Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Delirsia e Muslimanes shkak për konvertimin e Orivias–gjinekologe Amerikane

prej Sun 13 Jan 2013 - 15:04
Message reputation : 0% (1 vote)
Delirsia e Muslimanes shkak për konvertimin e Orivias–gjinekologe Amerikane 555457_10151386778661113_327979455_n
Thotë Dr.Orivia: Une jam gjinekologe ne nje spital amerikan. Nje ditë prej ditëve erdhi nje grua muslimane arabe per te lindur. Kishte dhimbje te medha para lindjes. Kur erdhi koha per te lindur, e lajmrova se une do te shkoj në shtepi, e rastin e saj do ta merr një mjek tjeter. Filloj te qaj me ze dhe thoshte: Jo jo nuk dua burre!
Me habiti qeshtja e saje. Bashkeshorti i saj me tregoj se ajo nuk don qe dikush nga burrat te futet te ajo. Gjatë gjith jetes, fytyren e saje nuk e ka pa askush tjeter perveq prindit, vllezerit dhe agjallaret e saj (mahremat)
Fillova me qesh dhe i thash atij: “Thuajse nuk ka burre ne amerike qe nuk ma ka pa fytyren time” me gjithë ate iu pergjigja kerkesave te tyre.
Diten e neserme erdha ta shikoj gjendjen e saj, dhe i tregova se shume gra amerikane goditen me infeksione te brendshme dhe ethe puerperale, per shkak te vazhdimit te mardhenieve seksuale ne periudhen e pas lindjes, i thash asaj qe te permbahet nga mardheniet seksuale per nje periudhe te pakten 40 dite. Gjatë këtyre ditëve gjithashtu ke nevojë per ushqim te duhur dhe te qendroni larg perpjekeve fizike. Tere kjo ne baze te hulumtimeve te fundit mjeksore.
Ajo me lajmroj se me Islam ndalohen mardheniet seksuale gjatë leohonise si dhe perjashtohet nga agjerimi dhe namazi.
Kur degjova kete u trondita dhe tash me vete: Hulumtimet tona kanë arritur te njetat mesime (islame) por pas eksperimenteve te shumta.
Hyri pediatri per t’pare gjendjen e femiut dhe e keshilloj qe ta vendosin femiun ne anen e djathtë që të punoj zemra lirshem. Babai i tha: Ne kete e bejmë duke ndjek Sunnetin/traditen profetike.
Edhe kjo me habiti.
Neve na shkoj jeta duke i mesuar keto gjera e ata i dine keto nga feja e tyre. Vendosa per ta njohur kete fe. Mora pushim nje muaj. Shkova ne nje qytet tjeter ku ishte nje qender e madhe Islamike. Shumicen e kohes e kaloja duke pyetur dhe duke u takuar me musliman arab e amerikan dhe vetem pas pak muajsh
Deklarova islamin duke thënë: La ilahe ilallah Muhameden resulullah!

Marrë nga cnn.uk/news


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Delirsia e Muslimanes shkak për konvertimin e Orivias–gjinekologe Amerikane J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi