Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Lindur femer.....

prej Fri 11 Jan 2013 - 1:44
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Gruaja e vërtetë diferencohet nga masa sepse është e pastër,sepse para se të dojë dikë ka mësuar të dojë veten.Gruaja e vërtetë trasmenton ëmbëlsi , brishtësi...por brënda është e fortë me personalitet.Gruaja e vërtetë nuk do të cudisë publikun,por burrin që dashuron...është e rezervuar dhe e vendosur..nuk pret fatin, por e tërheq nga vetja.Gruaja e vërtetë nuk jepet..por dhurohet pa humbje!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 3 Bar_glitter_crown_bar

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 4 Jul 2013 - 18:15
Arsyet per te qene femer

1.Adhurohesh për elegancën tënde.
2.Luan me vëmendjen e meshkujve.
3.Dhuron Jetë.
4.Bën shopping me kartën e kreditit të meshkujve.
5.Nuk merresh ti me punët e rënda.
6.Të mjafton shumë pak për të kuptuar atë që të tjerët .duan të thonë.
7.Mund të kesh një shok pa e dëshiruar si të dashur.
8.Nuk rrezikon të bësh fëmijë në moshën 70 vjecare.
9.Nuk merr gjithmonë kravata për dhuratë.
10.Mjafton një buzëqeshje dhe një shikim i ëmbël për të zgjidhur cdo gjë
11.Dimë gjithmonë se fëmija jonë është me të vërtetë i joni...
12.Mund të flemë me një shoqe pa pasur frikë se mos na quajnë gay.
13.Gratë dinë se si ti fshehin njollat që mund t’u dalin në fytyrë..
14.Gratë piqen më herët se meshkujt(disa meshkuj nuk piqen kurrë).
15.Gratë mund t’a pranojnë kur e kane gabim.
16.Eshtë bukur të jesh vajza e babit, nuk është bukur te jesh djali i mamit..
17.Gratë mund të zgjaten nëpërmjet takave.
18.Kur mbytet një anije, gratë(dhe femijet) largohen të parët..
19.Gratë janë të afta të kryejnë dy punë në të njëjtën kohë
20.Gratë jetojnë më gjatë se meshkujt..!!!


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 6 Jul 2013 - 21:50
Jane dinjiteti dhe forca e karakterit,qe te bejne grua...pjesa mbetur,te ben te dukesh ne aparenc femer terheqse...


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 15 Jul 2013 - 23:22
Buzëqesh si do që të jesh,sado dhimbje në shpirt të kesh,bëhu e fortë duro mos lejo që lotetët të ta prishin atë bukuri,dhe kurrë mos harro se Zoti të ndihmon,është gjithmonë me Ty!Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 18 Jul 2013 - 20:30
Fabio Volo- Femra në rilindje!
Absolutisht, gjëja më e mrekullueshme, më shumë se perëndimet, më shumë së fluturimi i një zogu, është një femër në rilindje. Kur ringrihet në këmbë pas katastrofës, pas rënies. Kur dikush mund të thotë: mbaroi. Jo nuk ka mbaruar kurrë për një femër. Një femër ringrihet gjithmonë, edhe kur nuk e beson, edhe kur nuk e dëshiron.Nuk flas vetëm për dhimbjet e pafund, për ato plagë të shkaktuara si nga mina anti njeri që të shkakton vdekja apo sëmundja. Flas për ty që kjo periudhë nuk mbaron kurrë, që po luan me ekzistencën në një punë të vështirë, që çdo mëngjes është një provim më keq se në shkollë. Ti gjykatëse e papërkulshme e vetvetes, që nga mënyra sesi shefi do të të vështrojë do të vendosësh nëse je në lartësinë e duhur apo se duhet të dënohesh. Dhe kështu ky provim nuk mbaron kurrë... Kudo që të kesh qenë ke qenë ngushtë: në lidhjen tënde, në punën tënde, në vetminë tënde. Dhe ishte krizë dhe ke qarë. Zot sa qani! Në stomak keni një burim uji. Ke qarë ndërsa ecje në një rrugë të populluar, në stacionin e metrosë, në motor. Aq papritur. Nuk mund ta mbaje. Dhe atë natë që more makinën dhe i dhe për orë të tëra, me qëllim që ajri i errësirës të të thante faqet? Dhe pastaj ke gërmuar e ke folur, sa flisni vajza! Jeni fjalë e lot. Për të kuptuar, për të nxjerrë jashtë një rrënjë 6 metra të gjatë që t’i japë një kuptim dhimbjes tuaj. ”Përse veproj kështu? Pse përsëris të njëjtën skemë? Mos ndoshta jam e çmendur?” I kanë bërë të gjitha këto pyetje. Atëherë i futesh me themel historisë tënde, me dy, a katër duar dhe dalin në dritë mijëra copa. Një mister i ndërlikuar. Ja këtu fillon gjithçka. Nuk e dije? Nga ajo kurajo e madhe që duhet për të parë veten kështu, të përbërë nga mijra pjesë, që do të rifillosh. Sepse një femër rifillon gjithësesi, ka brenda një instinkt që e tërheq përpara. Do të të duhet një strategji, duhet të shpikësh një mënyrë për një ti të re. Sepse të ka qëlluar të rinjihesh përsëri, për t’iu prezantuar vetvetes. Nuk mund të jesh ajo e mëparshmja. Përpara gërmimit. Nuk të entuziasmon? Do të të tërheqë dalëngadalë. Të dashurohesh përsëri me vetveten, ose për herë të parë është si një karburant. Niset ngadalë duhet të këmbëngulësh. Por kur ndizet ikën me revan. Të rindërtosh vetveten është një aventurë. Më e madhja. Nuk ka rëndësi nëse e nis nga shtëpia, nga ngjyra e perdeve apo nga prerja e flokëve. Ju kam adhuruar gjithmonë, femra në rilindje, për atë mënyrën e mrekullueshme me të cilën i ulërisni botës ”jam e re “ me një fund me lule apo me një kaçurrel të freskët bjond... Më shumë se mëngjeset, më shumë se dielli, një grua në rilindje është mrekullia më e madhe. Për atë që e takon dhe për vetveten. Është pranvera në nëntor,atëhere kur nuk e pret.


(Foto: S. Subashi )
Lindur femer..... - Faqe 3 1010066_201836026646384_40893733_n


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 21 Jul 2013 - 0:08
Te qenurit femer eshte gjeja me e mrekullushme....sidomos kur dine ta mbashe kete emer.
Nje keshille per "ty femer" : "Asnjehere mos u trego e dobet para atij qe te lendon.Mos e bej te kuptoje se te ka bere te vuash dhe te ka mposhtur.Askush nuk i meriton lotet e tu.Nese deshiron te qash,beje kur je vetem,ndersa ne sy te tjereve buzeqesh sa me shume te mundesh.Askush nuk duhet ta dije se si ndihesh ti brenda vetes,se vetem meshire do ndjejne per ty.Ngrihu ne kembe dhe lufto kunder te gjithe atyre qe duan te te prishin enderrat.Jeta fatkeqesisht eshte mizore,por ti nuk duhet te dorezohesh kurre.Do vije dhe per ty nje dite e lumtur,nje dite ku cdo enderr do behet realitet,por per te arritur ate dite duhet te tregohesh shume e forte...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Tue 3 Sep 2013 - 23:10
Femrat terhiqen me shume nga aroma e mashkullit, se sa nga paraqitja e tij!


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 6 Sep 2013 - 22:40
Të jesh femër është kaq magjepsëse. Është një aventurë që kërkon një kurajo të tillë, një sfidë që nuk të mërzit kurrë ….Do të ndërrmarrësh kaq shumë gjëra nëse do të lindësh femër. Si fillim, do të duhet të luftosh për të bindur se nëse Zoti ekziston mund të jetë një plakaruqe me flokë të bardhë ose një vashëz e bukur. Pastaj do të të duhet të shpjegosh që mëkati nuk lindi ditën që Eva mori mollën: atë ditë lindi virtyti, më i shkëlqyer, i quajtur mosbindje… Dhe në fund, do të të duhet të luftosh për të treguar se brenda një trupi të lëmuar dhe me forma ka një inteligjencë që kërkon të dëgjohet…!

|Oriana Fallaci|


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 26 Sep 2013 - 23:02
Dhe Zoti me beri femer,
me floke te gjata,
sy,
hunde dhe goje femre.
Me linja
dhe kurba
dhe valezime te buta
dhe me germoi brenda,
me beri nje prerje te qenieve njerezore.
Endi me delikatese nervat e mia
dhe i balancoi me kujdes
numrin e hormoneve te mia.
Kompozoi gjakun tim
dhe me injektoi me te
qe te vadiste
te gjithe trupin tim ;
linden keshtu idete ,
endrrat
instiktet.
Te gjitha qe krijoi butesisht
gdhendur me fryme
dhe zhbiruar me dashuri,
jane mijera gjerat qe me bejne femer çdo dite
per te cilat zgjohem krenare
çdo mengjes
dhe bekoj seksin tim.


Gioconda Belli
Lindur femer..... - Faqe 3 1240348_226449094185077_1931684719_n


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 28 Oct 2013 - 23:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Femra e vërtetë ...

Eshtë ndryshe nga turma, sepse ajo është e qashtër, sepse përpara se të dojë dikë tjetër ka mësuar të dojë vetveten.Femra e vërtetë transmeton ëmbëlsi dhe brishtësi por brenda është e fortë dhe mbresëlënëse. Femra e vërtetë nuk do të dojë të habisë turmën, por njeriun që ajo dashuron, është e matur por këmbëngulëse.Femra e vërtetë nuk është duke pritur fatin, por është ajo që e tërheq. Femra e vërtetë nuk është se jepet, por dhurohet pa u humbur
Nje femer e vertet nuk beson leht, nuk bie ne grackat e cdo njerti qe i thote se eshte e bukur- Te shikon ne ate menyr qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare! -
Nje femer e vertet di se C`far flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret! - Te do por nuk ta thot.
Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille!
Nje femer e vertet nuk jepet leht, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj! -Nuk i buzeqesh kujdo, e as nuk derdh lot per kedo! -
Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtir tia thyesh betimin! - Nuk i duron shume gjera por tradhetin e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje 'lamtumire'! -
Nje femer e vertet respekton shum dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin! -Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme... nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te! -
Kur te kesh ne krah nje femer te tille, mund ta quash veten burre...eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose kurre ose pergjithmone...!Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 21 Dec 2013 - 0:27
Te jesh nje femer e forte do te thote, ne kuptimin e mire te fjales, te jesh e emancipuar, nje grua terheqese me nje jete aktive, e afte per t’ia dale mbane e vetme pa pritur nje mashkull qe ta shpetoje. Nje grua qe qesh e shpenguar, qe dashuron trupin veten dhe te tjerët dhe eshte e rrethuar nga miq te mire…


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 21 Dec 2013 - 0:32
Te gjitha femrat jane te bukura, sepse kane brenda vetes instinktin e nenes, kane dhuraten me te bukur te natyres qe te perjetojne brenda tyre rritjen e nje krijese te re te lidhur me shpirtin e tyre. Kete mrekulli natyra ia ka dhuruar femres!


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 21 Dec 2013 - 17:38
BeSaa shkruajti:Femra e vërtetë ...

Eshtë ndryshe nga turma, sepse ajo është e qashtër, sepse përpara se të dojë dikë tjetër ka mësuar të dojë vetveten.Femra e vërtetë transmeton ëmbëlsi dhe brishtësi por brenda është e fortë dhe mbresëlënëse. Femra e vërtetë nuk do të dojë të habisë turmën, por njeriun që ajo dashuron, është e matur por këmbëngulëse.Femra e vërtetë nuk është duke pritur fatin, por është ajo që e tërheq. Femra e vërtetë nuk është se jepet, por dhurohet pa u humbur
Nje femer e vertet nuk beson leht, nuk bie ne grackat e cdo njerti qe i thote se eshte e bukur- Te shikon ne ate menyr qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare! -
Nje femer e vertet di se C`far flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret! - Te do por nuk ta thot.
Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille!
Nje femer e vertet nuk jepet leht, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj! -Nuk i buzeqesh kujdo, e as nuk derdh lot per kedo! -
Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtir tia thyesh betimin! - Nuk i duron shume gjera por tradhetin e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje 'lamtumire'! -
Nje femer e vertet respekton shum dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin! -Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme... nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te! -
Kur te kesh ne krah nje femer te tille, mund ta quash veten burre...eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose kurre ose pergjithmone...!


Me le pa fjale ky shkrim, se eshte i vertet...
Por me qe ne fund bie fjala per qenien "burre", dua t'ju kujtoj kuptimin qe mban fjala "burre" e cila eshte e thurrur nga fjala "mburoje" sepse edhe si vertet ky eshte kuptimi i tij...


Lindur femer..... - Faqe 3 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 8 Jun 2014 - 18:09
Dedikuar çdo femre!

Nëse dikush është e stresuar, mjafton të kujtojë se ne quhemi "seksi i bukur". Nuk kemi nevojë të veshim kollare. Nuk na dhemb kur kryqëzojmë këmbët. Nëse vendosim të bëjmë profesione burrash, quhemi "pioniere". Inteligjenca jonë është e krahasueshme me atë të burrave. Por pamja jonë është më e mirë. Nëse vrasim dikë dhe arrijmë të vërtetojmë që kjo ka ndodhur gjatë ciklit menstrual, na ulet dënimi. Truri ynë ka të njëjtin kapacitet me trurin e burrave, megjithëse kemi 6 miliard nervura më pak. Kjo do të thotë se jemi më eficiente. Ne jemi në gjendje të bëjmë disa gjëra njëkohësisht. E dimë gjithmonë se ku i kemi vënë çorapet. Gruaja e presidentit quhet "zonja e parë". Nëse martohemi me trashëgimtarin e fronit jemi "mbreteresha" (nëse një burrë martohet me trashëgimtaren e fronit, është vetem burri i mbretëreshës). Ne jemi ato që vendosim sa fëmijë të bëjmë. Ne i ndjejmë fëmijët të na lëvizin brenda nesh. Fëmijët thonë gjithmonë "mami" fjalën e parë. Gjithmonë jemi të sigurta që fëmija është i yni. Kemi leje lindje. Vizita te gjinekologu është më e këndshme se sa vizita te mjeku i prostatës. Jemi gjithmonë të pranishme në lindjen e fëmijëve. Ushqejmë me gji. Ne quhemi "ylli" i dasmës. Keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për "muze frymezuese" në gjininë mashkullore?! Jetojmë më shumë. Jemi më rezistente ndaj dhimbjeve dhe infeksioneve. Kemi më pak probleme kardiake. Djersijmë më pak. Kur mbytet anija ne kemi përparësi të hipim të parat në varkat e shpëtimit. Jemi më të ndjeshme. Kemi festën tonë ndërkombëtare. Jemi vërtetë të mrekullueshme!

Askushi


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 8 Jun 2014 - 18:25
Absolutisht, gjëja më e mrekullueshme, më shumë se perëndimet, më shumë së fluturimi i një zogu, është një femër në rilindje. Kur ringrihet në këmbë pas katastrofës, pas rënies. Kur dikush mund të thotë: mbaroi. Jo nuk ka mbaruar kurrë për një femër. Një femër ringrihet gjithmonë, edhe kur nuk e beson, edhe kur nuk e dëshiron.Nuk flas vetëm për dhimbjet e pafund, për ato plagë të shkaktuara si nga mina anti njeri që të shkakton vdekja apo sëmundja. Flas për ty që kjo periudhë nuk mbaron kurrë, që po luan me ekzistencën në një punë të vështirë, që çdo mëngjes është një provim më keq se në shkollë. Ti gjykatëse e papërkulshme e vetvetes, që nga mënyra sesi shefi do të të vështrojë do të vendosësh nëse je në lartësinë e duhur apo se duhet të dënohesh. Dhe kështu ky provim nuk mbaron kurrë... Kudo që të kesh qenë ke qenë ngushtë: në lidhjen tënde, në punën tënde, në vetminë tënde. Dhe ishte krizë dhe ke qarë. Zot sa qani! Në stomak keni një burim uji. Ke qarë ndërsa ecje në një rrugë të populluar, në stacionin e metrosë, në motor. Aq papritur. Nuk mund ta mbaje. Dhe atë natë që more makinën dhe i dhe për orë të tëra, me qëllim që ajri i errësirës të të thante faqet? Dhe pastaj ke gërmuar e ke folur, sa flisni vajza! Jeni fjalë e lot. Për të kuptuar, për të nxjerrë jashtë një rrënjë 6 metra të gjatë që t’i japë një kuptim dhimbjes tuaj.
Lindur femer..... - Faqe 3 270412_555977507776867_2107190439_n
”Përse veproj kështu? Pse përsëris të njëjtën skemë? Mos ndoshta jam e çmendur?” I kanë bërë të gjitha këto pyetje. Atëherë i futesh me themel historisë tënde, me dy, a katër duar dhe dalin në dritë mijëra copa. Një mister i ndërlikuar. Ja këtu fillon gjithçka. Nuk e dije? Nga ajo kurajo e madhe që duhet për të parë veten kështu, të përbërë nga mijra pjesë, që do të rifillosh. Sepse një femër rifillon gjithësesi, ka brenda një instinkt që e tërheq përpara. Do të të duhet një strategji, duhet të shpikësh një mënyrë për një ti të re. Sepse të ka qëlluar të rinjihesh përsëri, për t’iu prezantuar vetvetes. Nuk mund të jesh ajo e mëparshmja. Përpara gërmimit. Nuk të entuziasmon? Do të të tërheqë dalëngadalë. Të dashurohesh përsëri me vetveten, ose për herë të parë është si një karburant. Niset ngadalë duhet të këmbëngulësh. Por kur ndizet ikën me revan. Të rindërtosh vetveten është një aventurë. Më e madhja. Nuk ka rëndësi nëse e nis nga shtëpia, nga ngjyra e perdeve apo nga prerja e flokëve. Ju kam adhuruar gjithmonë, femra në rilindje, për atë mënyrën e mrekullueshme me të cilën i ulërisni botës ”jam e re “ me një fund me lule apo me një kaçurrel të freskët bjond... Më shumë se mëngjeset, më shumë se dielli, një grua në rilindje është mrekullia më e madhe. Për atë që e takon dhe për vetveten. Është pranvera në nëntor,atëhere kur nuk e pret.
Fabio Volo


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Lindur femer.....

prej Sun 8 Jun 2014 - 19:44
Nese pyet qysh behet llokumja, nese pyet qysh cel lulja, me mire lindu femer qe te kuptosh...

Luan_Valikardi


Lindur femer..... - Faqe 3 6ds9w0
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 12 Jun 2014 - 23:56
Do te thot te jesh e forte te ja dalesh vet gjithmon..
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 20 Sep 2014 - 0:27
Gratë e vështira janë ato gra që kanë më shumë dashuri për të dhënë, por nuk e japin atë për këdo.
Ato që flasin vetëm kur kanë diçka për të thënë.
Ato që që kanë mësuar se si mbrohen dhe të mbrojnë.
Ato që nuk kënaqen lehtë.
Janë gratë e vështira, ato që dinë se si të dallojnë buzëqeshjet e njerëzve, ato të mirat dhe ato të shtirurat.
Ato që ju kanë studiuar mirë, përpara se t'ju hapin zemrën.
Ato që nuk lodhen kurrë duke kërkuar dikë për të cilin, cilën, ia vlen të luftosh.
Janë gratë e vështira ato që ndjejnë dhimbjen e tjetrit.
Ato që kanë shpirtin në pëllëmbë të dorës.
Ato që shohin me një mijë sy të fshehur.
Ato që ëndërrojnë ngjyrat.
Ato, janë gra të cilat e dinë se sa e vështirë është ta njohësh tjetrin.
Ato, janë ato që, kur jeta nuk ka shije, i japin shijen jetës.

_Mara Bagatella


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Sat 20 Sep 2014 - 0:29
Mos u dashuro kurrë pas një gruaje që lexon, pas një gruaje të ndjeshme, pas një gruaje që shkruan.
Mos u dashuro pas një gruaje me shpirt aristokrat, tërheqëse,plot sharm.
Mos u dashuro pas një gruaje të mençur, asaj që njeh aftësitë e veta, që është e aftë të të bëjë të fluturosh, asaj që ka besim në vetvete.
Mos u dashuro kurrë pas një femre që adhuron poezinë ( këto janë më të rrezikshmet), ose pas një gruaje që është e aftë të qëndrojë edhe gjysëm ore para një pikture, ose pas asaj që nuk di të jetojë pa muzikë.
Mos u dashuroni kurrë pas një gruaje plot gjallëri, diellore, rebele, të respektueshme.
Shpresoj që të mos dashuroheni kurrë pas një femre të tillë!
Sepse kur dashurohesh me këto lloj grash, edhe nëse qëndron me ty ose jo, edhe nëse të dashuron ose jo, nga një grua e tillë nuk ka kthim pas,nuk mund të largohesh prej tyre dot më kurrë!
Kurrë!

_Martha Rivera Garrido


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Wed 21 Jan 2015 - 0:57
" Qe femrat duan nje te pasur te majme : eshte thjeshte gjepur e e rrahur keq me miellin e arrogances!
Qe femrat duan gure te cmuar : eshte pacavure e ligeshtuar si uji i ndjenjur...
Qe femrat vishen per tu dukur: verberi dashakeqe e harbuterise perfolese e ziliqare
Qe femrat nuk dine cfare duan: marrezia me famekeqe e shkruar shkel-e-shko ne historine e njerezimit:

Gjithe cfare do nje femer eshte te gjeje dike qe t'i pikase trishtimin vetem me ane te veshtrimit dhe tjetri t'i beje me shenje kraherorin e tij tek ku i thote vendstrehimi yt eshte ketu, shtepia jote eshte tek une!"

#Fleur_du_mal


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 30 Jan 2015 - 1:06
Ti femrës i shkruan sikur një poet
Ti pikturon bukur,gjith'nuret e saj
Por mëso ti sillesh kur ajo, të flet
Dhe termin "zotëri në turinj e mbaj"

Ti flet për të,sikur është një perëndi
Po në shpirtin tënd `a është vallë?!
A mundesh ti zotëri i ashtëquajtur
Zemërimit të saj ti bësh ballë?!
Ti flet..ben sukses me emrin e saj
Ti shkruan se ç'është në imagjinaten tënde
Por asgjë nga këto, nuk e kthen në realitet
Kur je me një femer', as e çon në mendje
Vargjet më të bukura për ty moj femër
U shkruajtën sigurisht, nga një dorë burri
Por kur është me ty, në realitetin e vërtet
Ta bëri zemrën, një copë guri..
Sa fjalëve të bukura, të një poeti
U humbi vlera `kur u lexuan
Se një femër e vrarë, në shpirtin e saj
E dinte se fjalët e tij `e mashtruan..
Kur shkronjat të mbledhësh ti o poet"
Mendo një femër, si e ke trajtuar!
Pastaj fjalët e bukura, meri'bëji jet
Në shpirtin e një femre, të dashuruar!
                                    

                                               Fleta Satka 


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 3 Bar_glitter_crown_bar
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 30 Jan 2015 - 1:09
ÇARË ËSHTË VAJZA
Vajza është si ëmbëlsirë,
Është si guri gjevairë....
Është si ylli e është si hënë....
Është si gonxhe për te qene....
Është si dielli kur agon.......
Pika e vesës kur pikon,
Vajza është si një sorkadhe,
Është si thëllëza mbi male...
Është si si qofkëla si bilbili.....
Është si rjedha te burimi....
Është oazë me lule shumë,
Është e kthiellët si një lumë...
Është çapkëne ka lezet,
Si dielli në rruzullin e vetë.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Lindur femer..... - Faqe 3 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 30 Jan 2015 - 1:33
Une jam e sigurt qe cdo femer ka nje kufi durimi .
Dhe me e dashuruara, dhe me budallacka, dhe me e padjallezuara e ka. Kam pare femra qe kane justifikuar nje mashkull me justifikimet me absurde, kam degjuar veten te mbroj nje mashkull per te cilin te gjithe kerkonin te me hapnin syte, por une e mbroja akoma me shume. Kam pare femra duke pritur rikthime te pamundura. Te dashuruara dhe se te trajtuara ne menyra absurde.
Ne cdo " ckemi " te tijen do kishin mundur te pergjigjeshin "nqs me thua te hidhem nga shkembi e bej, e di ? "
Por kufirin i durimit arrin per te gjithe.
Ajo dite qe do zgjoheni dhe do ju vije keq per te gjitha netet qe keni qare .
Sa budallacka keni qene .
Sa shume jeni genjyer .
Do ju ngrihen shume nervat, me veten tuaj .
Miqte tuaj do fillojne prap t'iu duken miq, ata qe i shikonit vetem si persona qe nuk ju kuptonin, do jene personat qe me mendjen tuaj do ti falenderoni me shpesh qe ju kane qendruar prane .

Dhe ai do kthehet .
Sepse eshte nje klasik mashkull .

Dhe ju nuk do ta denjoni me asnje shikim .
Sepse do jeni femra te mrekullshme .

Fragmente ndjenjash .


Lindur femer..... - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Lindur femer.....

prej Fri 30 Jan 2015 - 2:15
Kam njohur gra, te cilat mund t'i beje me lehte te kafshonin hekur te skuqur, sesa te hiqnin dore nga nje mendim.

Victor Hugo.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Lindur femer..... - Faqe 3 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Lindur femer.....

prej Mon 23 Feb 2015 - 5:38
Një perëndeshë është një grua që del nga thellesia e vetes se saj. Ajo është një grua që ka hulumtuar me ndershmëri errësirën e saj dhe ka mësuar për të festuar dritën e saj. Ajo është një grua që është në gjendje të bjerë në dashuri me mundësitë madhështore brenda saj. Ajo është një grua që e njeh Magjiken dhe vendet misterioze brenda saj, vendet e Shenjta që mund të ushqejë ne shpirtin e saj dhe gjithesine e saj. Ajo është një grua që rrezaton dritë.
Ajo është magnetike. Ajo ecën në një dhomë dhe cdo mashkull e ndjen praninë e saj. Ajo ka fuqi dhe butësi në të njëjtën kohë. Ajo ka energji të fuqishme seksuale qe nuk është e varur nga pamja fizike. Ajo ka një trup qe ajo e adhuron dhe kjo tregon nga mënyra se sa qetë ajo jeton dhe lëviz në të. Ajo ushqen Bukuri, Drite dhe Dashuri. Ajo është një nënë për të gjithë fëmijët. Ajo mund të shërojnë me një sy apo një prekje të dorës. Ajo është e ashpër Sensuale dhe erotike pa frikë per tu angazhuar në nje maredhenie si nje rrugë e saj për të ndarë me një tjetër prekjen hyjnore. Ajo është dhembshuria dhe urtësia. Ajo është kërkuese e së Vërtetës dhe të kujdeset fort për diçka të madhe te veten. Ajo është një grua që e di se qëllimi i saj në jetë është për të arritur sa me lartë dhe të sundojnë me dashuri. Dhe kjo perendeseshe mund te jesh edhe ti, sepse cdo femer ne brendine e saj eshte nje perendesh ne kete jete!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Lindur femer..... - Faqe 3 Bar_glitter_crown_bar
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Lindur femer.....

prej Thu 26 Feb 2015 - 22:34
Vuan, lendohet zgenjehet , rezohet per tok pa pik meshire por serish ja del te ringrihet pa ndihmen e askujt.


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Sponsored content

default Re: Lindur femer.....

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi