Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Betejat kundër Assadit fillojnë t’i marrin emrat e trimave shqiptar

prej Mon 14 Jan 2013 - 2:33
Betejat kundër Assadit fillojnë t’i marrin emrat e trimave shqiptar Siria_593848341


Të jesh trim në vendin tënd është lehtë, por të bëhesh trim
në vend të huaj, është paksa e vështirë, thoshin pleqtë tanë. Trimërinë
në vendet e huaja, si duket shqiptarët po e dëshmojnë, edhe atë ku
tjetër pos në Siri, ku masakrohen fëmijë, gra dhe pleq. Ashtu siç edhe
raportuan shumë media, se një grumbull i madh i shqiptarëve iu
bashkangjitën opozitës kundër regjimit që nuk kursen asgjë, për t’i
zhdukur popullin e thjeshtë nga faqja e dheut shkruan Almakos.

Në këtë vend, ata që më shumë e ndanë dhimbjen me popullin sirian,
ishin padyshim shqiptarët, që me dekada të plota vuanin nga sllavët në
Ballkan.

Trimëria dhe guximi i bëri që ata të jenë shembull në shumë beteja
kundër ushtarëve të Assadit, këtë e dëshmuan me vepër. Dëshminë më të
mirë e dha trimi shqiptar, Naman Demolli, i cili ishte edhe dëshmori i
parë shqiptar në Siri. Ai ka qenë edhe një ndër ushtarët më të mirë në
UÇK-në e Kosovës. Në Siri ai ka qenë si instruktor që i mësonte të
rinjtë që vinin se si duhet të luftohet kundër tiranëve
zullumqarë,transmeton Almakos

Pasi që ra dëshmorë në Siri, shokët e tij aspak nuk pretuan që një
betejës kundër ushtarëve të Assadit ta emërtojnë me emrin e Namanit, i
njohur atje si Ebu Aisha (Baba i Aishes). Në këtë betejë kishte të vrarë
afër 300 ushtarë të Assadit. Grupi i quajtur Xhebhetu Nusrah, të cilit i
takonte Naman Demolli, në këtë video tregojnë për dashurinë, butësinë
dhe moralin e lartë që kishte Namani, i përgatitur çdoherë për sakrificë
kundër çdo padrejtësie që i bëhet popullit të thjeshtë.B.S/Almakos
Jerenim
Jerenim
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 201
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : As vet nuk e di!!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2012
http://studentet.info

default Re: Betejat kundër Assadit fillojnë t’i marrin emrat e trimave shqiptar

prej Wed 16 Jan 2013 - 10:27
Hej Shqiptare hej si nuk kan te ndalur kudo qe ka luftra ato ati jan bravo ju qoft..


Nëse nuk mund të bëhesh laps, për të shkruar lumturinë e dikujt, bëhu gomë për të fshirë mërzitjet e saj.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi