Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default “Al Shabab”, ekzekuton agjentin francez në Somali

prej Thu 17 Jan 2013 - 14:31
“Al Shabab”, ekzekuton agjentin francez në Somali 283Forcat speciale dështuan në operacionin e shpëtimit të agjentit francez Denis Allex, dhe sot grupi islamik somalez “Al Shabab” ka bërë ekzekutimin e tij.

BBC ka raportuar lajmin në fjalë por nga ana e qeverisë franceze thuhet se agjenti u va një javë më parë gjatë dështimit të operacionit kur humbën jetën edhe dy komando franceze.

Allex ishte rrëmbyer nga militantët në Somali në korrik të vitit 2009. Pengu francez mbahej në lokalitetin Bulo Marer nga grupi terrorist Al Shabab, 17 militantë të të cilit mbetën të vrarë gjatë blicit./albMbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi