Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:34
Po sjell disa vjersha per femije te autores:Lurenta (Ahmeti) Rexhaj


Kukulla Ime
Une e kam nje kukull,
Kukull Bukuroshe
Emrin une ja vura,
Kukull sykaltroshe.

I ka syt e kalter,
Floket kacurrele
Une shpesh e therras,
Kukulla ime lele

Per cdo dite e laj,
dhe e ve ne gjume
kur e ve ne djep
i kendoj ninulla,
Mami mi ka qepur
nje fustan me pulla.

Kukulla ime lele
Kukull kacurrele


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:36
Shtatori
Ne shtator me molle
na eshte mbushur shporta
Dhe te shkolla ime
qenka hapur porta.

Zemren ti shtator
Ma mbush me gezim
Malli me ka marre
fort per msusin tim.

Mbaruam pushimin
shkolla na pret prap
Eni shoket e mi
ne te shkojm me vrap.

Te shkojm pa pertes
dhe me plot gezim
se vetem ne shkoll
ne fitojm mesim.!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:36
Shqiponja
Nga nje shkemb i lart
nga maja e malit
zbriti ngadal shqipja
ne krah te Ismail Qemailit..!

Ne ato dite te ftofta
Me shi e me bore
e beri flamur e ngriti ne Vlore.!

Trimat tan Shqiptar
me zemer te fort si gure
ne mes te Shqiptaris
ngriten nje flamur.!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:36
Vendi im
Une sot po rritem
i lire ne vendin tim
Per kohen e luftes
me tregoj gjyshi im.!

Me tha te mesoj
dhe me uroj shendet
Rritu nipi i gjyshit
se tani ke shtet.!

Me rrefej si vuajti
ne burgjet e serbis
Qe neve te na vije
kjo dite e liris.!

Me tha se pa gjak
s'fitohet liria
Nga zemra urime
te gjithve pavaresia..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:37
Mesuesi im

Kur isha 5 Vjeq
Nuk dita te shkruaj,
as te lexoj,
Mesuesi im te gjitha mi mesoj.

Nuk dita ta perdor
aspak internetin,
Tani di shume mire
se e mesova alfabetin.

Edhe kur te rritem
e kudo qe te shkoj,
mesuesin tim te pare
kurr s'do ta harroj.!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:38
Fashati im

A i dini o femije

Fshatrat e Kosoves,
Une vi nga njeri
Aty afer Gjakoves.!

Ne kete fshat
Ku une kam shtepi
Ka geshtenja,
Ka qershi.!

Ka livadhe te gjelberta,
Lisa me gjethe te verdha,
Fshati im i bukur
Quhet DEVA..!

Ne stinen e dimrit
Kur Bjen bora e bardhe,
Une rreshqas me ski,
E motra me saj..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Tue 23 Nov 2010 - 21:38
Poezi Per Femije.! 704533 Mesuesja ime Poezi Per Femije.! 704533
5 Vite une i mbusha
Tani jam rritur prore,
Me gezim une po shkoj
Une ne kopshtore.!

Atje me pret mesuesja
I shkelqejn dy dyte,
Per mua eshte bere
Nena ime e dyte.!

Edhe kur te rritem
E kudo qe te shkoj,
Ty mesuesja ime
Kurr s'do te harroj..!

Autori:Lurenta Ahmeti


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Vjersha Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:55
Kukulla Ime
Une e kam nje kukull,
Kukull Bukuroshe
Emrin une ja vura,
Kukull sykaltroshe.

I ka syt e kalter,
Floket kacurrele
Une shpesh e therras,
Kukulla ime lele

Per cdo dite e laj,
dhe e ve ne gjume
kur e ve ne djep
i kendoj ninulla,
Mami mi ka qepur
nje fustan me pulla.

Kukulla ime lele
Kukull kacurrele


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:57
Shtatori
Ne shtator me molle
na eshte mbushur shporta
Dhe te shkolla ime
qenka hapur porta.

Zemren ti shtator
Ma mbush me gezim
Malli me ka marre
fort per msusin tim.

Mbaruam pushimin
shkolla na pret prap
Eni shoket e mi
ne te shkojm me vrap.

Te shkojm pa pertes
dhe me plot gezim
se vetem ne shkoll
ne fitojm mesim.!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:57
Shqiponja
Nga nje shkemb i lart
nga maja e malit
zbriti ngadal shqipja
ne krah te Ismail Qemailit..!

Ne ato dite te ftofta
Me shi e me bore
e beri flamur e ngriti ne Vlore.!

Trimat tan Shqiptar
me zemer te fort si gure
ne mes te Shqiptaris
ngriten nje flamur.!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:58
Vendi im
Une sot po rritem
i lire ne vendin tim
Per kohen e luftes
me tregoj gjyshi im.!

Me tha te mesoj
dhe me uroj shendet
Rritu nipi i gjyshit
se tani ke shtet.!

Me rrefej si vuajti
ne burgjet e serbis
Qe neve te na vije
kjo dite e liris.!

Me tha se pa gjak
s'fitohet liria
Nga zemra urime
te gjithve pavaresia..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:58
Mesuesi im

Kur isha 5 Vjeq
Nuk dita te shkruaj,
as te lexoj,
Mesuesi im te gjitha mi mesoj.

Nuk dita ta perdor
aspak internetin,
Tani di shume mire
se e mesova alfabetin.

Edhe kur te rritem
e kudo qe te shkoj,
mesuesin tim te pare
kurr s'do ta harroj.!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:59
Fashati im

A i dini o femije
Fshatrat e Kosoves,
Une vi nga njeri
Aty afer Gjakoves.!

Ne kete fshat
Ku une kam shtepi
Ka geshtenja,
Ka qershi.!

Ka livadhe te gjelberta,
Lisa me gjethe te verdha,
Fshati im i bukur
Quhet DEVA..!

Ne stinen e dimrit
Kur Bjen bora e bardhe,
Une rreshqas me ski,
E motra me saj..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Fri 24 Feb 2012 - 15:59
Mesuesja ime
5 Vite une i mbusha
Tani jam rritur prore,
Me gezim une po shkoj
Une ne kopshtore.!

Atje me pret mesuesja
I shkelqejn dy dyte,
Per mua eshte bere
Nena ime e dyte.!

Edhe kur te rritem
E kudo qe te shkoj,
Ty mesuesja ime
Kurr s'do te harroj..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi Per Femije.! 74537453
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 14:24
mesuesja

kur nisem per ne shkolle
mesuesen mendoj
qe mua me do shume
dhe me edukon
gjithmone e palodhur
dhe shume e duruar
qe te rritemi te ditur
dhe te edukuar
edhe kur te rritemi
mesuesen nuk do t'a harrojme
mesimet qe na da
ne jete do t'i realizojme

realizojme
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 14:44
mesuesja
u futa ne shkolle
pa ditur asgje
mesuesja me tha
shkruaj ABC

nuk dija se cjane
por shpejt u mesova
dhe fjalen mesuese
me to e formova

shume e dashur
ish me mua
dhe nga ajo
shkronjat kam mesuar

ngado qe te shkoj
cdo hap qe te hedhi
me maturi do ta bej
qe ne breza ta percjelli
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 14:49
bota
ah kjo bote
ah kjo jete
here ne rruge
here ne kenete

nuk e di
si do t'ia bej
jeten time ta jetoj
apo ne ate kene te jeten ta kaloj

shume e veshtire
qenka kjo bote
here me gzime
here me lote

dhe kjo shkolle
te merzit
qeshtu pesa
marr perdite
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 14:53
mesuesja eshte nene e dyte per te gjithe ne
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 14:54
mesuesja eshte nene e dyte per te gjithe ne nxenesit
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 15:00
mesuesja eshte nene e dyte per te gjithe ne nxenesit
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 15:02
si lulja ne pranvere
si bora ne dimer
si vapa ne vere
si gjethet ne vjesht
jane fytyrat e njerezve qe
kalojne vetem duke qesh
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Wed 4 Apr 2012 - 15:03
erdhi 8 marsi plot gezim
kam blere lule per mamin tim
lule te kuqe lule blu
festen per te festu
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:16
Patat e vogla lahen liqen
koken ulin poshte
bishtin lart e ngrejne
lahen pastrohen per bukuri
pastaj mak mak mak shkojne ne shtepi

:-D :-D
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:17
:Lluve:
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:17
Poezi Per Femije.! 1286751612
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:18
Poezi Per Femije.! 113209097
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:18
Poezi Per Femije.! 2550940759
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:19
Poezi Per Femije.! 492502122 te gjitheve
blond megy
blond megy
n'Progres
n'Progres
<b>Postime</b> Postime : 51
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:44
e bukura natyre Poezi Per Femije.! 2371295502

je pjestare e 7 mrekullive
dhe ti je me rendesishme
na fal freski e lumturi
prandaj ngado qe te shkojme ne jemi me ty

ti na dhe lumturi
e ne te japim gjelleri
dhe kur jemi te merzitur
gjejme mbeshtetje tek ti

dhe ylberit ia kalove...
te gjitha ngjyrat qe ne kerkojme
te ti i gjejme gjithmone

NATYRA nje fjal e arte
me shkrunja te zjarrta
kur ty te mendojme
tek ti vijme gjithmone
blond megy
blond megy
n'Progres
n'Progres
<b>Postime</b> Postime : 51
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:50
nje gje me petale Poezi Per Femije.! 2336963486
nje gje me gjalleri
nje gje me arome
qe te fal kenaqesi

e zjarret si dielli
e bukur si hene
gjethmone eshte ne lendina
e fusha te gjera
blond megy
blond megy
n'Progres
n'Progres
<b>Postime</b> Postime : 51
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:52
hrhr

gjithmone dhuro lumturi neqofte se do qe te jesh i lumtur
blond megy
blond megy
n'Progres
n'Progres
<b>Postime</b> Postime : 51
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/04/2012

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:53
Poezi Per Femije.! 113209097

gjithmon lezo por mos e tepro
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Mon 12 Nov 2012 - 11:08
Bicikleta

Rruges me ra ne sy nje biciklete
e pelqeva kaq shume
po ce do bente shume shtrenjte
leket nuk dija ku ti gjeja une

Babi te lutem do vish me mua
Ne nje vend se me zuri syri dicka
Une te vij, cfare te zuri zyri po thua
- Thuama shpejt se puna kohe nuk ka

Ja babi shih sa e bukur eshte
ajo biciklete me ngjyre blu
nje lutje kam a do ma e dhurosh
nqs une te ndihmoj dhe ty.

Ah ha ha mor biri im
dhe pse leke nuk kam, ate do e blej
per ty o djale se me je gezim
i vetmi qe kam, pse jeta eshte e shtrenjte.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Poezi Per Femije.! N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Mon 12 Nov 2012 - 11:08
EDUKATORES

Sa me gëzim që shkoj
Unë në kopshtin tim
Edukatoren e ndëgjoj
Kur më jep mësim

Dhe kur kthehem në shtëpi
Mbushur me gëzim
Por mendja më rrin
Prap te kopshti im


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Poezi Per Femije.! N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Poezi Per Femije.!

prej Mon 12 Nov 2012 - 11:09
DUART TONA

Pa shikoni duart tona,
sa te vogla,sa te njoma!

Duart tona punetore,
vizatojn ne fletore.

Presin bukur me gersher,
qepin kopsa me gjilper.

Mbajne tulla,mbajne gur,
duart tona slodhen kurre.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Poezi Per Femije.! N
Sponsored content

default Re: Poezi Per Femije.!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi