja si qelize e
shoqerise,meriton nderim dhe mirenjohje..!!!!!!!!


E kisha shkruar tek zhgarravinat e mia kete por po e shkruaj edhe ketu perderisa flet per femren,besoj ti pershtatet temes e idese qe ka pasur ne mendje Lulebora kur e hapi temen.. kiss


Lindur femer..... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:51
shume teme e qelluar dhe shtjelluar drejt
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:53
BURRI KA VRARE GRUAN REALE
Burri ka bërë dy gjëra kundrejt gruas: e ka adhuruar si një ''Dea'' apo e ka dënuar si një ''Shrigë'' ; e ka shfrytëzuar për kënaqësitë e tij apo është përulur në këmbët e saj duke e përkufizuar ''Hyjnore'':
NENE HYJNORE
Dhe kështu gruaja ka qenë prostitutë dhe një nënë hyjnore, burri nuk e ka pranuar kurrë thjesht si një qënie njerëzore.Mëndja fikson gjërat e stabilizon kategori:por në këtë mënyrë është vrarë gruaja reale.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:56
FLM shume Bace, shpresoj ta mbajme ne vazhdimesi sa me te gjalle imazhin femeror si ktu ne forum ashtu dhe ne jete...Nje qenje qe s'pushon se kontribuari ne shoqerine tone por qe shume pak vleresohet dhe cmohet per punen e palodhshme!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Ariana shkruajti:Te tregosh per vete duket sikur mekaton...''Nese ka vdekur shpirti,mosha s'ka me rendesi''....''Sa shume dhemb te duash''....''A nuk eshte krim qe femra te vetmohohet per burrin, per familjen,femijet vetem per hir te tradites''....''Grate nuk mund te rrefejne''...Sikur ta dinim sa force kemi brenda qenies tone do te kishim marre vendimet e duhura ne castin e volitshem...Familje nuk do te thote vetem te banosh nen nje cati me nje burre..''Pse ne femrat falim kaq shume ...te rralle jane burrat qe e vlersojne sic duhet gruan''...A ka te drejte shoqeria te nderhyj brenda nje familjeje qe qendron ne kembe formalisht.''Pse ne qindra e mijra familje problemet familjare nuk dalin ne rruge''A duhet te pajtohemi me kete fshehtesi qe shkaterron qysh heret frytet e dashurise se poshteruar qe zhurit zemra.....Nuk eshte vetem shpirti i dalldisur i nje gruaje tragjike......por pjese e realitetit te sotem ,qe ky realitet duhet te ndryshoje sepse nuk jeton dy jete.Sepse realiteti nuk eshte ai qe imagjinojme,por ai qe jetojme....Gjarje te tilla perjetojne shume familje...Kjo u kushtohet shume zonjave dhe zonjushave te dhunuara psikofizikisht...Gruaja si qelize e
shoqerise,meriton nderim dhe mirenjohje..!!!!!!!!


E kisha shkruar tek zhgarravinat e mia kete por po e shkruaj edhe ketu perderisa flet per femren,besoj ti pershtatet temes e idese qe ka pasur ne mendje Lulebora kur e hapi temen.. Lindur femer..... 432899

Mua me terhoqi shume vemendjen, shume origjinale dhe teper e bukur per tu lene ne nje ane, te falenderoj qe e ndave me ne e dashur Arjana! Lindur femer..... 135196Lindur femer..... 135196Lindur femer..... 135196 Lindur femer..... 93318Lindur femer..... 93318Lindur femer..... 93318


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 2:01
Nuk më pëlqen kur përpiqesh të përfitosh nga unë,kur nuk më rrespekton,kur nuk je i sjellshëm.Nuk kam asnjë nevojë të pësoj dhunë,gojore emocionale o fizike.Nuk dua të të dëgjoj kur mallkon gjithë kohën.Nuk është se unë mendoj se jam më e mirë se ti..vetëm se dua bukurinë, dua të qesh, të argëtohem.Dua të dashuroj, nuk jam egoiste..vetëm se nuk dua një viktimë në krahun tim.Kjo nuk do të thotë se nuk të dua, thjesht nuk dua të marr përgjegjësinë e ëndrrës tënde.Ky nuk është egoizëm...është dashuri për vetveten.Egoizmi dhe nevoja e kontrollit dhe frika mund të shkatërrojnë gati të gjitha rraportet. Bujaria, liria e dashuria krijojnë rraportin më të bukur...një vazhdimësi hyjnore.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 2:23
Ti mund te mos jesh i pari i saj, i fundit apo i vetmi...Ajo ka dashuruar me perpara dhe do dashuroje serish...,por nqs te do tani, cfare ka rendesi tjeter?
Ajo nuk eshte perfekte, as ti s'je dhe ju te dy ndoshta nuk do te jeni perfekt bashke.., por nqs ajo te ben per te qeshur dhe e pranon qe jeni njerez dhe beni gabime, shterngoje ate fort dhe jepi me te miren qe ke. Ajo ndoshta nuk te mendon ne cdo sec. te dites, por ajo te jep nje pjese te vetes qe e di se mund te ja thesh : ZEMREN E SAJ. Keshtuqe mos e lendo, mos e ndrysho, mos e analizo dhe mos prit nga ajo me shume sec mund te te jape.
Buzeqesh kur te ben te lumtur dhe beja te ditur kur te cmend dhe po ashtu ndjeja mallin kur ajo s'eshte aty me ty !!!
Lindur femer..... 2rr9pqf


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 2:30
Jam e lodhur duke pare fytyra femrash të rrethuara nga botox .Të copëtuara nga konkurrenca, taka dhe truke kozmetike, gjeste të vështira për gratë e lirshme, tashmë të padallueshme edhe nga ato të zanatit...
Dëshiroj të shikoj femra me feminitetin e tyre, me sjellje të butë, me buzëqeshje plot hir, me fjalë të ëmbla dhe të sigurta në të njëjtën kohë. Me mendime origjinale dhe të reja.
Dëshiroj të shikoj femra të pavarura, jo skllave të burrave që sakrifikojnë dinjitetin e tyre. Femra me zemra prej akulli të shkrirë, shoqe dhe mike të mira, të lira dhe të sinqerta!!


Lindur femer..... 2u9mnw9


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 14:25
Lindur femer..... 537350_539849556034743_469519365_n
Femra eshte femer dhe kur pi,shan dhe peshtyn ndyre si mashkull...Dhe kur eshte e gjate,e shkurter,e dobet a e shendoshe,e bukur a e shemtuar...Dhe kur ndien asgje si nje mashkull...eshte femer dhe kur eshte e mbushur me difekte...
Dihet qe dhe femrat kane te meta.Kjo lejohet.Ana Bolena kishte nje gjnks me te madh se tjetrin,1dore me 6gisherin e 1dhema katarosh.Lavaliere ishte kembeshtrember.Kjo gje nuk e pengonte Henrikun V111 t cmendej pas Ana Bolenes,e Lugjin X1V t behej si i marre pas Lavalieres.

(Reshti i fundit i marr nga V.Hygo)


Lindur femer..... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 19:58
Shume femra bejne gabimin e kerkojne nje mashkull me te cilin te krijojne nje lidhje perpara se te lidhen me vetveten; vrapojne nga nje mashkull ne tjetrin ne kerkim te asaj qe ju mungon perbrenda. Kerkimi duhet te filloje ne shtepi, brenda saj. Askush nuk mund te na doje mjaftushem e te na beje te lumtur nese nuk duam vertet vetveten, sepse nese me boshllekun tone shkojme e kerkojme dashurine, mund te gjejme vetem boshllek. Ate cka shfaqim jashte eshte pasqyrimi i asaj cka ndodhet ne thellesine tone; ajo qe mendojme per vlerat tona, te drejtat tona per lumturine, ajo qe besojme se meritojme ne jete. Kur e ndryshojme kete bindje, ndryshon dhe jeta jone! (Femrat qe dashurojne teper, do e gjejne veten ne kto rreshta)


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 20:02
se mesoj dot kurre kete teori komplikuese
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 20:12
Ate cfare e ben nje Femer te bukur eshte kompleksiteti Bace, ajo eshte si nje oaz ku diku ne te fshihet nje burim i thelle!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 20:14
kalon tek tema shoqerore


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Lindur femer..... N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 20:15
burimi i çiltër i fshehtësisë së saj,ua kalon thesareve te botes
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 20:33
Lulebora shkruajti:Ate cfare e ben nje Femer te bukur eshte kompleksiteti Bace, ajo eshte si nje oaz ku diku ne te fshihet nje burim i thelle!
do na japesh ndonje pike uje nga ky burim grrrr grrrr grrrr grrrr u thame ne ketej kkkkkkkkkk
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 20:49
Tironci shkruajti:
Lulebora shkruajti:Ate cfare e ben nje Femer te bukur eshte kompleksiteti Bace, ajo eshte si nje oaz ku diku ne te fshihet nje burim i thelle!
do na japesh ndonje pike uje nga ky burim Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 u thame ne ketej Lindur femer..... 3758665705

Duhet te kerkosh dhe ta gjesh ti vet burimin Ronco, sepse perndryshe nuk i dihet vlera!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 12 Jan 2013 - 6:32
I adhuroj femrat qe nuk presin kurrë asgjë, sepse shkojnë e marrin gjithmonë atë që duan.
Ato që dalin pa u lyer dhe ndihen të bukura gjithsesi.
Ato që nuk thonë kurrë sesi jane, por mësojnë të tjerët si të jenë.
Ato që ecin gjithmonë me kokën lart, edhe kur bota do donte ti fundoste.
Ato që thonë gjithmonë "TE DUA" , pa asnjë egoizëm, pa asnjë interes.
Ato që kanë shum dashuri perbrenda dhe padashur ja falin edhe personave te gabuaR...!!

Lindur femer..... 1565rhk


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 13 Jan 2013 - 16:42
E bukur është gruaja që shkëlqen me dritën e saj, me vështrim të shndritshëm e të thellë, jo ajo që paraqet bukurinë e saj të jashtme kalimtare të mbushur me aksesorë. E bukur është gruaja që të bën të ndihesh mirë duke i ndenjur pranë, sepse ''ndjen'' atë që është brenda....


Lindur femer..... 480282_494990023876390_1883712293_n


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 14 Jan 2013 - 17:50
Pyeten nje burre te mencur, nje dite:
Cfare eshte gruaja?

Buzeqeshi dhe tha: ajo eshte nje pllake e qelqte
transparente dhe shikon brendesine e saj...
Nese e prek me butesi, i shtohet shkelqimi
shikon ne te portretin tend, duket sikur ajo fsheh pamjen tende, ne brendesi te saj me turp.
Nese e thyen nje dite... veshtire qe ti mbledhesh copat
dhe nese i mbledh dhe i ngjit, shenja mbetet...dhe cdo here qe kalon doren tende mbi shenje
do ta plagose doren tende.
Kjo eshte gruaja... prandaj mos e thyej!!!
IKONA E BUKURISE FEMERORE!
Lindur femer..... Nv60av


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 18 Jan 2013 - 1:24
Disa femra jane te forta , mundohen qe cdo pune ta bejne vete. Keshtu edukohen nga prinderit .Duan qe lekun e tyre ta fitojne vete . Marrin vesh nga shume gjera , mund ta vazhdojne jeten pa pasur nevojen e nje mashkulli. Nese kane mundesi mbajne dhe pergjesine e te tjereve mbi supe . Ju pelqen liria dhe qendrimi i drejte sepse jane te forta...
Kur bien ne dashuri e ndjejne jeten . Ashtu sic nuk u vene rregulla dashurise se tyre ashtu nuk presin shume prej saj . Nuk u nxjerrin probleme njerezve qe dashurojne . Nuk i thone kurre jo fteses se te dashurit per tu takuar dhe pse mund te jene kthyer nga puna , madje nuk eshte nevoja te vine ti marrin sepse shkojne vete aty ku ndodhet ai .
Ne shumicen e rasteve te dashurit ose burrat e tyre nuk e marrin vesh per problemet qe kalojne . Nuk e lodhin mashkullin e tyre me problemet e perditeshme te vendit te punes , nuk e japin veten ne rastet kur ka probleme financiare sepse nuk do qe te tjereve t'iu vij keq per te .. Por me pas vene re se sa me shume drejte te rrine aq me mizorishte sulmohen . Dhe kjo lloj lufte per ekzistence kthehet ne stil jetese . Dhe kur vjen nje moment qe nuk mund te durojne me poshte germadhes ku gjenden dhe mundohen te qajne hallin me dike emertohen me emrin "problematike ". Dhe kur per keto arsye braktisen , heshtin , nuk flasin keto gra te forta .
Dhe mashkulli qe i braktis e di shume mire se sa e forte eshte dhe se mund ta vazhdoje jeten pa ate , por nuk e dine se cfare jehone ben dhimbja brenda shpirtit te saj. ..Pastaj degjojne nga te afermit e tyre se mashkulli qe i braktisi , eshte lidhur me nje femer qe ja ka nevojen atij..nje femer e dobet...dhe meshkujt i duan shume keto lloj femrash . Te shohin qe dikush ka nevoje per te i ledhaton shume ndjenja mashkullit . E ben te ndihet BURRE . Keto femra jane koke e kembe nevojtare ndaj mashkullit .Prsh nuk paguajne fatura , as nuk e dine se ku paguhen . Nuk bejne pazar per shtepi vetem sepse nuk mund ti mbajne gjith ato qese te renda . Gjithmone jane te lodhura nga e bredhura neper kafe parukeri dhe dyqane . Nuk gjejne kurre kohe per te gatuar . Kur u vjen burri ne darke fillojne e ngulin kembe per te ngrene diku jashte ..me e fundit porosisin pica.
Femrat e dobeta kur lindin femije nuk e gjejne ate force tek vetja per ta rritur , duhet gjithmone dikush per ta ndihmuar. Jane mesuar te rriten si lule mos me prek dhe veten e tyre e servirin ne pjate te florinjte. Nxjerrin gjithmone probleme por kjo gje i pelqen mashkullit pasi ajo ja ka nevojen atij dhe ne te kunderten me te palumtura. Nuk dine te falenderojne shume , kane shume shpesh kriza xhelozie dhe jua nxijne jeten burrave ose te dashureve te tyre me skena xhelozie . Meshkujt nuk mund ti braktisin kurre keto lloj femrash .Sepse kjo femer nuk eshte e zonja te mbijetoje pa te , do te behet meze per te tjeret . Ai duhet ta ruaje dhe ta mbeshtese gjithmone.Femrat e dobeta nuk plaken kurre , nuk shkaterrohen . Por ajo qe eshte me interesante ne kete mes eshte se ato lloj femrash jane gjithmone me te vyera dhe me te preferuara . Femrat e forta...ato thjesht shohin te habitura se si mund te ndodhnin te gjitha keto.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 18 Jan 2013 - 1:28
Lulebora shkruajti:
Tironci shkruajti:
Lulebora shkruajti:Ate cfare e ben nje Femer te bukur eshte kompleksiteti Bace, ajo eshte si nje oaz ku diku ne te fshihet nje burim i thelle!
do na japesh ndonje pike uje nga ky burim Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 u thame ne ketej Lindur femer..... 3758665705

Duhet te kerkosh dhe ta gjesh ti vet burimin Ronco, sepse perndryshe nuk i dihet vlera!
o vdiqa tu kerku po vec neper projna kam pire uje grrrr grrrr grrrr grrrr
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 18 Jan 2013 - 2:26
Tironci shkruajti:
Lulebora shkruajti:
Tironci shkruajti:
Lulebora shkruajti:Ate cfare e ben nje Femer te bukur eshte kompleksiteti Bace, ajo eshte si nje oaz ku diku ne te fshihet nje burim i thelle!
do na japesh ndonje pike uje nga ky burim Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 u thame ne ketej Lindur femer..... 3758665705

Duhet te kerkosh dhe ta gjesh ti vet burimin Ronco, sepse perndryshe nuk i dihet vlera!
o vdiqa tu kerku po vec neper projna kam pire uje Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773 Lindur femer..... 3631317773

Ransi ka qe s'e ke ndjer etjen, keq e me keq s'maron kurre po ashtu mire e me mire s'maron kurre...Do e gjesh ti po he vec kujdes me ato karta amon (e di ti) mos I lesho vend e pa vend, pa per tjerat gjithcka ne kohen e vendin e vet Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 19 Jan 2013 - 22:52
Është shtat'i femrës poezi,
Që Zoti vetë ka shkruar
Tek Libr' i Madh i Gjithësisë
Me shpirt të frymëzuar.


U ndodh Ai në orë të mbarë,
I ngazëllyer ish.
Të brisht', rebelin material
Punoi mjeshtërisht.

Vërtet; është trupi femëror
Nga këngët, më e larta.
Të mrekullishme ka çdo strofë -
Gjymtyrë borë të bardha.

Oh, çfarë ide hyjnore është
Kjo qafë me kaq përndritje!
E vockla kokë qëndron mbi të,
Me onde janë mendimet.

Dy epigramë shkruar mbi gjoks
Si gonxhe trëndafili,
Ç'gaz i pathënë vija tërthor,
Ku dyshaz ndahet gjiri.

Se sa hyjnor Krijuesi ish,
Ta thonë vithet e larta.
As vendi me një gjethefik,
Për bukuri s'ngel prapa.

Terma abstraktë s'ka kjo poemë,
Kjo këngë ka mish dhe brinjë,
Ka dorë, ka këmbë; të puth, të qesh
Me buzët aq me rimë.
Kësaj i thonë poezi!
E hijshmja ka ngadhnjyer!
E përmbi ballë të këngës rri
Një vulë: "E përkryer!"

Zot, lavdi për ty këndoj e them,
Përdhe falem vërtet.
Përpara teje, ç'jemi ne?
Një hiç; - ti je poet!

Ndaj thellë do zhytem, Zoti im
N' brendi të Këngës Tënde
E do harxhoj për këtë studim
Gjithë ditët, netët, mbrëmjet...

Atje studioj unë dit' e natë,
Nuk le të humbë koha
Dhe nga studimi kaq i gjatë,
M'u bënë këmbët të holla.
Lindur femer..... T9ab9t


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Tue 22 Jan 2013 - 23:26
Gruaja më budallaqe mund të manovrojë një burrë inteligjent, por duhet një grua shumë inteligjente për të manovruar një budalla.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Tue 22 Jan 2013 - 23:40
Lulebora shkruajti:Gruaja më budallaqe mund të manovrojë një burrë inteligjent, por duhet një grua shumë inteligjente për të manovruar një budalla.
shume e holle kjo shprehje rrushhh
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 28 Jan 2013 - 4:23
Tironci shkruajti:
Lulebora shkruajti:Gruaja më budallaqe mund të manovrojë një burrë inteligjent, por duhet një grua shumë inteligjente për të manovruar një budalla.
shume e holle kjo shprehje Lindur femer..... 1112050209

Po mire mo se s'po t'marr vesh, ktej me thua shume e holle si shprehje e ktej ma fut turinjve...Si t'i jap sens une ksaj, apo s'ka???///Very Happy Very Happy Lindur femer..... 2421821043


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 28 Jan 2013 - 4:25
Çdo FEMRE i korrespondon një joshës. Lumturia e saj qëndron në të hasurit me atë.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Tue 29 Jan 2013 - 17:58
Ish-vogëlushja e brishtë, që dikur qëndroje e lumtur në krahët e ngrohtë të babit; ti që kishe frikë të hidhje hapin e parë, por sapo e hodhe nuk mund të ndalëshe më;
ti,... vajza që derdhe aq shumë lotë ditën e parë të shkollës, por më pas midis mijëra fytyrash fillove të kërkoje miq;
hej ti, që pëlqeje të lexoje libra aventurash, e më pas filluan të të pëlqenin historitë e dashurisë...
Hej ti..., vajza e vogel, që papritur fillove ta ndjeje veten të madhe, edhe pse në të vërtetë ishe kaq e vogel;
ti që nuk i pranoje më këshillat e mamit, edhe pse kishe kaq shumë nevojë për to; ti që i besove shoqërisë, e më vonë kuptove se jo të gjithë ishin si ty.
Ti, vajza e rritur që u hodhe në krahët e dashurisë, e sigurt, e lumtur, ëndërrimtare dhe papritur u perplase me realitetin zhgenjeyes; ti që ndjeve dhimbjen shkatërruese, vrasëse, për atë dikush-in që të mungonte, për atë, pa te cilin nuk kishe menduar si mund të jetohej...
Ti, që tani doje të ishe përsëri foshnjë, doje babin të të mbante në krahë, mamin me këshillat e saja prej të rriture, që nuk të dukeshin me aq të tepërta..
Ti, që pikërisht tani ke shumë nevojë të jesh e fortë...
Hej vajze, ti mund tja dalesh mbanë...


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Tue 29 Jan 2013 - 18:30
Lindur femer,eshte dicka e shenjet,te zgjuara dhe kopile jane,bukuroshet...
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 30 Jan 2013 - 5:02
Po me kte "kopile" ca ke dash te thuash o Bace??//


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 30 Jan 2013 - 22:15
Çfarë janë femrat?" Femrat janë të gjitha ujëvarat e kësaj bote, rrëketë pa të cilat deti Jetë do të ishte më i shkretë se Shkretëtira. Janë arsyeja e paarsyes, janë drita në mes të erresirës, shpresa që mbeti e fundit në kutinë e Pandorës, janë Filli i Arjanës, janë Kleopatra që pushtoi Çezarin, janë Helena e Trojës, janë Poezitë e Safos, janë Muza e gjithësisë, janë Klitemnestra dhe Elektra, janë Beatriçja e Dantes, Esmeralda e Hygosë, Ana Karenina e Tolstoit, Ema Bovari e Floberit...Afërdita, Artemisa, Hera... Janë mishërimi i gënjeshtrës e së vërtetës! Janë besnike, tradhëtare, janë mendjemprehta, mendjelehta, dritëshkurtra, largpamëse, punëtore, përtace, ziliqare, xheloze, engjuj, të djallëzuara, dashura, të zgjuara, stratege të vërteta të Jetës... Labirinte janë.... Bukuria e tyre verbon dhe të verbuarin. Mirësia e tyre zgjidh çdo lak të vështirësisë, zemra e tyre s'pushon kurrë së faluri dashuri edhe kur lëndohet, ka aftësinë e nanosekondit të rimëkëmbet. Fortesë e fortë kunddrejt kohës. Sepse femrat duan të jenë epiqendra e jetës, dashuria e saj për veten lë gjurmë për shtegtarët e jetës... Jane të gjitha më lart e shumë më shumë se kaq... Falin, por për të harruar, nuk harrojnë paq.
Lindur femer..... 4q4cpg


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 30 Jan 2013 - 22:29
kopile eshte kur din te leviz taktikat ca andej,ca kendej
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 30 Jan 2013 - 22:44
shaban cakoli shkruajti:kopile eshte kur din te leviz taktikat ca andej,ca kendej

FLM per shpjegimin Bace, "kopile" ne e transmetojme ndryshe..per at te pyeta, gjithsesi mese e qarte tani Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 10 Feb 2013 - 2:00
Një femër nuk është kurrë ajo që shfaqet…shpesh një Femër fsheh pas një maske të buzëqeshur melankolinë e saj të thellë, frikërat stërgjyshore, frikën e të mos qënit e pranuar…shpesh një Femër “lyhet” vetëm për të qenë “e identifikuar” në brishtësinë e saj të ëmbël, me tmerrin se do të plagoset sërisht…një Femër vesh veshje të shndritshme për të mbuluar vrimën e zezë të dhimbjeve të saj antike, por mjafton një përkëdhelje, një gjest Dashurie të sinqertë, dhe flutura e burgosur në zemrën e saj rifillon të fluturojë për të çuar gjithkund harenë e të dashuruarit dhe të qënit e dashuruar, për të shprehur dëshirën e saj të vetme:
TË JAPE DASHURI…TË MARRË DASHURI…


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 11 Feb 2013 - 12:30
-Une jam dikush. Erdha ne kete jete ne forme qelizore. U krijova si fryt i nje dashurie, ashtu sic krijohen te gjithe. Mes dites dhe nates, agimit dhe zgjimit linda pikerisht une. Ne fakt momenti i ndarjes se dy dukurive me personifikon gjithmone mua. Me ndodh te jem as ne qiell dhe as ne Toke, as e bardhe e as e zeze, as e lumtur dhe as e merzitur. Jam
gjithkund meseve; pikes ku mbaron dicka e fillon dicka tjeter. Gjinia ime eshte femer,
fatmiresisht femer. E gjate aq sa per te arritur qiellin e endrrave te paimagjinueshme per realizim. E forte aq sa per ti qeshur ne fytyre, cdo uji te kripur. E frymezuar, aq sa qielli nuk do me mjaftonte per te shkruar. E dashur, aq sa per te mberthyer ne perqafim cdokend qe me buzeqesh vertete. Zotesite, aq sa me nje
pene do e rindertoja boten. Mosha, aq perrallisht adoleshente. Endrrat, aq sa xhepi im mundet ti mbaje. Frika, se mos nje dite gjithcka qe shkruaj sot, me jep titullin njeri i zakonshem. Une, nje enderrimtare e pangopur,
qe jetoj cdo dite ne keto perpjekjet sado te vogla per te realizuar te ardhmen, qe kam nje siguri, bukur po me pret. :)
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 2 Mar 2013 - 4:20
FEMRAT. C’shpikje e çuditshme, arrijne te mbajne peshen e botes mbi pellemben e dores njesoj sikur te ishte nje pupel. Jane ne gjendje te perthithin nje det lotesh ne nje perqafim. Perhapin drite kudo duke perdorur nje mjet te vetem dhe unik: Buzeqeshjen. Mbledhin dhe anullojne dite mankthesh, ne brendesi te nje veshtrimi te embel. FEMRAT… mbajne brenda barkut te tyre kuptimin me te madh te ekzistences…’’


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 2 Mar 2013 - 4:22
Nje Grua
me priti ne kete bote
duke me qeshur me syte engjellor
Sakrifikoi gjithcka
dhe dhimbjen me te forte
Me pagezoi si bekimin me te madh qiellor
Nje Grua
me beri te feshferij si plepi ne ere
me dridhje emocionesh e puthje hyjnore
zemren sma shiti po ma fali qindra here
E zemra si per cudi nuk ndihej fajtore
Nje Grua
Me klithi ne netet e endrrave
dhe ne makthe mu kthyen te gjitha mrekullite
ne djall u shnderrua engjelli i zemrave
Ne ferr u gremisa atje ku shemben dashurite
Mes loteve u bera shok me hijet e nates
duke u endur skutave te jetes pa pushim
I thirra Zotit te drites por edhe atij te nates
Nje Grua paska qene mallkimi im???
Zoti me foli po me ze gruaje
Nga gjumi pse ngrihesh?Me thua ckerkon?
Qeshje nga gezimi....Qaje kur vuaje
Fillimi ka nje fund por fundi kurre smbaron
Mbeshteta koken mbi jastekun e bute
Ahh Zot ...sa mire...u kujtove per mua
Para se ne dore ta le shpirtin e urte
Deshira ime e fundit eshte.....
Nje Grua!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 2 Mar 2013 - 4:32
Femra u krijua nga brinja e mashkullit,
jo nga kembet e tij qe te jete me e ulet,
as nga koka qe te jete superiore,
por nga anash tij per te qene e barabarte,
poshte krahut per te qene e mbrojtur,
dhe afer zemres per tu dashur....!!!!!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... Bar_glitter_crown_bar
Sponsored content

default Re: Lindur femer.....

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi