Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Ekzekutim i frikshëm: Vjedhin në rrugë, gjykatësi i dënon me vdekje

prej Tue 22 Jan 2013 - 12:59
Ekzekutim i frikshëm: Vjedhin në rrugë, gjykatësi i dënon me vdekje 179Një ekzekutim i frikshëm ka ndodhur të djelën në Iran, ku dy të rinjë u shpallën fajtorë dhe u dënuan me varje.
Alireza Mafiha dhe Mohammed Ali Sarvari, të ekzekutuar përpara një turme prej dhjetëra mijëra personash, grabitën më parë një person në rrugë, duke përdorur një hanxhar për ta kërcënuar. Ata filmuan skenën dhe me krenari e hodhën në në rrjetin e postimit te videove “Youtube”.


Në fakt kodi penal i Iranit nuk e përfshin dënimin kapital për vjedhjet, por gjykatësi i cështjes i goditi rëndë ata me nenin e krimit të “luftës kundër Zotit”, i dënueshëm me vdekje.
Gjatë ekzekutimit makabër shumë shoqata dhe organizata perndimore protestuan për “barbarinë” e treguar nga Irani, në realizimin e këtij ekzekutimi të stilit mesjetar. Ndërsa autoritetet kanë treguar se këto ekzekutime publike janë të efektshme në uljen e kriminalitetit në vend./alb-observer.com/
Ekzekutim i frikshëm: Vjedhin në rrugë, gjykatësi i dënon me vdekje 338Ekzekutim i frikshëm: Vjedhin në rrugë, gjykatësi i dënon me vdekje 240Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi