Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:44
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Gruaja e vërtetë diferencohet nga masa sepse është e pastër,sepse para se të dojë dikë ka mësuar të dojë veten.Gruaja e vërtetë trasmenton ëmbëlsi , brishtësi...por brënda është e fortë me personalitet.Gruaja e vërtetë nuk do të cudisë publikun,por burrin që dashuron...është e rezervuar dhe e vendosur..nuk pret fatin, por e tërheq nga vetja.Gruaja e vërtetë nuk jepet..por dhurohet pa humbje!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar

Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 2 Mar 2013 - 4:40
FEMER!!!

Une jam endrra ne sirtar, une jam fluturimi qe gjithnje ke deshiruar...
Jam mendimi qe te ben te vuash. Une jam guri qe bie, veshtrimi i larget, jam zjarri, akulli, uji qe rrjedh, jam lufte, paqe dhe dhimbje...
Jam mendafsh dhe gjemba trendafili, oaz dhe shkretetire. Une jam zemer, shpirt dhe tru. Jam fjale dhe heshtje, rruge, lum dhe mal.
Jam poezi dhe dhimbje, mekatare dhe shenjtore. Jam perendimi dhe fundi. Une jam ajo qe ty te le pa gjume...
Une jam femer...........ndihem keq:>> Lindur femer..... - Faqe 2 871976


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 4 Mar 2013 - 14:43
-Perëndesha jugore-@Henry COBO

Ajo nuk ishte as keshtjellare e pamposhtur e as robinë e mjeruar. Prej kohësh dyshohej se hynte në kategorinë; Shtojzovalle, e absolutisht jo princeshë, domethënë qe totalisht; Madhërisht Perëndeshë.
I vetmi dyshim mbetej origjina e saj Hyjnore... kështu që edhe gjatë "sulmit" për pushtimin e trurit e zemrës së saj do të nevojitej taktika, jo hyjnore por padyshim e veçantë.
......Ajo i përkiste gjinisë femërore, e ato edhe kur mposhteshin në atë aspekt..., mbetej e vështirë tjetra: t'i mbaje disi nën pushtetin mashkullor. Po edhe kjo qe përrallë nga e kaluara sepse vitet e fundit s'kishte mashkull që arrinte t'u vinte fre.
Më tepër se ta mbaje nën kontroll, Ajo do të dëshironte vardisje të përditshme, të tejzgjatur, edhe pasi ishte dorëzuar....

Ajo jetonte për vardisje, herë të tejzgjatur e herë të pafundme.

Po tani duhej zbuluar vendndodhja e hyjneshës, që frymëzonte poetët. Ajo që u jepte oksigjen tregimtarëve. Ajo që u jepte ushqim shkrimtarëve.
U zbulua vendlindja e saj, jugu i republikës. U zbulua gjithashtu admiruesi i saj kryesor, gjitashtu nga jugu i republikës....
Të gjitha të tjerat mbetën të paqarta... ndaj duhej ndërmarrë SULMI TOTAL.
Ndonëse dihej se sulmi i përgjithshëm kundrejt Perëndeshës qe krejt i pamundur, nënkuptohej se edhe rrethimi i "Kështjellës" jugore/femërore do të ishte i pavlerë.
Në të njëjtën kohë të ndiheshe i shpartalluar si burrë qe e pavlerë, të deklaroheshe i falimentuar do të ishte e palogjikshme.

Vetëm fitorja e përbashkët qe rezultati më i pranueshëm.
Por, dorëzimi i Perëndeshës do të quhej Falimentimi i saj, kështu që ajo s'do ta konsideronte kurrë fitore të përbashkët.
Perëndesha nga jugu, nuk qe e mësuar të takonte meshkuj. E vetmja aftësi e saj mbetej kjo: Ajo e dinte se cili mashkull i përshtatej.
Ateherë lindte pyetja tejet njerëzore. Si mposhtej Perëndesha-jugore e dashurisë!?
...Perëndesha ishte e pathyeshme, aq më tepër se ajo ishte krijesë ambicioze, e deri diku e panatyrshme, pasi ishte gjeniale, e palodhur por, e pamësuar, me dashuri...
Pushtimi i "kështjellës" së asaj do të mbetej dilemë për mjaft kohë.
Por, ajo qe e destinuar të dorëzohej, pasi asnjë femër normale, nuk e kishte njohur Mos-dorëzimin.

Dikur, vinte dita kur ato mposhteshin të gjitha; disa herë njëra pas tjetrës, e pse jo të gjitha së bashku
Duhej respektuar i vetmi pakt, i padeklaruar, *( Top Sekret*. Mashkullit do t'i duhej t'u vardisej përditë, çdo çast. Edhe pasi ajo i qe dorëzuar.....
Thjesht, e troç muhabeti, ato Perëndeshat... nuk dorëzohen askurrë përgjithmonë.... Ato ose pushtohen përditë, gjer në përjetësi. Ose ndryshe ato nuk do të bëhen kurrë pronë e askujt. —
Lindur femer..... - Faqe 2 408490_520906041273106_616219789_n
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 7 Mar 2013 - 1:29
Nje femer e vertete...

-Nje femer te vertet eshte veshtir per ta bindur, qoft edhe ateher kur ke te drejte!
-Te duhen miliona arsye per tia dhene se e do dhe ajo do gjej nje per ta vertetuar te kunderten!
-Nje femer e vertet nuk beson leht, nuk bie ne grackat e qdo njeri qe e ndalon ne rruge per ti thene se eshte e bukur apo e lezetshme!
-Te shikon ne ate menyr qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk... te shikon fare!
-Nje femer e vertet di se qfar flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret!
-Te do por nuk ta thot, me par vdes se sa te ul krenarin!
-Nje femer e vertet xhelozon aq keq, sa qe te le te shkosh pergjithmon se sa ta ngaterrosh me ndonje tjeter!
-Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille!
-Nje femer e vertet nuk jepet leht, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj!
-Nuk i buzeqesh kujdo, e as nuk derdh lot per kedo!
-Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtir tia thesh betimin!
-Nuk i duron shume gjera por tradhetin e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje 'lamtumire'!
-Nje femer e vertet respekton shum dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin!
-Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme...nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te!
-Kur te kesh ne krah nje femer te tille, mund ta quash veten burre...eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose KURRE ose PERGJITHMON!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 8 Mar 2013 - 21:09
Message reputation : 100% (1 vote)
Te jesh femer nuk eshte e lehte!
Te jesh femer ne kete vend eshte paragjykim. A thua se ne jemi qenie inferiore dhe si te tilla duhemi "shtypur " me cdo lloj forme , menyre qe te mos arrijme te shohim qiellin mbi koken tone.
Te jesh femer do te thote te mbash mbi vete tere jeten mekatet e tere botes. Te te faturohet nje mal i tere me ofendime derisa kurrizi yt te behet njesh me token.Te te bejne te ndihesh qenia me e refuzuar e planetit.
Te jesh femer duhet te puthesh cdo dite duart e atij qe te qellon dhe te falenderosh fatin qe nuk eshte treguar dhe aq mizor.
Te jesh femer duhet ta dish qe kur lind, qe je "prone" e dikujt dhe se ky "dikushi" mund te kete te drejten te te heq dhe jeten nese ai e gjykon te arsyeshme.
Te jesh femer ne Shqiperi, do te thote te kesh frike per ate qe ndodh nen driten e diellit .Te kuptosh qe je vetem nje numer per dike.
Ndaj , sot eshte dita e ndergjegjes.Dita kur duhet te kerkojme keputjen e zinxhireve te skllaverise.
Sot eshte dita nderkombetare e te drejtave te Grave .
Sot eshte dita kur Zeri yne duhet te degjohet me fort se kurre .
Sot eshte dita kur kerkojme ate, qe na perket !...
Ate qe na eshte mohuar me vetedije .
Nuk duam hipokrizine e nje dite !
DUAM JETEN TONE TA JETOJME !...
Ne , qe falim JETE , jemi kaq afer Zotit.
Mendoni vetem nje cast boten pa to , dhe kuptoni rendesine e tyre .


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 16 Mar 2013 - 18:46
Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :
-" Cfare lloj mashkulli kerkon ? "
Gruaja pasi hesht nje fare kohe , e shikon burrin ne sy dhe e pyet : " Vertet do ta dish ? "
Burri jo me shume deshire " Po " i thot...e.
Dhe gruaja fillon te shpjegoje...
"Sot ne kete moshe jam ne gjendje te pyes se cfare mund te beje nje mashkull per mua , me shume se cfare mund te bej un per veten time.
Shpenzimet e mia i perballoj vete , pa pasur nevojen e nje burri ose te nje gruaje tjeter menaxhoj shtepine time.
Dhe duke qene ne kete pozicion un jam ne gjendje te shtroj pyetjen " Cfare shtron ti ne tavoline ?"
Burri shikon gruan dhe mendoi se ajo po fliste per lekun.
Gruaja e kapi menjehere kete mendim dhe filloi te shpjegonte mendimin : " Nuk po flas per lekun . Dua dicka me teper se leku . Kam nevoje per nje mashkull qe kerkon perfektesine ne cdo aspekt te jetes."
Burri mbeshtet mbas karriges dhe kerkon nga gruaja qe ta shpjegoje pak me mire mendimin duke kryqezuar krahet. Dhe gruaja vazhdon te shpjegoje :
"Dua nje burre qe mundohet te perfeksionoje mendjen e tij , sepse dua te eksitohem nga bisedat dhe mendja . Nuk kam nevoje per nje mashkull te thjeshte.
Kerkoj nje mashkull qe mundohet te perfektesohet shpirterisht pasi nuk kam nevoje per nje bashkim te pabarabarte.
Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.
Dua nje mashkull qe te jete ne gjendje te kuptoje se cfare po jetoj un si femer dhe qe te jete aq i forte sa te me tregoje dhe ndihmoje te hedh hapa te sigurte.
Kerkoj nje burre qe te kem Lindur femer..... - Faqe 2 884628 per te . Per t'ju perulur atij duhet te kem Lindur femer..... - Faqe 2 884628 per te. Aq sa e sinqerte dhe e hapur un me te , aq i sinqerte dhe i hapur duhet te jete ai me mua.
Nuk mund te perulem para nje mashkulli qe nuk di te menaxhoje veten dhe jeten e tij.
Nuk kam probleme me peruljen , mjaft te jete dikush qe e meriton kete.
Perendia e ka krijuar femren si ndihmese dhe bashkeshorte e mashkullit.
Nuk mund te ndihmoj nje mashkull , qe nuk mund te ndihmoje veten e tij."
Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote : " Kerkon shume .."
" Vlej shume. " pergjigjet gruaja..


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Gonja
Gonja
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/03/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 20 Mar 2013 - 12:54
gjeja me e bukur qe mund te ndodhe
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 20 Mar 2013 - 13:14
Kujtdo femre mund t'i ndodhë të pyesë: Çfarë do të thotë të jesh femër në shekullin e 21-të?

Pyetje banale, ndoshta. E megjithatë eshte shpesh e veshtirë t'i jepet një përgjigje njëzëri, pa hapur një debat të gjatë dhe me kontradikta. Për t'ju përgjigjur pyetjes, ndoshta do ishte i dobishëm një udhëtim në kohë, për të kujtuar vitet e feminizmit dhe luftën për barazi dhe emancipim të gruas.

Duhet shkuar deri në një epokë të hershme, kur gruaja u zhvendos në mënyrë progresive nga veprimtaritë politike ekonomike dhe prodhuese, për t'u mbyllur në shtëpi dhe për të siguruar "vazhdimësinë e llojit", duke u kujdesur për pasardhërsit. Një rol ky, që zuri gjithnjë e me shume vend dytësor në shoqërinë njerëzore, aq sa i hoqi gruas dinjitetin dhe të drejtën për një jetë të veten.
Në fund të këtij rrugëtimi, vihet re se si gruaja u identifikua kryesisht në dy role ose funksione: nëna, në shërbim të familjes (në kuptimin e gjerë të fjalës) dhe shtriga.

Shtriga

Nëpër shekuj, shoqëria patriarkale ka kërkuar të ndrydhë dhe të skematizojë të qenit femër, në imazhin ëngjëllor të nënës ( e personifikuar nga Virgjëresha, në vendet me kulturë kristiane), ose në atë të kundërt: Shtrigës. Imazhe që, në kohë, janë kristalizuar në dy stereotipe, i pari pozitiv, i dyti negativ. Një ndarje kaq e qartë e identitetit femëror që shkaktoi humbjen kulturore të fuqisë që ky identitet ka, në menyrë të ndërgjegjshme. Për motive të qarta, gruaja-shtrigë, ana femërore e errët është për t'u pasur frikë, është aspekti që merret më pak në konsideratë, por në të cilin ja vlen të ndalojmë, pasi përmban në vetvete natyrën dhe fuqinë origjinale të grave.

Shtriga- prejardhja e emrit nga Strix, që do të thotë kafshë nate. Të jesh shtrigë nënkupton të praktikosh magji të errëta, por edhe të joshësh të magjepsësh.
Në këto përkufizime ka shumë elemente mbi të cilat duhet menduar.
Identifikimi i Shtrigës me kafshët e natës shpreh lidhjen që ka midis gruas dhe energjisë hënore, ndërkohe që energjia diellore tradicionalisht ishte mashkullore. Përsa i përket praktikimit të magjisë, shtrigës i bashkëngjitej një fuqi mbinatyrore, që nuk ishte e shpjegueshme me njohuritë e shoqërisë së kohës, kjo mjaftonte që të digjeshin në zjarr ato gra qe kishin "fuqinë" të shëronin, ose një intuitë superiore kundrejt meshkujve.

Aspekti që lidhet me joshjen (nga latinishtja Sedùcere- të marrësh mënjanë),të bën të mendosh për fuqinë e femrës për të tërhequr dhe bërë për vete një mashkull. Edhe kjo gjë, ashtu si karakteristika e parë, nuk tolerohej nga shoqëria e kohës dhe deri diku dhe nga shoqëria e sotme.
Dy autore, Ann dhe Barry Ulanov, e përkufizojnë gruan si "femra-shtrigë me energji shpërthyese", në kërkimin e tyre për kuptimin e jetës. Impulsi i parezistueshëm i shtrigës është të jetë vetvetja, pavarësisht nga të tjerët, me objektiva të veta për të arritur, burime personale nga të cilat "ushqehet" dhe puse të thella nga të cilat vazhdimisht nxjerr diçka në sipërfaqe.
Nëse e lexojmë me sytë e sotëm, gjejmë në qenien femërore kreativitetin tipik të gruas, që shprehet në shkrimin e librave, në ëndërrimin për bote të reja, dhe gjetjen e mënyrave për të arritur atë që do për veten dhe femijët e saj.
Në të kundërt, nëse shtriga brenda çdo gruaje ndrydhet, nëse nuk gjen një vend për tu shprehur, për të kenaqur veten, kthehet kundër gruas vetë, si nje ankth intensiv, me pakënaqësi dhe zemërim njësoj si simboli i shtrigës që skërmit dhëmbët dhe lëshon ulërima të tmerrshme.

Nëpër shekuj

Në prehistori zgjedhja për ndarjen e roleve, e nevojshme për të siguruar mbijetesën, ishte që të merreshin gratë me bujqësinë dhe fëmijët, ndërsa burrat të merreshin me gjuetinë. Detyrat e gruas ishin në dukje më të lehta, meqenëse ato nuk ishin të detyruara të largoheshin shumë nga vendbanimet (pak a shumë të qëndrueshme), ndërkohë që burrat largoheshin dhe më pas ktheheshin në "shtëpi" ku i prisnin dhe përkujdeseshin për ta.
Kështu funksioni pritës dhe përkujdesës, nëpër shekuj u identifikua me të qenit femër, u bë një sterotip ky pozicion i femrës në shoqerinë të cilës ajo i perkiste.
Mesjeta qe periudha më e errët dhe ndrydhëse në historinë e femrave. Shembull është "Malleus Malleficarum" me të cilin akuzoheshin femrat për kryerje të marrëdhënieve seksuale të të gjitha llojeve dhe shpallej që çdo femër që ishte në gjendje të shëronte dikë quhej Shtrigë dhe për këtë do të digjej.
Njohuri më të gjera sesa te lejueshmet ishin te mjaftueshme që gratë të digjeshin të gjalla. Gratë përdhunoheshin dhe torturoheshin, më pas digjeshin, shpesh dhe para syve të fëmijëve të tyre
Kisha merrte pasurinë e grave që vriste, në këtë mënyrë pasurohej më shumë.
Janë të shumta, që prej Revolucionit Francez, lëvizjet që gratë organizonin për të fituar gjithnjë e më shumë të drejta civle dhe politike, pergjatë shekullit XIX këto u përhapën kudo nëpër Europë, dhe në shumë raste kërkesat e tyre janë plotësuar.
Shekulli XIX ishte një shekull i rëndësishëm për gratë. Shumë kanë arritur ta quajnë: Shekulli i grave, për ndryshimet e shumta dhe të menjëhershme që pasuan njëra tjetrën, duke ndryshuar traditat sociale të kohës.

Në përgjithësi, mund të flitet për një njohje graduale të të drejtave të grave në shoqëri, aq graduale sa mjafton për të vënë në dukje si kontrolli mashkullor ka ndërhyrë në këtë proces. Proces që vazhdon ende, po të kemi parasysh që rolet dhe funksionet më të rëndësishme vazhdojnë tu besohen meshkujve.

Një tabù shumë e vjetër

Kur gjendesh përpara një panorame të tillë historike-sociale, është normale të pyesësh veten si ka qenë e mundur të mbyllet gruaja në një gjendje nënshtrimi, jo vetëm "material", por dhe psikologjik, emotiv, shpirtëror.
Të kujtojmë për shembull,kuptimin negativ që gjithnjë i është dhënë ciklit menstrual, simbol ekskluziv i feminitetit, që përfshin një pjesë shumë intime të personalitetit dhe trupit të një femre. Një formë "ndrydhje" shumë e "hollë" që goditi të qenit femër në thellësi të qenies, së natyrës së saj, duke krijuar kështu një perceptim negativ të feminitetit dhe të trupit të femrës.
Cikli menstrual është një veçanti e femrës, që ka ndryshuar vlerë dhe kuptim social me kalimin e shekujve.
Për kulturën e sotme perëndimore, gjaku menstrual është Tabù. Femrat s'mund ti japin rëndësi, e fshehin, evitojnë kontaktet me të tjerët. Në përgjithësi meshkujt na krijojnë idenë që në ato ditë jemi më të vështira, dhe në këtë mënyrë detyrohemi të kryejmë aktivitetet tona pa lënë as dhe më të voglën shprehje emotive që mund të lindë nga gjendja hormonale. Ky presion ndikon ne rritjen e stresit të sindromes paramestruale.
Në qytetërimet antike, periudha menstruale ishte sërish Tabù, por në kuptimin e së "shenjtes". Një gjë magjike, që përkonte me fazat hënore, dhe fluksin batice-zbatice. Gjaku menstrual konsiderohej si pleh i mirë, kjo u jep një kuptim gojëdhënave popullore europiane për femrat që rendin lakuriq në fushat e mbjella me grurë. Ende sot, lamat tibetanë përdorin gjakun menstrual për ceremonitë në nder të perëndisë Tara dhe konsiderojnë se gjaku i parë menstrual i një femre është ilaçi shërues më i fuqishëm.

Të jesh femër: Rritje e brendshme

Si një gjarpër që ndërron lëkurën dhe një kukule që bëhet flutur, është rritja personale që një femër sot mund te kryejë.Duke dalë nga veshjet e ngushta që e kanë detyruar të mbajë, bazohet te energjia e brendshme, duke rishpalosur ato karakteristika që i janë ndrydhur ose shpërfytyruar, por që në të vërtetë shprehin thelbin e të qenit femër dhe fuqinë e brendshme që mbart te qenit femer.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 21 Mar 2013 - 1:18
Gruaja ndien dhe flet me instiktin e ëmbël të zemrës që është i pagabueshëm. Askush nuk di të thotë ashtu si gruaja gjëra njëkohësisht të ëmbla dhe të thella. Ëmbëlsi dhe thellësi, ja ç'është gruaja.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 21 Mar 2013 - 1:19
-"Nuk më intereson nëse jetoj në një botë patriarkale, mjafton të mund të mbetem grua në të."

Marilyn Monroe


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 21 Mar 2013 - 20:58
Per te qene femer mjafton nje kromozom...per te qene grua ketij kromozomi i duhet nje shpirt, koke, zemer dhe klas.


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 29 Mar 2013 - 0:54
-Jam femer,po po...Ajo qe ka dilema.Qe i nderron humori si mesdheu.Ajo qe ka sy te bukur te palexueshem!Jam ajo qe e shohin shtrember dhe me dyshim.Ajo qe kur ecen ne rruge merr komplimente boshe qe nuk mbushin pasigurite.Po po,jam femer...Jam ajo qe perkund djepin e nje bote...
Lindur femer..... - Faqe 2 536258_153820914783402_259776684_n


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 29 Mar 2013 - 16:31
-Gruan mund ta besh per vete ne shume menyra.Por eshte dicka qe shkon pertej puthjes dhe shikimeve.Eshte RESPEKTI!
Lindur femer..... - Faqe 2 269095_146677965497697_1706341064_n


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 29 Mar 2013 - 16:56
rrespekti duhet te jetei nduarduarshem mashkull/femer
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 30 Mar 2013 - 1:39
Ka femra qe te mahnisin me hiret e tyre, apo te bejne per vete me ndonje gje te veçante qe s'e gjen gjetiu, por ka dhe nga ato qe duhet te japesh e te marresh mbi nje gjysem viti per ta zbuluar dhe adhuruar te veçanten qe kane, pale pastaj sa mund e perpjekje duhen per ta shtire ne dore. Duhet te jesh i pajisur me dhunti te jashtezakonshme.
Ndryshe, ndryshe femrat do te ngjanin me kafshet shtepiake, qe i mbajne per qejf.
Ama, s'mund te le pa thene edhe kete, se s'jane te pakta ato qe do ta deshironin nje trajtim te tille.


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 30 Mar 2013 - 11:36
“Ngushëllimet e femres kanë një ëmbëlsi që, të zbutin shpirtin, janë të mbrojtura me një ndjenjë prej mëme, tregojnë kujdes dhe dhembshuri. Po kur fjalët, që të qetësojnë shpirtin e të japin shpresë, shoqërohen me ca gjeste të hijshme e me një zë të ëmbël plot ndjenja, e sidomos kur ngushëlluesja është e bukur, një djalë i ri e ka zor t’i bërë ballë asaj.”
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 6 Apr 2013 - 1:48
Jane femrat e veshtira ato qe kane me teper dashuri per te dhene… por nuk ja japin kujtdo. Ato qe flasin kur kane dicka per te thene. Ato qe kane mesuar te mbrohen dhe te mbrojne. Ato qe nuk kenaqen me. Jane femrat e veshtira, ato qe dine te dallojne buzeqeshjet e njerezve. Ato qe te studiojne mire, perpara se te te hapin zemren, qe nuk lodhen kurre duke kerkuar dike qe ja vlen. Per to ia vlen gjithcka. Jane femrat e veshtira, ato qe dine te ndiejne dhimbjen e te tjereve. Ato me shpirtin afer lekures, qe shohin me mijera sy te fshehur. Ato qe enderrojne me ngjyra. Jane femrat e veshtira. Qe dine te njihen midis tyre. Jane ato qe, kur jeta nuk ka asnje shije, i japin shije jetes.


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 6 Apr 2013 - 1:55
Shume vite me pare kam njohur nje grua, nuk e kisha pare me pare se atehere e as ajo , por ajo me dashuronte me nje dashuri te pafund… te pakushtezuar…nuk kishte rendesi nese isha e bukur apo e shemtuar…simpatike apo antipatike… e thjeshte apo me hene…dashuronte e mjaftonte…vuante kur vuaja une, ishte e lumtur kur une isha e lumtur nuk i interesonte asgje per vetveten sepse une vija para gjithckaje, nje shpirt i vetem ne dy trupa…mu desh disa vite per ta kuptuar kush ishte kjo grua qe akoma edhe sot nuk me ka tradhetuar e kurre nuk ka pushuar se dashuri ashtu si diten e pare qe erdha ne bote…Bota do te ishte me e mire nese te gjithe do te dashuronim ashtu si nje nene do femijen e vet….sinqerisht…

_C. Cassani.


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 6 Apr 2013 - 11:47
Nje kalimtareje_Charles Baudelaire

Rruga rreth e rrotull zjente e zhurmonte.
Veshur në të zeza në dhimbje madhështore,
një grua shkoi duke tundur plot salltanet,
kindet e dantellat e fustanit të saj të gjatë

Po pija në mejhane i përhumbur, tapë e ekstravagant
kur ajo kaloi para meje, me kembë prej statuje e fisnike
si shqiponjë. E, thellë në sytë e saj, qiell gri ku lind urugani,
pashë embëlsinë që magjeps e epshin që vret...

Ish një vetëtimë verbuese e pastaj u bë... natë!
O bukuri kalimtare që më bëre të fluturoj me krahë,
vallë, s'do të shoh më, në këtë jete a në eternitet?

Ajo iku e humbi mes turmës! S'do t'a shihja kurrë!
Nuk dija ku vinte e as ajo s'dinte ku shkoja unë.
Por, oh, qeshë i bindur! Po, qeshë i sigurtë!
Ajo do ish gruaja që do të kisha dashuruar...
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 6 Apr 2013 - 20:10
Më pëlqen të qënurit një grua, edhe në një botë burrash madje. Në fund të fundit, burrat nuk mund të veshin fustanë, kurse ne gratë veshim dhe pantallona.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 8 Apr 2013 - 10:45
NJË GRUA

Mbretëreshë e natës Uzurpatore ëndrrash.
Ti mbajtëse prangash
Ti vrasëse zemrash.

Ti zbehëse Dielli Shpirt dallgosëse.
Më e pafund se qielli
Ti jetë krijuese!

Ti kurorë mbajtëse Me ornamente yjesh stolisur.
Ti sfiduese engjëjsh
Ti sfida fituese.

Ti qënie danteske.
Zbritur nga parajsa
Apo ngjitur nga ferri.
Ti kufijë shkelëse!

| Ismail Kadare |
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 11 Apr 2013 - 17:03
Kushtuar Femrave !

O ti femer qe qan, kur do e kuptosh qe ti vlen ?? Qe ti vlen me teper nga sa mendon??? Me lodhe duke te thene “mos vuaj per te tjeret”, mos i mbivlerso te tjeret, mos e ver veten tende gjithmon ne vend te fundit se mbase kur te vije radha te merresh me veten tende sdo kesh me fuqi as te qeshesh….do jesh e rraskapitur… do jesh e lodhur nga betejat e shumta te mendjes me zemren… e di, pikerisht atehere ke deshiren me te madhe te dorezohesh, dhe e di pse ?? Sepse nese per te tjeret mendon 10 fish me teper nga sa e meritojne, per veten tende nuk mendon as 0.1 % nga sa te takon !!

Po nese eshte keshtu atehere mos kerko respekt nga te tjeret… po veri gishtin kokes, vizen te tjereve dhe nenvizo emrin tend, vere ate ne krye te historise tende.. qesh kur te te qeshet pa friken se dikush do tja ngrije buzqeshjen… kerce kur te kercehet pa friken qe dikush do te thote ty qe nuk di te kercesh… kendo kur te kendohet pa friken se dikush do te tallet me zerin tend… bej ate qe do pa friken nese po ben ate qe duhet apo jo ?? Jeto jeto… jeto per veten tende dhe vetem atehere do te jesh dikushi per dike… dhe mos harro : Kurre mos i privilegjo vuajtjet … KURRE


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 24 Apr 2013 - 16:01
Zoti me ka falur kete vajze.. Ma ka dhene per te gjitha ato qe me keni hequr ju, njerezit. Ajo eshte gazi dhe mundimi im. Nuk mund te ma zhvatni kurre! Me mire te vdes, sesa t'ju lejoj te ma merrni..

Damka e Turpit" Nathaniel Hawthorne.

Djali im eshte djali im derisa ai te martohet.
Por, vajza ime eshte vajza ime deri ne fund te jetes time.

__Nga Ditari i nje babai.


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 9 May 2013 - 14:38
Shume femra mendojne te perfeksionojne trupin e tyre duke anashkaluar pjesen me te rendesishme ; trurin ..!


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 9 May 2013 - 22:15
Femra ''te tundon'' si Djalli ... por ''te do'' si (1) Engjell!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 9 May 2013 - 22:40
Nje profesor univerzitar ne fakultetin juridik ne Tirane studenteve ju drejtohet shpesh student te dashur beni sport dhe beni aktivitete te ndryshme per te zhvilluar pamjen dhe trupin tuaj por me se shumti kushtoni rendesi zhvillimit te trurit se truri per njeriun eshte gjithcka!


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 13 May 2013 - 18:32
"Forca e femres si forca me e pa thyeshme"
Forca e nje femre eshte e pa ndalueshme, femra ate cfar ka ne mendje nuk eshte ne gjendje te dije nje mashkull,si si mendon dhe si do veproje,dhe gjithmon ate qe ka ne mendje e zbaton dhe ska gje qe e ndalon,nje femer ne vetvete me shum ka dhoma vetmie se dhoma lirie,po u mundove te hysh tek dhomat e vetmis te saj e ke humbur pergjithmon,nje femer nuk dashuron me trup po me zemer dhe me ndjenje,nje femre vlera e saj me e madhe i ndihet ne mungesen e saj.
Buzëqeshja është sistemi i ndriçimit të fytyrës, sistemi freskues i kokës dhe sistemi i ngrohjes të zemrës se saj...
Lindur femer..... - Faqe 2 923023_515223968523132_958414319_n


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 13 May 2013 - 20:07
Heshtja dhe modestia janë stolia më e bukur e gruas.


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 18 May 2013 - 14:45
Njoh femra qe s'kane asnje tipar te bukur, por rrezatojne feminilitet dhe vijne aq sharmante ne syte tane; disa te tjera kane tipare YLL, por jane shume FYELL dhe nga fyell-lleku behen shume me te shemtuara!


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 18 May 2013 - 16:10
Femra, nga të gjitha krijesat, ka kapacitetin të dojë, të transformojë gjestet më të vogla në momente të paharrueshme.

(Nënë Tereza)]
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 3 Jun 2013 - 16:41
E dini cfare eshte per tu admiruar tek nje femer?!
...Qe ajo vuan...qane...lane me lote jastekun dhe rri me ore te tera duke qare. Por pastaj shihet ne pasqyre rregullon floket,i fshin lotet dhe del,rri me te tjeret sikur ska ndodhur asgje dhe ve si aksesorin me te bukur 1 buzeqeshje te shtirur..

(E lexuar)


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Lindur femer.....

prej Tue 4 Jun 2013 - 10:04
Lum qe ju kemi se do kishim ngern dynjan me dorjanen Very Happy


Lindur femer..... - Faqe 2 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Lindur femer..... - Faqe 2 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 6 Jun 2013 - 3:23
Ajo më mësoi se të qenit femër është ndjenjë. Me shumë kujdes më udhëhoqi në botën e fshehtë të ëndrrave të saj. Aty ku e zbulova se bukuria e vërtetë nuk është vetëm imazh. Mbi të gjitha është ndjesi. Një sekret i fshehur, një eliksir magjik, që i zbulohet vetëm atij që është i denjë..
Vetëm kur ajo ndihej e lumtur, unë mund ta shijoja bukurinë e saj. Nga një imazh i këndshëm, një ngacmim i bukur për sytë, si me magji, ajo shndërrohej në një ushqim për shpirtin.
Vetëm kur ajo ndihej e lumtur, unë mund të tretesha në sharmin magjepsës, të fshehur në çdo cep të shikimit të saj.
Për një çast kudo kishte aromë të një çmendurie të shkallëzuar; nga ato që vetëm adoleshentët mund ta ndiejnë. Pasion i vrazhdë! Forcë e pastër e natyrës nga koha kur njeriu nuk turpërohej nga natyrshmëria e vet. Pasion që më pas mbillte guxim. Dhe kur këto të dyja ngjizeshin brenda meje atëherë isha i pamposhtur. I gatshëm për çdo përballje. I denjë që të përmbytesha në sensualitetin e saj.
... sensualiteti i saj!
Kjo ishte ajo për të cilën unë kisha etje. Hija e rëndë e saj, që dehte çdo shqisë timen. Bukuria e saj e vërtetë, që unë mund ta shijoja vetëm kur ajo ndihej e lumtur.

(A.R)


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 13 Jun 2013 - 13:51
Lindur femer..... - Faqe 2 943468_543952758984966_1418242738_n
Nje femer te vertet eshte veshtir per ta bindur, qoft edhe ateher kur ke te drejte! -Te duhen miliona arsye per tia dhene se e do dhe ajo do gjej nje per ta vertetuar te kunderten! -Nje femer e vertet nuk beson leht, nuk bie ne grackat e qdo njeri qe e ndalon ne rruge per ti thene se eshte e bukur apo e lezetshme! -Te shikon ne ate menyr qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare! -Nje femer e vertet di se qfar flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret! -Te do por nuk ta thot, me par vdes se sa te ul krenarin! -Nje femer e vertet xhelozon aq keq, sa qe te le te shkosh pergjithmon se sa ta ngaterrosh me ndonje tjeter! -Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille! -Nje femer e vertet nuk jepet leht, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj! -Nuk i buzeqesh kujdo, e as nuk derdh lot per kedo! -Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtir tia thesh betimin! -Nuk i duron shume gjera por tradhetin e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje 'lamtumire'! -Nje femer e vertet respekton shum dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin! -Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme...nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te! -Kur te kesh ne krah nje femer te tille, mund ta quash veten burre...eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose KURRE ose PERGJITHMON!

Meritaa-B


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 15 Jun 2013 - 1:45
Lindur femer..... - Faqe 2 1011168_602799169770753_999031700_n
Une "FEMER" .
Nuk lexoj te dhenat qe kan letrat. Shtyp butonat derisa te funksionoje.
Nuk kam nevoje per alkool per te qene "e papermbajtshme". Jam natyrale e tille.
Nuk jam llafazane , jam shoqerore ne menyre emocionale.
Nuk kam asnje difekt! Kam " efekte speciale"!
Femrat duhet te kene bukurine dhe hijshmerine e FEMRAVE dhe jo te kocave te veshura me mish.
Nuk jam e shendoshe por kam nje siperfaqe jashtezakonisht erotike.
Te fal dike dhe te harroj ate qe me kan bere ? Oh nuk jam as Krishti dhe s'kam as Alzheimerin!
Ne femrat jemi engjej dhe nese na i thyejne krahet ne vazhdojme te fluturojme , mbi nje fshese! Sepse jemi elastike!
Kur Zoti krijoi meshkujt na premtoi qe do i gjenim ne cdo cep te Tokes ato idealet por fatkeqesisht bota eshte e rrumbullaket.
Nje dite kur te vdes dua qe tek varri im te shkruhet : " Mos bej ate fytyre , edhe une do kisha preferuar te isha shtrire ne plazh!" ..Ahhh si jemi ne femrat ..UNIKE!


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 15 Jun 2013 - 15:20
Lindur femer..... - Faqe 2 580703_672364162779530_527787626_n
Gruaja


Disa thone se gruaja
eshte per te ndare shtratin
ne netet e gjata te dimrit
Dikush thote se eshte
nje kercimtar me nente zilka mbi krye
qe e vini te luaje ne mes te nje pylli te gjelber;
Dikush thote , se eshte bashkeshortja ime,
eshte mekati qe mbaj mbi shpine;
Dikush thote se eshte ajo qe ze brumin..


Nuk eshte as ajo , as kjo, as nje shtrat, as nje kercimtar
as nje bashkeshorte, as nje mekat;


Ajo eshte krahet e mi dhe kembet e mia
Ajo eshte foshnja, nena,gruaja,motra ime
Ajo eshte shoqja e jetes time...
(Nazim Hikmet)


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 21 Jun 2013 - 13:52
Eshte cudi kur je femer

Mua tani me vjen per te qare.Me duket sikur
shkarkesa yjesh me jane grumbulluar te syte.
Dot nuk duroj,
ndersa cengelat e nervave nderas terhiqen
kundrejt njeri-tjetrit.
Kangur me foshnjen ne xhep
duket figura ime se largu
ketu ne bregdet.
Me vjen per te qare.Jam bere barre.
Me siguri molusqet e buta tani
levizin kapaket e forte brenda ujit
dhe kandilet e kuq
kushedi c'udhetim te mahnitshem
kane marre
Eshte cudi kur je femer...
E keni pare natyren kur tmerrohet,fryn
e shkaterron!
Kur si perbindesh shkriferon germadhat
e mohimit...
Pastaj, kur pastaj, e lehte dhe e trandur,
me syte e medhenj plot hije
pret nje vazhdim, nje lindje femije
buze detit ku i vjen per te qare, per te qare,
ngaqe se si eshte, eshte me barre.
Ne ato ore te dites kur molusqet e buta
hapin kapaket e forte brenda ujit
dhe kandilet e kuq
kushedi c'udhetim te mahnitshem kane marre...

Mimoza Ahmetaj
Lindur femer..... - Faqe 2 1016760_606876862696317_1760387380_n


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 21 Jun 2013 - 16:25
Grua!
Ti je gjysma e shoqërisë, dhe t'i e rrit gjysmën tjetër, sa i lartë është statusi yt!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 26 Jun 2013 - 23:46
Sigurisht që gratë i përkasin një rrace tjetër.
Me një shikim si të Barbit,
me njeriun e gabuar në krahë,
të dashuruara pas një maceje apo të tradhtuara nga hija e lumturisë,
të braktisura në një cep.. apo të lënduara prej një dhimbje të papritur,
ndalojnë një moment për të qarë,
pastaj ngren kokën dhe vazhdojnë rrugën.


(Anonim)
Lindur femer..... - Faqe 2 971498_194439580719362_1660821409_n


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 28 Jun 2013 - 15:55
Një trëndafil kurrë nuk mund të jetë një lule dielli, ashtu si një lule dielli nuk mund të jetë kurrë një trëndafil. Të gjitha lulet janë të bukura sipas mënyrës se tyre, kështu janë dhe gratë. Dua që t'u jap kurajo femrave, që të përqafojnë të veçantën e tyre.

_Miranda Kerr .


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 30 Jun 2013 - 12:14
Ne femrat,kemi shume kuraje ne ndjenja...dime te zgjedhim dhe te heqim dore...per dashuri...jemi te afta cdo gje.
Por eshte e vertete...qe diferenca e burrave qe tentojne te zvarrisin raportet...kur ne nuk duam me...mund te behemi te pashpirtra...


Lindur femer..... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Lindur femer.....

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi