Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

prej Tue 22 Jan 2013 - 14:18
A ushqehemi shendecem? kjo eshte nje pyetje qe duhet tja veme vetes...duke pasur prane nesh nje milion fast-foodesh, restorante dhe pije nga me te ndryshmet....
Mbase me te vertet koha nuk na lejon perdite te hame dreke ne shtepi...... keshtu qe detyrohemi te hame gjera sa me te pashendecme per organismin tone, ushime plot kimikate asgje natyrale....ose vetem gjera te skuqura qe prap ndikojne negativisht.....
Mos them dhe per pijet te karbogazuara.... dhe kto jan helm...........

A rrini dite per dite ne tavoline te hani 3 vaktet, ose te pakten 2 [mengjes/dark]?
Kur hani beni naze...kete se ha....zarzavatet sme pelqejne.... dua vetem gjera te skuqura...??

Cili eshte stili i jetes tuaj nga pikpamja alimentare?Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

prej Tue 22 Jan 2013 - 15:10
Zakonisht ha vetem gjelle shtepie pasi gatuaj vete,nuk ha mengjes,nuk pi alkol,pije te gazuara apo cigare...Embelsirat rrall here ndodh te ha nga pak,te skuqurat spara i gatuaj...me pelqejne sandwic e pica por megjithate as nga ato nuk konsumoj,vetem me raste...


A ushqehemi ne menyre te shendetshme? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

prej Tue 22 Jan 2013 - 15:32
absolutisht jo
ritmet e dites nuk e lejojne
edhe pse mendoj se menyra se si ushqehesh jo vetem eshte shume e rendesishme
per shendetin por tregon gjithashtu kulturen e cdo njeriu ne vecanti dhe te cdo popoulli ne pergjithesi
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

prej Tue 22 Jan 2013 - 15:39
deri diku


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

prej Tue 22 Jan 2013 - 15:44
po te kishte njeriu mjete materiale,kohe dhe pedanteri,ushqimi i shendetshem zgjate jeten.Thene drejt mundohemi,por nuk na premton edhe koha,ka nje te mire qe ushqimet mundohem te i ha te fresketa,qofte kur jam edhe ne pune.
Sponsored content

default Re: A ushqehemi ne menyre te shendetshme?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi