Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Tjetër masakër në SHBA, një adoleshent vret 5 persona

prej Mon 21 Jan 2013 - 9:45
Tjetër masakër në SHBA, një adoleshent vret 5 persona Masaker%20ne%20shba

Të shtunën në mbrëmje, në një shtëpi në qytetin Albuquerque në shtetin federal amerikan New Mexico ka ndodhur vrasja e 5 personave. Autoritetet e New Mecico, në jug të SHBA-ve, njoftuan sot një adoleshent 15-vjeçar ka vrarë me armë zjarri dy të rritur dhe tre fëmijë.

Siç bën të ditur amerikane e lajmeve AP, ende nuk dihen motivet e vrasësit dhe as lidhja e tyre me viktimat. Ku akt tjetër i të rëndë i vrasjes së shumëfishtë vjen menjëherë pas shpalljes së masave të presidentit Obama për kufizimin e armëmbajtjes.

Mësohet se viktimat janë një burrë, një grua, dy vajza dhe një djalosh. Vrasësi adoleshent është arrestuar dhe do të akuzohet për vrasje dhe keqtrajtim të fëmijëve me pasoja vdekjeprurëse.

Raportohet se inspektorët po tentojnë të konstatojnë se cili është pronar i armëve që janë gjetur në shtëpi ku është kryer vrasja, e ku përveç të tjerash është gjetur edhe një pushkë gjysmë automatike. Krimi shënohet pak pas ngjarjes së rëndë në një shkollë amerikane ku mbetën të vrarë 20 fëmijë nën 6 vjeç.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Tjetër masakër në SHBA, një adoleshent vret 5 persona N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi