Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Protestë në Preshevë, “Berisha e Thaçi pinë kafe”

prej Sat 12 Jan 2013 - 23:52
Aktivistët e Këshillit për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, në pauzën
e sotme gjatë mbledhjes së këshilltarëve shqiptarë të tri kuvendeve
komunale të Luginës së Preshevës mbuluan muret e Komunës së Preshevës me
pllakate në të cilat shihen kryeministrat Sali Berisha dhe Hashim Thaçi
duke pirë kafe.

Aktivistët iu thanë gazetarëve se aksioni është
organizuar për t’iu tërhequr vëmendjen kryeministrit të Shqipërisë dhe
atij të Kosovës për problemet e shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Këshilli
për mbrojtjen e lirive të njeriut pret që këto probleme të zgjidhen në
kaurë të dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Agjencia
Fonet transmeton vlerësimin e tyre se deklaratat e Thaçit për situatën
aktuale në Preshevë janë dhënë për shkak të marketingut të tij politik,
pasi “ai nuk e ka ndërmend të bëjë diçka konkrete për të zgjidhur
situatën”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Protestë në Preshevë, “Berisha e Thaçi pinë kafe”

prej Sun 13 Jan 2013 - 14:36
Ku eshte USHTRA?!
Shikon si pi kafe Berisha me Thacin?!


Protestë në Preshevë, “Berisha e Thaçi pinë kafe” 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi