Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Kasaphane në Siri! 106 civil të vrarë, mes tyre gra dhe fëmijë nga forcat e Assad!

prej Thu 17 Jan 2013 - 15:32
Kasaphane në Siri! 106 civil të vrarë, mes tyre gra dhe fëmijë nga forcat e Assad! Siri-300x224Të patën 106 civilë mbetën të vrarë gjatë ditës së stome në mesin e tyre gra dhe fëmijë, si pasoj e një sulmi të kryer nga ushtria siriane në një zonë pyjore, pranë kufirit me qytetin Homs në Sirinë qendrore, bëri tët ditur Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut.

“Pushteti sirianë, kreu një kasaphanë të re me 106 viktima, ndërmjet tyre gra dhe fëmijë, gjatë një sulmi të ndërmarra nga forcat e pushtetit Assad, 24 orët e fundit”, pohoi një OJQ, e cila mbulohet plotësisht nga rrjeti i mjekëve në Siri dhe jashtë vendit.

Sipas dëshmitarëve, qytetarë u dogjën të gjallë në shtëpitë e tyre nga zjarri, të tjerët u ekzekutuan e armë zjarri, ndërsa të shumtë ishin ata të cilët u therën me thika, nga grupe paraushtarak që mbështesin pushtetin e Assad, në bastisjen që ndërmorën në Basatin -el Chasaouigia, një zonë shumë e varfër afër Homs.
Maje OJQ-ja disponon dhe emrat e 14 anëtarëve të një familje, ndërmjet të cilët tre fëmijë, si dhe disponon të dhëna edhe për shumë familje të tjera të cilat u masakruan nga ushtria dhe shumë forca paraushtarake që ndërmorën këtë sulm makabër./alb-observer.com/Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi