Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vijon racizmi në Athinë, “Agimi i Artë” vret 27-vjeçarin

prej Sat 19 Jan 2013 - 2:29
Vijon racizmi në Athinë, “Agimi i Artë” vret 27-vjeçarin 4110Edhe pse kishte 6 vjet që jetonte e punonte në Athinë mëngjesin e sotëm nuk ka mundur t’i shpëtoj racizmit grek.

Alb-observer.com informon se 27 vjeçari Sahxat Loukman nga Pakistani u qëllua me thika nga dy të rinj, 25 dhe 29 vjeç, në lagjen Petralona, pas një grindjeje mes tyre.
Në momentin e vrasjes, 27 vjeçari ishte duke ecur me biçikletë, ndërsa agresorët ndodheshin në një motor.

Ata provokuan një grindje me pakistanezin dhe e qëlluan me thika në gjoks.
Menjëherë pas krimit u larguan, ndërsa emigranti dha shpirt në duart e dy qytetarëve grekë, që panë ngjarjen e rëndë.
Nga të dhënat e vëndngjarjes 27-vjeçari pakistanez ka ndërruar jetë në duart e dy qytetarëve grekë të cilët kalonin aty rastësisht. \policia ka bërë me dije se pas ndalimit të dy autorëve të ngjarjes, të cilëve iu gjetën me vete edhe thikat e krimit, policia ushtroi kontroll në banesat e tyre, ku gjeti pistoleta, rruaza metalike, shkopinj druri, thika dhe broshura të partisë Agimit të Artë. /alb-observer.com/


Vijon racizmi në Athinë, “Agimi i Artë” vret 27-vjeçarin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Vijon racizmi në Athinë, “Agimi i Artë” vret 27-vjeçarin

prej Sat 19 Jan 2013 - 9:52
Athina raciste,ka gelltitur edhe tokat shqiptare,he haram u qofshin
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi