Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Jerenim
Jerenim
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 201
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : As vet nuk e di!!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2012
http://studentet.info

default Pentagoni njofton numër rekord të vetëvrasjeve

prej Wed 16 Jan 2013 - 16:39
Pentagoni njofton numër rekord të vetëvrasjeve Usa
Pavarësisht programet e gjera të mbështetjes dhe këshillimit shumë anëtarë të shërbimeve amerikane kanë kryer vetëvrasje.

349 prej tyre gjatë vitit të kaluar që njëherit paraqet edhe numrin më të lartë që ka ndodhur ndonjëherë.

Këto të dhëna vijnë nga Departamenti i Mbrojtjes i cili filloi mbajtjen e statistikave të detajuara për vetvrasje qysh nga viti 2001.

Sipas Pentagonit, 239 ushtarë të vdekur në 2012 janë konfirmuar si të vetëvrasjeve dhe një numër tjetër janë duke u hetuar si vetëvrasje të mundshme ku numri i tyre arrinë 110. Numri i vetëvrasjeve në vitin 2011 arriti në 301, transmeton CNN. /albtime
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi