Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Mon 22 Nov 2010 - 17:05
Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

Sic e dini dhe ju ne Greqi eshte shume e theksuar racizmi,por kam degjuar se dhe ne Itali eshte goxha e theksuar!!.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Mon 22 Nov 2010 - 19:23
Une po flas ashtu si une i kam perjetuar gjerat ketu ku jam e jetoj kaq vite...kam njohur raciste e vertet por si karakter me pelqen gjithmon ti shoh gjerat nga ana pozitive e saj e smund te mohoj as faktin qe shume nga keta njerez te atij shteti na kan ofruar ndihme ne dite te veshtira na kan ven ne shtepite e tyre,na kan punesuar etj...Mendoj se cdo kush nga ne po te ish ne vendin e ketyre te fundit keshtu do vepronte e me keq duke menduar se vjen tjeteri te merr punen,shtepine,arsimon femijet ne shkollat tona etj po te permendesh e ata njerez qe skan emigruar per mire por kan erdh ketu per te grabitur per te vrare per te vjedhur esht normale te krijohet nje frike ndaj nesh e racizem...megjithate une personalisht mund te them se nuk e kam ndjere fort racizmin ketu vetem ne raste te rralla me ndonje perjashtim...


 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Mon 22 Nov 2010 - 19:29
Ne nje fare menyre jam prekur dhe une.Ndoshta jo nga personat qe me njohin nga afer,por nga kalimtare....p.s ne stacion autobuzi,ne nje dyqan,lokal etj etj.Por te urresh nje komb tjeter per te keqiat qe ato kan ushtruar tek nje popull nuk eshte rracizem por eshte nacionalizem..... per kete fakt greket dhe serbet jane me nacionaliste se ne (dmth na urrejne me shume se i urrejme ne ato). per kete nuk na kane fajin as serbi e as greku por shteti yne!.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
avatar
Zhaku
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 475
<b>Hobi</b> Hobi : teknollogji
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirana
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 12:46
sa po te kalosh kufirin automatikisht je nen presion por mes shko dhe me larg sa zbret nga fshati ne qytetin me te afert te thon [ erdhi fshatari me kepucet me balt]


<br>
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 12:48
ke shume te drejte se ne Shqipetaret nuk shikojm veset ton po per te tjeret i korrigjojm
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 13:06
kur isha une ne greqi para 11vjetesh kishte shum rracizem tani se di kur te shkoj kete ver do tju them po di tju them populli me i dashur per shqiptaret jane spanjollet na duan shume edhe gjermanetAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 13:15
foli Xhonua tani....shshshshshsh ju te tjeret se shyqyr e pam njehere te flas seriozisht  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 45550


 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 13:16
plac ti mua po me ruan ti moj shefe  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 45550  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 45550 Crying or Very sadIlda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 13:17
hemmm kur kam qene vet ne greqi para ca vitesh nuk eshte se nuk e kam ndje racizmin por duke pasur parasysh se kisha nje shoqeri te gjere dhe qe me mbeshtesnin ate as nuk e vija re sepse ishte vetem nga njerez qe mua nuk me interesonin..Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 14:56
pak por jo dicka qe te me mbetet fiksim,i shoh gjera normale pasi rracizem kemi e ne shqiperi per vendasit tane kur vjen dikush nga fshati si themi erdhi fshati ne qytet...hahaha pse e bejme mizen buall pra apo se flitet per Gr ketu hehehe  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 3480151997


 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:05
anna jam plotesisht dakort me ty racizmi ne shqiperi eshte edhe nga shqiptaret per shqiptaret gje qe ne greqi nuk e shohim jo vetem kur nje individ vjen nga fshati por besoj ke degjuar edhe te shara si malok,kane zbrite nga mali..etj etj pra racizem ka kudo...Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:09
Ilda na i kujtove maloket aman se kisha kohe pa degjuar per ta  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 45550 me pelqen ti shoh gjerat ashtu si jane a jo ashtu si duan ti paraqesin disa qe per arsye te ndryshme shpifin e flasin keq per individe e shtete te tjera duke u bere viktime populli keshtu.....


 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:13
e shikon vetem duke degjuar fjalen malok ti fillon e qesh mos ka pak ngjyrim racizmi ktu?vertet une kam njohur edhe greke sh te mire qe nuk donin t ja dinin nqs isha shqiptare apo jo... Very HappyAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:16
e thash me ton humori e dashur se kurr skam qen rraciste e aq me pak per vendasit tane vetem ne disa perjashtime per disa individe qe e meritonin nga xhestet e sjellja e tyre  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 721253 gjithashtu kaq vite e une ne kete shtet normale qe kam njohur njerez shume te mire qe me shikonin mua si Anna e jo shtetesin time...sesht aq tragjike gjendja sa duan ta paraqesin disa Wink


 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:20
 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 135196 ta mbeshtes mendimin plotesisht...!!!maria1984
maria1984
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 169
<b>Hobi</b> Hobi : udhetimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : greqi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/04/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Thu 28 Apr 2011 - 23:55
deri tani jo shyqyr se nuk e di se si do reagoja


<br>
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Fri 29 Apr 2011 - 0:01
edhe une deri tani jo
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Thu 6 Oct 2011 - 22:19
Message reputation : 100% (1 vote)
nrm,mendoj se ne cdo vend ka,edhe sa do ppak racizem...
nganjher eshte e padrejt,sepse nese je ne person i ndershem,fiton buken me djeres,nuk kupton sepse te tjeret duhet te gjykoj per preardhjen tende...por nga ana tjeter,jan ata shqiptare,qe me sjelljen e tyre jo te mir nganjher na e ulin opinioni...
ne fund te fundit,edhe ne po ta vinte njeri ne vendin ton,pak bezdi do kishim,sepse na duket sikur po na merr dicka te tonen...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Image
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Thu 6 Oct 2011 - 22:21
jo sepse nuk kam koh te mendoj per racizumMeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sat 3 Dec 2011 - 10:58
jO deri me tani skam pas rast ppse te them se po,,,,


Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter..!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Sat 3 Dec 2011 - 12:15
Mbeshtes ckam then me siper qe mos e perserit me


 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Wed 15 Feb 2012 - 16:43
po edhe me shume se nje her


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Wed 15 Feb 2012 - 16:51
jam krejt kunder titullit te temes jo RRACIZEM por ksenofobi, qe ta them me troc jemi e njetja rrace si me greket dhe italianet apo ku kemi emigruar, prandaj nuk e quaj rracizem por KSENOFOBI, dhe po une jam prekur dhe sme ka bere pershtypje fareeeee se nuk prisja te ma shtronin me tapet te kuq dhe te me thoni eja djale ty po te prisnim


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                  Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Wed 15 Feb 2012 - 16:54
deri ne kyt moment jo......


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 Jeni prekur nga racizmi ne emigrim? N
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

prej Wed 15 Feb 2012 - 16:56
Durrsaku shkruajti:jam krejt kunder titullit te temes jo RRACIZEM por ksenofobi, qe ta them me troc jemi e njetja rrace si me greket dhe italianet apo ku kemi emigruar, prandaj nuk e quaj rracizem por KSENOFOBI, dhe po une jam prekur dhe sme ka bere pershtypje fareeeee se nuk prisja te ma shtronin me tapet te kuq dhe te me thoni eja djale ty po te prisnim
nuk mendoj se ate e priste dikush........por kur mesusja te thot ti ben bomba se je shqiptare dhe un te urrej se uurej te gjithe shqiptaret dhe ben gjithcka per te te ngelur...........un e quaj rracizem dhe ky eshte eshte vetem nje shembullur


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Sponsored content

default Re: Jeni prekur nga racizmi ne emigrim?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi